Комісія з інспектування руслоочисних робіт уникає та ігнорує журналістів і активістів (відео)

(р)

 

Журналісти і активісти вже другий тиждень не можуть долучитися до роботи виїзної комісії з інспектування об'єктів де проводяться руслоочисні та руслорегулювальні роботи. Комісія відверто ігнорує бажання представників ЗМІ брати участь у інспектуванні.


Минулого тижня, створена за рішенням облради комісія розпочала роботу. Інспектування об'єктів по руслоочисних роботах уже відбулося у Калуському, Тисменицькому, Снятинському та Коломийському районах. Однак долучитися до комісії активісти та журналісти так і не змогли. Весь час комісія відверто уникала та ігнорувала їх бажання брати участь у інспектуванні, інформує прес-служба Волі.


На думку активістів, такі дії комісії, яка зараз здійснює перевірку цих об’єктів неможливо назвати відкритими та публічними. Більше того, взагалі невідомо за якими критеріями обирались члени комісії, про це нікого не було повідомлено. Журналіст Євген Гапич, який тривалий час займається вивченням питання руслоочисних та руслорегулювальних робіт, весь цей час намагається поспілкуватись з комісією та взяти участь в інспектуванні. Хоча ще раніше його кандидатура подавалась до складу комісії, однак так і досі журналіста не включено.


В перший день інспектування, у Калуському районі комісія проігнорувала присутність журналіста, а переїжджаючи на наступний об’єкт взагалі пропала з поля зору.


«В селі Добровляни Калуського району роботи проводяться на річці Лімниця,яка відноситься до заповідного фонду, де на відстані 100 метрів взагалі від берега нічого проводитись не може, тут ні не можуть їздити ні звичайні машини ні спецтехніка» - зазначив Євген Гапич.


Наступного дня оглядали об’єкти у Товмачику та Воскресінцях Коломийського району. Однак, і цього разу активістам та журналісту не вдалося взяти участь у інспектуванні. Вони, згідно з графіком роботи комісії прибули на ці об’єкти, однак комісії на місці не було взагалі.


У телефонній розмові з членом комісії, представником управління водних ресурсів області активісти встановили, що комісія розпочала роботу на годину раніше планованого графіку. На запитання хто погоджував склад комісії та чому не включили Гапича точної відповіді так і не отримали.


«У нас в комісії є журналіст з газети Галичина. Приєднатись до комісії можна з дозволу обласної ради. Я такої компетенції щоб кликати когось в комісію не маю, погоджені кандидатури в комісії нам подала юрист з обласної ради» - зазначив член комісії.
В той час Євген Гапич та активісти теж оглянули об’єкти на яких протягом цих двох днів побувала комісія.


Зокрема, у селі Березівка Тисменицького району згідно з офіційними даними управління водних ресурсів зроблено 25 % робіт за три роки, дозвіл спочатку надавався на рік, але його постійно продовжували. Роботи проводить фірма «Гірбудінвест», яка займається ремонтом доріг і берегоукріплювальними роботами. Там же активісти побачили шутрових браконьєрів, які продовжували видобувати піщано-гравійну суміш.


«Казали що тут руслоочисні роботи вже завершені. Але видно свіжий кар’єр який риють кожен день, видно що вода переливається через берег. Перший нормальний повінь і вода піде далі на села, але сільська рада цього не бачить. Так само як комісія, яка сюди приїхала» - зазначив Гапич.


Такі руслоочисні роботи – це узаконений метод розкрадання піщано-гравійної суміші. Тому з 43-ох об’ктів з 2011 року здано лише 7. Собівартість машини піщано-гравійної суміші – 250-300 грн, а на ринку вона коштує від 1500 грн. З таких робіт щодня неофіційно виїжджає близько 100-130, а офіційно записують лише десять. Щомісяця такі підприємці заробляють близько 1 мільйона гривень.


Ситуація не змінилася й через тиждень. Цього разу цілий день на приїзд комісії очікували у Заболотові громадськість, місцеві мешканці, активісти та журналісти. Зустрічі так і не відбулося.


Активісти не дочекавшись комісії зустрілись із селищним головою Заболотова аби перевірити правомірність проведення даних робіт та стану даних обєктів.


Журналіст Євген Гапич зауважив, що зі слів голови Заболотова ці роботи проводяться для того, щоб уберегти селище від повені, щоб не руйнувалась дамба і щоб відвести воду від лівого та правого берегу. «В результаті ми бачимо, що за півтори року робі тут фактично нічого не зроблено, а піщано гравійну суміш вивезли. І в деяких місцях ріка бється та розмиває берег, з правої сторони також розмивається берег і навіть на ділянянці у 100 метрів роботи не доробили. Тобто основна ціль не виконана», - зазначив Євген Гапич.


Активісти запевнили що надалі вимагатимуть та добиватимуться, аби надалі жодних русло очисних та руслорегулювальних робіт по даній схемі більше не проводились.


Загалом, впродовж 2011-2015 років було видано 45 дозволів на проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт. За цей час лише 7 об’єктів здані в експлуатацію, на 15 об’єктах роботи ще здійснюються, 7 дозволів анульовано, на решті об’єктів роботи розпочаті, але так і не завершені.


Нагадаємо, за ініціативи очільниці фракціі «ВОЛЯ» Ольги Галабали обласна рада приймає рішення створити спеціальну комісію та провести відкрите інспектування об’єктів де проводились руслоочисні та руслорегулювальні роботи разом з активістами, журналістами, фахівцями, Держекоінспекцією та депутатами облради, перевірити чи є там порушення і нарахувати збитки. В силу обставин, у «ВОЛІ» вже звернулися до облради і водгоспу щодо неналежної роботи комісії.

 


12.11.2016 513 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1998
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5565 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

768

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1037

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1791
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10283
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26168
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

247
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

400
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1300
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901