В Івано-Франківську готується перший випуск учнів школи декору Яреми Стецика "Меджіфактурен" (фото)

 

 

Протягом п'яти вікендів шестеро охочих до малярного ремесла молодих людей під наглядом досвідчених фахівців оволодівали азами та знайомились із"підводними каменями" декорування.


"Найголовніше, що є у цій школі, – це учні, які приходять сюди. Ярема зі своєю командою передають їм свої знання, які були напрацьовані не за один рік", – розповідає директор школи Андрій Савка, пише Курс.


"Ця школа стала експериментом і для нас, і для учнів. Ми були здивовані, що взагалі є охочі на таку школу, – зізнається митець Ярема Стецик. – Базова програма на навчання по декоруванню була оголошена заздалегідь. Вона торкає практичні глибини".


За словами Яреми Стецика, школа декору на практиці мало чим відрізняється від навчання у профтехучилищі. Головна відмінність – інтенсивність навчання. В ПТУ також не навчать, як маляру будувати взаємовідносини з клієнтами чи дизайнерами та як дотримуватися професійної етики. Тренери школи не лише навчають тому, як треба виконувати ту чи іншу роботу, а одразу розповідають про помилки, яких варто уникати. Це дозволить учням у майбутньому значно зекономити час і зусилля.


Серед випускників школи є і учасник бойових дій, і громадянин Камеруну, і люди з інших міст. Усі вони захоплені можливістю повчитися у Яреми Стецика та планують у подальшому використовувати ці знання.


"Коли я познайомився з цими людьми, я здивувався. Деякий час була апатія, що ніхто не вчиться і ніхто нічого не хоче, всі хочуть відразу швидких грошей. Це соціальна проблема не лише у Франківську, а й у цілій країні, а також і в розвинених країнах. Люди не балдіють від того, що вони щось роблять руками, тобто ремесло зникає. Залишаються одиниці, які хочуть його розвивати, – розповідає Ярема Стецик. – Поки не пізно, в Україні цей момент ще можна вловити. Є одиниці людей, у яких є настрій щось робити, їм треба пропонувати кайфову роботу. Те, що ми робимо, є на грані мистецтва".


Бадик приїхав з Камеруну. У Франківську він навчається в одному з вузів, але душа прагне займатися ремеслом.

 

"Я дуже багато ходив по місту і дивився роботи пана Яреми і зацікавився, як таке робити. Я дуже близько від мистецтва, дуже люблю його, – каже Бадек Здес. – Я хочу далі цим займатися. Я б хотів розмалювати велику стіну, якщо буде така можливість".


Учасник бойових дій Леонід раніше займався художньою обробкою дерева і металу, але через поранення на війні ця робота стала для нього надто важкою фізично. Прагнучи не придушити свою тягу до мистецької роботи, вирішив зайнятися декоруванням.


"Я вирішив перекваліфікуватися на більш мистецькі роботи і робити маленькі дива з фактурою на стінах", – ділиться Леонід.


Ірина щовихідних приїздить до Івано-Франківська аж з Мукачевого Закарпатської області. Дівчина надзвичайно зраділа можливості повчитися у спеціалізованій школі. У подальшому планує деякі техніки застосовувати у живописі та незабаром відкриє персональну виставку картин у Стамбулі в Туреччині.


"Це європейський підхід і це дуже круто. Це безмежно розширює уяву та можливості", – каже Ірина.


Юрій приїхав з Коломиї. Він виконує ремонтні роботи, а на навчання його відправила колега-дизайнер.


Навчання у школі декору коштує 3500 гривень за курс. Ці кошти покривають витрати на матеріали, на яких учні вчаться працювати зі штукатуркою.

 


19.11.2016 992 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2001
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5565 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

768

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1037

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1791
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10284
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26168
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

248
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

401
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1300
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901