Франківські винахідники представили свої проекти

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/338_pre%20(1).jpg

 

Це вже другий конкурс, який проводить науковий парк ПНУ, щоб дати можливість талановитим студентам реалізувати себе.
 

За словами ректора ПНУ Ігоря Цепенди, основна тематика конкурсу присвячена енергозбереженню, а також охороні здоров'я та реабілітації, пише Фіртка з посиланням на Бліц.

 

«Ми запросили провідних підприємців області та польських колег, наприклад радника міністра енергетики Польщі. Така співпраця дасть можливість студентам реалізувати свої проекти в життя. Окрім того ми зараз стоїмо на порозі створення спільної лабораторії енергозбереження, яка б об'єднувала Краківський університет, Люблінський університет та ПНУ», - каже науковець.

 

Конкурс проводиться уже вдруге. Як розповів ректор, проект одного з минулорічних переможців - роторний вітряк, незабаром хочуть уже випробувати на Піп-Івані. Проект є цікавим, адже в цьому місці інші генератори не можуть себе реалізувати. Його придумав вчитель трудового виховання з Богородчанської школи і проект дуже зацікавив інвесторів.

 

Проте, цьогорічні проекти не менш перспективні та корисні для суспільства.

 

Зокрема студент ІФНТУНГ Петранюк Олег  презентував комісії автоматизоване крісло для інвалідів та людей з обмеженими можливостями руху.

 

"Унікальність цього проекту полягає в тому, що це крісло-ліжко. Воно має поворот на 180о та оснащене підсувним туалетом. Тобто людина з обмеженими можливостями руху, а це переважно люди які перенесли інсульт, перебуваючи при свідомості може ним самостійно керувати за допомогою спеціального пульту». Аналогів такого винаходу у світі немає», - запевняє винахідник. 

 

Другий проект представив працівник кафедри біохімії та біотехнології ПНУ Олег Лущак.  Це унікальне дерево з найвищим потенціалом росту в світі.

 

«В порівнянні з іншими, воно максимально швидко росте, проте боїться морозу і не може вижити в наших умовах. В лабораторних умовах ми вивели клон, який може витримати температури значно нижчі ніж є в природі. Зараз ми відселекціонували кілька клонів, які наступного року тестуватимемо в природі. Це дерево називається Павловнія, воно родом з Китаю. Основними перевагами є те, що воно надзвичайно швидко росте ,буквально за 4 роки можна отримати дерево діаметром 25 см, не вибагливе до грунтів та може використовуватись для біологічної очистки грунтів від важких металів», - розповідає вчений.

 

Найважливішим, за словами Лущака є те, що це дерево є новим етапом розвитку бізнесу, адже дає прибуток, покращуючи навколишнє середовище. Воно дає можливість отримати 50-60 тонн біомаси з га, а листя діаметром до 50 см можна використовувати для годівлі тварин.

 

«Його можна використовувати для меблевої промисловості ,адже його волокна перекручені, що дозволяє його дуже легко обробляти. Окрім того, листя має дуже велику кількість білка, що не характерно для дерев взагалі, а більш притаманне для люцерни чи конюшини. Окрім того його можна використовувати в салат. Виростає до 30 метрів і живе близько 40 років», - пояснив винахідник.


29.10.2016 584 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1081
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2452
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2078
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2123
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6423 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2409 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

284

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1102

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1135

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1345
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

224
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

555
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2016
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26457
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

515
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10417 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7955
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

500
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

362
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

513
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

585
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1533