Прикарпатський художник пише незвичайні ікони (фото)

 

/data/blog/119593/452b13acfc72724b4ead0b1d73eb674c.jpg

 

Молодий художник із Прикарпаття Михайло Тимчук створює живопис сповнений філософсько-художніми образами. У його творах спостерігаються запаморочливі барви у поєднанні з музичним пульсуванням.

 

Переконатися в цьому можна було у квітні цього року під час його виставки у київському арт-просторі «SKLO», що мала назву «Птахи».

 

Мало хто знає, що окрім пейзажів та натюрмортів Михало Тимчук пише ще й незвичайні ікони Святих. Його сакральне мистецтва змушує задуматися над життям, куди ми поспішаємо та чого прагнемо.

 

ArtsLooker дізнався у митця як йому вдається створювати ці дивовижні образи святих та що означають дерева на його іконах.

 

"Воскресіння Христа" дошка, левкас, темпера

«Воскресіння Христа». Дошка, левкас, темпера

 

Мій спосіб відтворення сакрального — це декор, з якого прорізаються лики. Часто думаю про те, що кожна людина впродовж життя завжди повертається до Бога, навіть не зважаючи, що є люди, які не вірять у саму присутність його. Сакральне мовлення як листування до Бога є згадкою про нього. Варто завжди залишати в серці місце для любові, віри і надії. Без цього і немає сенсу життя, бо як би не було банально, але всі ми помремо. А що потім? Зараз багато митців створюють сучасні інформативні твори мистецтва, які відтворюють сьогодення, війни, насильства, спотворення і рідко залишають моменти відтворення душі. Бо гадають, що це не актуально. Але поранений звір завжди біжить туди, де може віднайти надію на життя.

"Годувальниця". Дошка, левкас, темпера

«Годувальниця». Дошка, левкас, темпера

 

Я з дитинства любив малювати сакральні речі, любив молитись у полі, писати листи Богові. Тому зараз мої листи до Бога — то сакральні образи. Улюблене листування — то Благовіщення як зародження нового життя, материнства і надії. Коли мене питають, чи це ікона, то я кажу, що то є згадка про Господа. Я не хочу, щоб люди створювали культ поклоніння із моїх сакральних робіт.  Мистецтво має нести інформацію. Кожен художник знаходить свій інформаційний шлях, я пишу ікони, згадуючи не про фізичне, а більш про духовне. Згадую про Всемогутнього.

"Покрова з дитям". Дошка, левкас, темпера

«Покрова з дитям». Дошка, левкас, темпера

 

Дуже люблю декоративне мистецтво, бо власне з нього зародилось мистецтво у всіх своїх проявах. Тому часто повертаюсь саме до нього як до основи своєї стилізації. Хочеться творити образи, які просто будуть виходити із декору.

"Благовіщення". Дошка, левкас, темпера, позолота

«Благовіщення». Дошка, левкас, темпера, позолота

 

Дерева в моєму мистецтві — то є життя, зародження, весь світ. Тому створюю крону дерева у вигляді кола як символ світу і життя.

img_4397

«Годувальниця». Дошка, левкас, темпера

 

"Благовіщення". Дошка, левкас, темпера, позолота

«Благовіщення». Дошка, левкас, темпера, позолота

 

Кожна людина має своє відчуття Бога і мистецтва, тож думки, напевно, різні з приводу моїх сакральних творів. Але є ті, яким мої образи близькі і це мене тішить. На замовлення пишу рідко, тому що у більшості хочуть копій, даремна витрата часу. Я митець, який прагне створювати свої образи, не копіюючи інших митців.

"Материнство". Дошка, левкас, темпера

«Материнство». Дошка, левкас, темпера

Фрагмент ікони "Благовіщення". Дошка, левкас, темпера, позолота

Фрагмент ікони «Благовіщення». Дошка, левкас, темпера, позолота

 

Думаю, що було б гарно створити храм в декорі, з якого промовлять лиця святих. Хоча моє листування влаштовує мене і на цьому етапі.


07.11.2016 1045 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1858
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1853
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5481 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2150 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1508

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

741

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

795

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

996

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1003
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1766
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3678
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10255
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26143
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10181 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7709
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

204
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

261
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

378
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1275
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

882