Українська "Нова опера" звучить у Польщі

 

/data/blog/120037/e2bc043c54cf6b88b5db73a6c165fde4.jpeg

 

Музично-театральна формація NOVA OPERA відвідала Люблін та Театральний осередок Ґардженіце, щоб показати свою оперу-цирк “Вавилон”.

 

Ця подія була хедлайнером Фестивалю мандрівних театрів та зібрала тисячну залу Центру перетину культур (CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE).

 

Опера-цирк “Вавилон” – третя за рахунком опера, яку створили музиканти з формації NOVA OPERA. Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко вдруге співпрацюють із Владом Троїцьким, який дав життя формації.

 

Першою спільною роботою була опера-реквієм IYOV, яка вже також гастролювала в Польщі, зокрема на фестивалі KODY, а за два тижні буде звучати на сцені театру Шекспіра в Гданську. Також сподіваємося привезти до Польщі й третій твір – сонОперу “непрОсті” навесні.

 

“Зараз це крок у вірному напрямку, тому що все має змінюватися, опера має жити, хоч вона давно має свій клімат, систему, технологію і своє місце в культурі. NOVA OPERA мислить по-новому і створює справді несподівані музичні поєднання. І наприклад, тема Вивилону дуже сучасна і опера про те, що і зараз може статися така ж трагедія – люди можуть втратити спільну мову – мову любові, тоді станеться те саме, що колись із Вавилоном.” – Мар’яна Головко, солістка формації NOVA OPERA.

 

“Ми хотіли збагатити нашу темброву палітру в опері-цирку. Те, що ми використовуємо на сцені – це склад невеликого симфонічного оркестру. Мідні, дерев’яні, струнні, унікальне toy piano, для якого писав сам Джон Кейдж. Це свого роду естетичний Вавилон, де поєднується рок, trip-hop, сучасна опера та елементи класичної.” – Роман Григорів, композитор формації NOVA OPERA

 

Опера-цирк «Вавилон» - це історія народження та смерті метафоричної «башти». Біблійна легенда про конфлікт людини і Бога, спроектована на урбаністичну трагедію сучасного суспільства, сповненого апокаліптичних передчуттів.

 

Цього разу режисер Влад Троїцький створив видовищний сценічний супровід. Тому в постановці також беруть участь драматичні актори, циркові артисти, живі ляльки та команда віджеїв.

 

Музичний склад:

Вокалісти: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Марич (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Евген Рахманін (бас)

Інструменталісти: Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольский (ударні), Артем Шестовський (кларнет), Назар Спас (волторна)

Роман Григорів (диригент, контрабас), Ілля Разумейко (рояль, toypiano).

 

NOVA OPERA- це формація молодих українських митців, мета якої - пошук нових шляхів розвитку музичного театру. Основною діяльністю колектива є створення нових синтетичних жанрів (опера-реквієм, опера-цирк, сонОпера, жахОпера) та експерименти з нетиповими музичними та сценічними рішеннями.

 

Музична мова вистав не має естетичних обмежень, вільно поєднуючи авангард та рок, григоріанський хорал та тріп-хоп, необарокко та фольклорні імпровізації. Вокально-існтрументальний ансамбль Нової опери досліджує можливості людського голосу (від класичного та джазового вокалу до хрипу, крику та шепоту) та використовує неакадемічні засоби гри на музичних і немузичних існтрументах, як наприклад препарований рояль, розлаштовано фортепіано, біт-бокс, боді-перкусія та ін. Використання сучасних досягнень в області театрального мистецтва, статуарна драматургія, фізичний театр мікшуються із сучасними технологіями - віджеїнгом та live-електронікою.

 

В репертуарі колективу вже є три твори: опера-реквієм "IYOV" (на основі книги Йова), сонОпера "непрОсті" (за романом Т.Прохаська) та опера-цирк "Вавілон" за участі акторів цирку та живих ляльок.

Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко

 

Опера-реквієм “IYOV” – містично-театральне дійство для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів. Це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля та на межі можливостей людського голосу.

Музично-драматичний перформанс засновано на сучасній інтерпретації християнських традиційних текстів, що виникає у відкритому діалозі композиторів та виконавців. Нова опера-реквієм «IYOV» поєднує в собі інструментальний театр, імпровізаційну музику та алюзії на музичне бароко і середньовіччя. 

Режисер: Влад Троїцький


14.11.2016 675 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1991
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1874
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1873
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5557 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2165 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1524

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

759

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

825

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1024

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1015
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1789
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3696
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10273
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26164
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10201 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7725
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

243
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

398
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1297
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

899