Студенти медуніверситету облаштували у центрі Франківська “Велореанімацію” (фото)

 

 

У четвер, 3 листопада, на вулиці Грушевського біля центрального корпусу медуніверситету відкрили веломайстерню під відкритим небом – “Велореанімація”. Таким чином студенти-медики прагнуть розвивати велорух у Франківську та залучити до нього більше франківців.

 

Облаштування веломайстерні підтримав громадський ресторан Urban Space 100. Проект “Велореанімація” отримав фінансування у 12 тисяч грн. А в магазині “MtbBike” зробили знижку, тож вдалося на виділену суму придбати якісніші інструменти, каже Юлія Дмитрук, голова європейської студентської медичної організації, пише Репортер.

 

“Наше місто зручне для велосипедистів, і щодня ми можемо зустрітися з тим, що у велосипеда пробили колесо, щось зламалося чи відпало, – говорить Юлія. – Я вже навіть бачила, як мама підкачувала колеса візочка”.

 

Співорганізатор веломайстерні Андрій Глущук, студент 4 курсу ІФНМУ, розповідає, що все робили власними руками. Під час облаштування майстерні навчилися і болгаркою працювати і варити.

 

Намагалися зробити “Велореанімацію” максимально антивандальною – інструменти прилаштували на грубі ланцюги. Веломайстерню спеціально стилізували під медичну реанімацію: насос схожий на крапельницю, столик з інструментами зробили під хірургічний стіл і велосипедні ключі розклали як в операційній.

 

“Велосипед ломиться незалежно від місця чи доби. І часто так буває, що невеликі поломки можна виправити – реанімувати свій байк, – розповідає Андрій. – Тішуся, що на велосипеди пересідають й іноземні студенти. Знаю індуса, в якого тричі крали велосипед. І він не розчаровувався, знову купував наступного ровера. Коли побачив, що у нього тоненький замок, порадив купити надійний – товстіший. Тепер він їздить, радіє”.

 

Поки у “Велореанімації” є найнеобхідніше – набір ключів, наноси та набір для латання шин. Згодом у тут залишать весь перелік наявних інструментів, а самі інструменти залишать у чергової корпусу медуніверситету.

 

“Залишивши у завдаток свій телефон, ви зможете взяти необхідний інструмент, щоб полагодити велосипед, – пояснює Андрій Глущук. – Інструментів багато. Можна буде як залатати колесо, так і змастити ланцюг чи вирівняти вісімку. Спектр великий. Не хочеться, щоб наша робота пропала. Тому, навіть якщо ключі крастимуть, ми їх будемо поновляти. Спеціально для цього закупили більше ключів про запас.”

 

У планах велоактивістів медиків – збільшити кількість велосипедистів. Тож вони проводитимуть навчання та воркшопи про те, як убезпечити велосипед від крадіжок, як поремонтувати, надати першу допомогу, коли впав з велосипеда.

 

“Хочеться, щоб велосипедний рух був якісним, – каже Андрій. – Студенти-медики їздять між корпусами на велосипедах. Буває, чіпляємо до парканів, біля лікарень. Можна зробити як у Європі – поставити парковки. Потім – Велореанімація. Студентська молодь завдяки грантам може втілювати свої ідеї, яких багато. Будемо їх спрямовувати не на матеріальні речі, а на те, щоб люди могли щось почерпнути”.

 


04.11.2016 424 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1947
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1847
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5461 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

998
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

891
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

185
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

256
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

874