На кафедрі ендокринології ІФНМУ впроваджують новітні технології

 

/data/blog/119213/a13031369da87039aa15eed4383d0b27.jpg

 

На базі кафедри ендокринології ІФНМУ освоєно і впроваджено в практику застосування методики добового моніторингу рівня глікемії з використанням апарату іPRO, наданим у користування фірмою Medtronic.

 

«Методика добового моніторингу глюкози передбачає встановлення сенсора – пристрою для визначення глікемії в підшкірно-жировій клітковині, (що здійснює 285 визначень цукру крові впродовж доби), приєднання до сенсора пристрою іPRO, який фіксує та зберігає вказані заміри, – розповідає асистент кафедри ендокринології Тамара Вацеба. – Через три доби інформація з іPRO зчитується через спеціальну комп’ютерну програму і пристрій встановлюється повторно ще на три дні для  моніторингу глікемії після проведеної корекції терапії».

 

Паралельно вносяться показники глікемії, які визначав сам  пацієнт (5-6 разів на добу). На основі даних  іPRO та показників, визначених  хворим, здійснюється графічне зображення рівнів глікемії протягом 3-х діб. Після опрацювання даних моніторингу, лікар має можливість достовірно визначити причини  виявленої гіпер- чи гіпоглікемії, оцінити їх періодичність чи системність, а також обгрунтовано та більш ефективно коригувати виявлені зміни з повторною оцінкою терапії через наступних три доби.

 

Як зазначає Тамара Вацеба, даний метод контролю глікемії є надзвичайно важливим для пацієнтів з цукровим діабетом, особливо 1-го типу, для виявлення прихованих, безсимптомних та нічних гіпоглікемій; допомагає в клінічній практиці ендокринолога провести підбір доз інсуліну з врахуванням спожитих вуглеводів (хлібних одиниць) і з застосуванням вуглеводних коефіцієнтів для визначення дози інсуліну перед їдою. Добове моніторування рівня глікемії може проводитись в амбулаторних умовах або стаціонарно.

 

За період від вересня 2016 року проведено добове моніторування рівня глікемії впродовж  7-ми діб для 13 пацієнтів.

 

Окрім того, працівниками кафедри ендокринології ІФНМУ на базі обласної лікарні м. Івано-Франківська вперше проведено встановлення інсулінової помпи.

 

Інсулінова помпа встановлена хворій з 30-літнім стажем  цукрового діабету (жінці 33 років), враховуючи лабільний перебіг діабету, схильність до гіпоглікемій. Проведено призначення диференційованого режиму введення «базального» інсуліну, враховуючи індивідуальну  потребу в інсуліні, різну протягом  доби, а також підібраний необхідний «болюсний» режим введення інсуліну. Результатом помпової терапії є досягнення стану компенсації діабету, усунення гіпоглікемії та можливість самої пацієнтки управляти своїм захворюванням.

 

З допомогою інсулінової помпи хворі мають змогу не лише коригувати дози інсуліну, але і змінювати швидкість його введення (базальний інсулін) інколи повністю припиняючи поступлення гормону на певний період, наприклад за умов інтенсивного фізичного навантаження для попередження розвитку гіпоглікемії, або ж навпаки – збільшуючи швидкість при станах,  які спричиняють більшу потребу в інсуліну (запальні та інфекційні захворювання, малорухомий спосіб життя, харчове навантаження), що значно покращує прогнози відносно якості та тривалості життя пацієнтів. При введенні інсуліну з допомогою шприц-ручок чи інсулінових шприців пацієнт не може впливати на швидкість введення інсуліну в різних ситуаціях.

 

За сприяння фірми Medtronic пацієнти з цукровим діабетом в умовах ендокринологічного відділення ОКЛ можуть випробувати ефективність помпової терапії, застосовуючи пробну інсулінову помпу з подальшим вирішенням питання про її придбання.

 

Зацікавлених у проведенні помпової терапії та добового моніторування глікемії запрошують звертатись на кафедру ендокринології ІФНМУ.


01.11.2016 673 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1176
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2504
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2102
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2155
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6509 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2442 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

325

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1133

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1268

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1385
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

262
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

577
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2052
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26502
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

542
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10449 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7998
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

526
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

389
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

536
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

612
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1564