Дерев’янко: Термін перебування автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні потрібно продовжити до 1 року

 

 

Термін перебування автомобілів на іноземній реєстрації в Україні для громадян України потрібно продовжити від 5 днів до одного року, а також спрямувати кошти, які витрачаються власниками таких автомобілів у Державний бюджет, а не фірмам-посередникам.

 

Термін перебування автомобілів на іноземній реєстрації в Україні для громадян України потрібно продовжити від 5 днів до одного року, а також спрямувати кошти, які витрачаються власниками таких автомобілів у Державний бюджет, а не фірмам-посередникам.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко разом з іншими депутатами та громадськими активістами на брифінгу в парламенті 15 листопада.

 

"Ця проблема довго не вирішується. Вона стосується ввезення автомобілів на імпортній реєстрації і обов"язок кожного українця протягом 5 днів вивезти автомобіль, в той час, як іноземні громадяни мають право використовувати автомобіль на іноземній реєстрації 1 рік", — заявив депутат.

 

Він повідомив, що громадські активісти приїхали до Верховної Ради з вимогою прийняти справедливе рішення в питанні законодавчого врегулювання ввезення імпортних автомобілів на іноземній реєстрації для громадян України.

 

"Громадян України і активісти пропонують, щоб за кожен місяць перебування такого автомобіля громадянин України платив гроші в Державний бюджет України. Натомість сьогодні ці гроші отримують чиновники, корупціонери, митники, всі ті, хто фальшують довідки, або іноземні громадяни, які надають так званий сервіс для наших громадян", — підкреслив Дерев"янко.

 

Він додав, що за останні роки українці не стали заможнішими, а державні чиновники і влада не зробили нічого для того, щоб податки стали меншими і щоб люди мали можливість купити автомобіль і розмитнити його в Україні.

 

Дерев"янко вимагає невідкладних дій з боку Верховної Ради, профільного комітету та Уряду. 

 

"Ми звертаємось до прем"єр-міністра Гройсмана дати відповідне доручення, створити робочу групу з цього питання, щоб ми уже не на словах, а насправді за короткий час доопрацювали той компромісний законопроект, який дасть можливість нашим громадянам України не порушувати закон, а чесно сплачувати кошти в Державний бюджет і користуватися певний період часу, а не 5 днів, машинами з іноземною реєстрацією", — підкреслив парламентар.

 

Активіст Юрій Качур, який представляє громаду Закарпатської області, та який  повідомив, що люди зараз блокують кордони на Закарпатті для того, щоб їх влада почула.

 

"Проблема в тому, що нас змушують виїжджати кожні п"ять днів за кордон. "Ми маємо право користуватися такими самими правами, якими користуються іноземці у нас вдома", — підкреслив він.

 

Качур навів ст. 26 Конституції України, в якій говориться, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються такими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов"язки, як і громадяни України.

 

"В 380 ст. Митного кодексу, частині 3 діє дискримінаційна складова, яка принижує українців в себе вдома по відношенню до іноземців", — вважає Юрій Качур.


"Українець де-факто і де-юре не може їхати додому в режимі транзиту, в який поміщають транспортні засоби іноземної реєстрації наші митники", — заявив він.

 

Натомість, за інформацією активістів, сьогодні деякі українці користуються такою схемою: просять іноземця завезти для себе автомобіль, який через рік вивозить його знову за кордон. Такий сервіс коштує 100-150 євро.

 

За словами автомобілістів, вони готові сплачувати до бюджету по 10 євро в місяць за перебування такого автомобіля на території України.

 


16.11.2016 374 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1971
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5532 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2158 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1006

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10263
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1286
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

891