ІФНМУ спільно з Microsoft запускає університетський портал на основі хмарних технологій

 

/data/blog/120217/f4b6daa4de6c16c5cb3275d6cee31791.jpg

 

Івано-Франківський національний медичний університет спільно з компанією Microsoft запускає внутрішній університетський портал на основі хмарних технологій.

 

Новий портал виведе навчальний процес в університеті на якісно новий рівень.

 

«Наш університет уклав угоду з компанією Microsoft та спільно з нею розробив новий внутрішній портал, — говорить ректор ІФНМУ Микола Рожко. — За допомогою хмарних технологій наші студенти отримають доступ до навчальних матеріалів в будь-який час, через будь-який пристрій, з будь-якого місця, де є Інтернет. Це робиться в першу чергу для студентів, щоб полегшити їм навчання, зекономити час на пошук необхідних документів, літератури. Студенти також отримають доступ до контролюючих документів, щоб краще моніторити свою успішність».

 

«Перший договір з Microsoft ми підписали ще влітку 2015 року, — розповідає начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення ІФНМУ Василь Сенчій. — А безпосередня робота над порталом почалася в лютому 2016 року. Зараз система готова приблизно на 80 відсотків, але вона повністю працює. Залишилося лише увімкнути кілька додаткових функцій, які перебувають на стадії розробки».

 

Користуючись «хмарою» університету студенти отримають доступ до багатьох програм та можливостей. Перша з них — корпоративна пошта. Її логін використовується також для входу на університетський портал.

 

Хмарний сервіс також дає можливість студентам користуватися службами зберігання файлів OneDrive. Ємкість однієї скриньки складає 1 терабайт. Така ємність виділена для кожного студента.

 

«Загальна і найважливіша політика порталу полягає у надаванні прав доступу до файлів, — говорить Василь Сенчій. — Це можна буде робити у додатковому контекстному меню біля кожного з файлів. Таким чином викладач чи студент можуть обмінюватися документами, необхідними у навчальному процесі».

 

Усі студенти матимуть можливість безкоштовно, за рахунок університету встановити собі п’ять ліцензій Microsoft Office на п’яти пристроях. Це можна буде зробити з головної сторінки Office365. Також є можливість користуватися он-лайн додатками Microsoft Office.

 

На порталі є окремий сервіс для завантаження відео. Ємність для одногостудента складає також 1 терабайт. Тут можна зберігати відеофайли і надавати до нього доступ обраним користувачам.

 

ІФНМУ має також додатковий сервіс порталів університету, який базується на базі програми SharePoint Online. Він також базується на базі серверу компанії Microsoft та забезпечує відмовостійкість серверу на 99,99 %.

 

На цьому порталі вже частково організовано колекцію репозиторію літератури. На ньому буде знаходитися вся література, необхідна студентам для навчального процесу. Використовуючи стандартні фільтри для відбору літератури в репозиторії можна знайти будь-який потрібний документ. Документи доступні для перегляду прямо всередині порталу. Єдиний нюанс — для захисту авторських прав в документах буде відсутня можливість збереження на свій пристрій.

 

«Наступним кроком в роботі порталу стане створення системи електронного журналу GradeBook, — продовжує Василь Сенчій. — У цьому журналі викладачі виставлятимуть оцінки та «нб» студентам відповідно до стандартного журналу. Це спростить ведення обліку негативних оцінок та «нб» на кафедрах та у деканатах. Відповідно, деканати практично в режимі реального часу бачитимуть ситуацію з успішністю та відвідуванням занять».

 

GradeBook стане в пригоді й студентам. Вони отримають можливість через свій персональний кабінет записуватися на відробки. Для цього в он-лайн формулярі треба буде записатися на відробку та приєднати документи про причину пропуску. Деканат розглядатиме ці заявки та вирішуватиме, чи допускати студента до відробки, та призначатиме дату відробки. Відповідно, кафедри бачитимуть, скільки студентів записалися на відробки на конкретну дату. Вся ця історія буде зберігатися, що дасть можливість аналізувати історію успішності та відвідування студентом занять.

 

Наостанок на порталі університету створять систему дистанційного навчання на базі порталу EDX. У цій системі будуть викладені курси дистанційного навчання виключно для студентів ІФНМУ.

 

У відділі інформаційно-аналітичного забезпечення ІФНМУ вже підготували посібник користувача внутрішнім порталом, де детально розписані всі можливості порталу, функції та призначення різних кнопок, все це проілюстровано десятками скріншотів.


16.11.2016 588 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1885
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1821
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5367 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

688

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

937

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

973
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

864
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1367
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1239
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

840
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044