У Калуші мешканці на «референдумі» проголосували проти будівництва храму УГКЦ

 

/data/blog/119660/664890173f052c916edc5c7a793c5300.jpg

 

Релігійна громада «Царя Христа» УГКЦ вже виготовила проект детального планування території, де планує збудувати храм.

 

Серед мешканців шести прилеглих будинків тим часом провели консультативне опитування, результати якого — не на користь будівництва, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

Результати опитування і проект детального планування території мають розглянути депутати міської ради. У місті ще відбудуться громадські слухання. І зрештою, влада остаточно скаже: можна будувати церкву на вулиці Січових Стрільців чи ні.

 

Як відомо, у Калуші вже кілька місяців триває протистояння між прибічниками та противниками будівництва церкви у районі вулиці Січових Стрільців. Сторони конфлікту почергово приходять на сесію міської ради із вимогою або надати дозвіл на будівництво церкви, або заборонити таке будівництво. Так само почергово вони реєструють петиції, які за кілька днів набирають необхідну кількість голосів. Кожна сторона має свої вагомі аргументи, а міська влада наразі думає, на чий бік стати.

 

Щоб вирішити спірне питання, депутати, з одного боку, дали дозвіл релігійній громаді виготовити проект детального планування території, на якій мало би бути майбутнє будівництво. З іншого боку, вирішили поцікавитися думкою громади з цього приводу.

 

Серед мешканців шести будинків, які знаходиться довкола спірної території, провели опитування. Відбувалося воно у приміщенні загальноосвітньої школи №7. Усе — як на виборах: кабінки для голосування, урна, дільнична комісія і спостерігачі. Щоправда, цікавилися лише думкою мешканців будинків на вулиці Січових Стрільців, 1, 7, 9, 15 та вулиці Пушкіна, 7, 11. Голосували тільки за паспортом і тільки за себе особисто.

 

На «референдум» загалом ішли не надто активно. Більшість мешканців, чиї прізвища були внесені до списків, таки проігнорували опитування. Натомість, ті, хто прийшов, у підсумку висловилися проти будівництва церкви. Причому, зазначають активісти, йдеться не про протистояння з конкретною релігійною громадою, а про відстоювання самої території, на якій церкві не місце.

 

Участь в опитуванні загалом взяли 285 мешканців зазначених будинків із 985-ти. Недійсними дільнична комісія визнала два бюлетені. За будівництво храму висловилися 78 учасників опитування, 205 — проти.

Калуш.JPG

— Релігійна громада хоче звести конфлікт в русло якогось релігійного протистояння. Це зовсім не так. Ми зауважували неодноразово, що ми проти забудови як такої, — каже мешканець вулиці Січових Стрільців Євген Ларіонов, який був ініціатором першої петиції проти будівництва церкви у цьому мікрорайоні. — Це тихе місце. Зараз там ростуть дерева. Так, майданчик там зараз не обладнаний, але ми саме хочемо його довести до ладу. Нам же пропонують усі дерева зрізати, половину цієї ділянки обвести парканом, набудувати господарських споруд, а на меншій території зробити дитячий майданчик. Але ми при цьому повністю зруйнуємо сквер, зріжемо під корінь усі дерева. До того ж, як мінімум, на кілька років ми матимемо тут будівництво і шум пов’язаний із ним. А потім тут проводитимуться релігійні відправи, що також не буде тихим процесом. Ми проти цього, але не тому, що проти конкретно цієї парафії, а тому, що хочемо зберегти цей куточок зеленим і просторим.

Калуш_3.jpg

Мешканці мікрорайону припускають також, що зі зведенням храму, вони втратять не лише зелену зону, а і тишу. Адже відправи у храмі супроводжуватимуться звуками дзвонів, які у святкові та вихідні дні можуть заважати людям.

 

Церковна громада, натомість, каже, що дзвіницю можуть і не зводити, а мешканці вулиці лише виграють, адже безкоштовно отримають і місце для паркування автомобілів, і дитячий майданчик, і футбольне поле, про які зараз можуть хіба що мріяти.

 

Результати громадських слухань мають рекомендаційний характер для депутатів міської ради. Їх, очевидно, візьмуть до уваги при прийнятті рішення щодо затвердження проекту детального планування.

 

Як повідомив «Вікнам» начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Калуської міської ради Тарас Нижник, результати опитування, проведеного в порядку таємного опитування, підлягають обов’язковому розгляду Калуською міською радою або її виконавчим комітетом з прийняттям за результатами опитування рішення, яке доводиться до учасників опитування.

 

За його словами, питання буде винесено на найближчу сесію міської ради. А от затвердження проекту, ймовірно, ще не розглядатимуть. Адже ще мають провести громадські слухання, дата яких наразі не призначена.

 

Тим часом, за інформацією «Вікон», церковна громада, яка, фактично, перше опитування вже програла, має намір ознайомити депутатів міської ради із результатами власного альтернативного опитування. Водночас, наразі жодних скарг щодо результатів недільного «референдуму» від жодної зі сторін не надходило.


08.11.2016 429 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1922
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1838
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1838
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5407 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

990
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1745
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10229
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26111
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10159 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

127
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

230
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1258
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

857