У Галичі обговорили проблеми збереження історико-архітектурної спадщини середньовічних міст в Україні та Європі

 
 
 
Завдяки більш як тисячолітній історії від першої письмової згадки про Галич, вивченню традицій, першоджерел культурного буття та напрацюванню науковців ми маємо чудове підгрунтя для подальшої популяризації міста та краю.
 

Про це заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк сказав під час Міжнародної наукової конференції «Галич і Галицька земля: досвід і проблеми збереження історико-архітектурної спадщини середньовічних міст в Україні та Європі», яка відбулася у Національному заповіднику «Давній Галич» з ініціативи голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука. Участь у заході взяли народний депутат України Михайло Довбенко, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, керівники району та міста, науковці з Галича, Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Києва, Кракова (Польща), Санкт-Петербурга (Росія), а також духовенство, інформує прес-служба ІФ ОДА.

 

З вітальним словом до присутніх звернувся генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, який зачитав вітального листа учасникам конференції від міністра культури України Євгена Нищука.

 

Під час конференції присутні наголосили на актуальності дослідження та необхідності подальшого поглиблення наукового розгляду існування і ролі міста Галича у контексті української та європейської історії з метою вивчення й збереження історико-культурного надбання галицької громади.

 

«Галич має всі можливості для того, щоб стати духовно-культурним центром не тільки України, а й Європи загалом, - зазначив Ігор Пасічняк. – Потрібно активно генерувати ідеї, котрі сприятимуть досягненню поставленої нами мети».

 

Варто зазначити, що під час конференції доктор історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» Мирослав Волощук презентував серію нових видань «Галич».

 

Також у рамках наукової конференції відбувся «круглий стіл» на тему: «Концепція створення, розвитку та функціонування духовно-культурного центру в селі Крилос та місті Галичі з нагоди 650-річчя отримання Галичем Магдебурського права (2017 рік) та 1120 річниці від першої письмової згадки про Галич (2018 рік)», під час якого присутні дискутували щодо розробки стратегії створення,  розвитку та функціонування духовно-культурного центру.

 

Свої думки висловили науковці, представники влади та духовенства. Зокрема, йшлося про спорудження сучасного музею історії Галича, а також  перепоховання останків князя Осмомисла на Галицькій землі. Також обговорили цілий ряд пропозицій щодо вирішення проблем  шляхом реставрації, консервації, музеєфікації та реабілітації культурної спадщини давнього Галича й формування на цих об’єктах бази історичного, релігієзнавчого та патріотичного туризму.

 

 

 


27.10.2016 383 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1256
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2551
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6579 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

144
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

57
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10477 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

49
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

56
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

418
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633