Франківська студентка шиє унікальні м'які іграшки (фото)

 

/data/blog/120348/b745c1b069a8698456491d104b399097.jpg

 

Лілія Ганущак – майстриня м’яких іграшок, хендмейдер. Молода дівчина знайшла свою справу у захопленні. Навчання на математичному факультеті розбавило творче хобі – Лілія власноруч почала шити мякі іграшки.

 

Її роботи створені з турботою про діток, оскільки дівчина використовує виключно якісні матеріали. Більше про хендмейд в Україні, страх розпочати нову справу та підтримку українського виробника розповіла майстриня, інформує Фіртка з посиланням на Вежу.


 

– Що для вас робота рукодільниці м’яких іграшок?
 

– Для мене хендмейдер – це коли ти все в одній особі: працюєш над пошуком ідей, обираєш тканину, шиєш та вкладаєш емоцію у своє творіння.
 

123erg


– З чого все почалося? Коли ви взялися за голку?

 

– До 20-ти років я взагалі не вміла шити, проте завжди захоплювалася людьми, які шили красиві речі. Я довго не могла наважитися сісти за швейну машинку. Згодом я пішла на курси пошиття одягу. Ці заняття дали мені дуже багато, я нарешті познайомилась із швейною машинкою та дізналась про моделі одягу. На початку я шила тільки для себе, ніяк не наважувалась шити комусь іншому, здавалось зроблю не так як потрібно. З часом я надихнулась красивими фотографіями м’яких іграшок власноруч зроблених, які я побачила в мережі. Зараз ця справа для мене найважливіша. Мені у всьому дуже допомагає мама, ми команда рукодільниць (сміється).
 

– Коли ви зрозуміли, що шити іграшки – ваше покликання?
 

– Взагалі м’які іграшки дуже приємні та позитивні, вони завжди посміхаються. Мої іграшки не бувають сумними, тому й назва у них відповідна – «Радостинки»,  тобто іграшки, що приносять радість. Своєю роботою я дуже хочу сколихнути кожне серце на позитив та добро.
 

img_4350


– Коли вперше зробили свою іграшку? Що саме це було?
 

– Напередодні 8 березня ми із мамою пошили 50 штук текстильних тюльпанів. Роздаровували їх всім друзям. Тоді це починалося як хобі. Було важко наважитися продавати за гроші свої роботи. Коли ти даруєш іграшку, ти знаєш, що взамін нічого не потрібно, окрім посмішки.
Моє перше замовлення було від знайомої, котра збиралася зробити оригінальний подарунок нареченим. Ми створили тоді весільних зайчиків. Ці зайці були продумані до дрібниць: у руках був такий же букет, як у нареченої, бутоньєрка, як нареченого, плаття та костюм.
 

img_4342
 

Для мене важливо робити іграшки і для дівчаток і для хлопчиків. Зрозуміло, що хлопчики не можуть гратися тільки машинками, тому я вирішила зробити асортимент ширший власне для хлопчиків. Задоволена набором з двох молоточків, під назвою «Татовий помічник».
У процесі праці ти вдосконалюєшся, працюєш над новими ідеями. Інколи ідея може застати посеред ночі, інколи надихаюсь роботами, які знаходжу в Інтернеті, але змінюю на свій лад. Всі іграшки пошиті з якісної польської бавовни.
 

img_4357


– Що найчастіше обирають клієнти?

 

– Ми намагаємося виконати замовлення максимально до побажань клієнта. Я дуже тішуся, коли бачу, що людина хоче отримати щось індивідуальне. Найважливіше – знайти свою аудиторію. Моя аудиторія – це мамусі, які піклуються про своє чадо і забезпечують тільки найкориснішим та кращим. «Радостинки» можна прати і це головна особливість моїх творінь. Хотілося б, щоб люди не купували неякісні речі і влаштовували бойкот пластмасовим іграшкам.
 

img_4369
 

– Які ще у вас захоплення?
 

– Я студентка, навчаюся на математичному факультеті, ще навчаюсь економіці на заочному відділенні, а також планую відвідувати бухгалтерські курси. Окрім іграшок мені дуже подобається дитяча постіль, яку мрію також шити. У процесі роботи над іграшками я відкрила у собі талант художника: малюю всі іграшки спочатку на папері.
 

– Чи не плануєте відкрити власну майстерню або магазин?
 

– Я дуже хочу майстерню, де можна працювати над створенням іграшок та одразу ж презентувати потенційним покупцям. Це був би мій творчий осередок.
 

img_4366


– Чи пропонували своєї роботи для продажу в інших магазинах?
 

– Відверто кажучи, мені дуже шкода роззлучатися із моїми іграшками, це ніби віддати свою дитину комусь. Я пробувала реалізовувати свою продукцію на різних ярмарках. Найбільше запам’ятався ярмарок у Івано-Франківську, де були представлені речі виготовлені власними руками українського виробника. Гадаю настав такий момент, коли хочеться купувати у свого виробника. Це завжди будуть унікальні речі. Я не зможу пошити другу іграшку, схожу на попередню, її неможливо відтворити з точністю. Кожна іграшка – це особистість. Вони оживають від великої любові майстра. Часто буває, що іграшка сама мені підказує якою вона хоче бути.
 

– Чи розповсюджуєте свою продукцію в мережі?
 

– Так, я розміщую свою продукцію на порталі «Золоті руки» та «Скриня», а також у соціальних мережах.


18.11.2016 1877 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1924 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11393 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1077

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1109
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

44
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1081
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

752
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4440
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

39
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

321
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663