Дерев’янко: В Адміністрації Президента хочуть відтягнути е-декларування до кінця року

 

/data/blog/118446/1d4ecbbf7faa92173f33ceab7c2534d8.jpg?1476877692

 

Українська влада саботує процес запуску електронного декларування. Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ Юрій Дерев’янко.

 

Він заявив, що має інформацію про те, що в Адміністрації Президента намагаються відтягнути запуск е-декларування на кінець 2016 року.

 

"Покровителі в АПУ ставлять завдання виконавцям затягувати та робити все можливе, аби е-декларування не запрацювало до 30 жовтня. Є завдання затягнути час, щоб згодом змінити законодавство, аби зробити ці декларації закритими, або зменшити відповідальність за неправильне її заповнення. З боку АПУ уже є смотрящі, які курують цю комплексну кампанію із дискредитації е-декларування, хто технічну частину, хто організаційну і юридичну", — вважає депутат.

 

Дерев"янко заявив, що в разі зриву електронного декларування, персональну відповідальність за це будуть нести Президент та Прем"єр-міністр, а також їхні виконавці — голова Держспецзв"язку Євдоченко та голова НАЗК Наталія Корчак.Він переконаний, що у Президента немає ніякої політичної волі запускати електронне декларування.На переконання Дерев"янка про це свідчать наступні факти:

 1.  Спроби саботування почалися ще наприкінці минулого року, коли депутати від "Волі народу" Деркач та позафракційний Мисик внесли скандальну поправку про відтермінування запровадження електронних декларацій до 2017 року.

"Разом з виправленням терміну запровадження провладні фракції внесли зміни в закон, яким пом"якшили покарання за не подання декларації або подання не достовірної інформації в деклараціях, що дало можливість Президенту, міністру фінансів, голові НБУ та іншим високопосадовцям уникнути юридичної відповідальності за не задекларовані офшори", — додав нардеп.

2.  Була запропонована ціла низка змін до закону від партій влади: Донець — від Народного фронту, Гриніва — від БПП, ідея з нульовою декларацією Южаніної. "Вони хотіли протягнути пом"якшення відповідальності за неточності у поданні інформації та узагалі закриття інформації про дані до декларації", — пояснив депутат.

3.  Почалися спроби саботувати процес, посилаючись на технічні збої.

4.   Розпочались розборки та посилання на некомпетентність розробників, потім на недостатню захищеність системи.

5.   Після розслідування в антикорупційному комітеті виявилось, що форма декларації яка затверджена НАЗК, не відповідає закону, сама форма постійно змінюється, ніхто не знає, хто ж це робить.Він повідомив, що робоча група виявила, що ні НАЗК, ні Держспецзв"язок офіційно не здійснюють змін в програму реєстру е-декларування.

 

"Мало того, НАЗК протягом чотирьох місяців не визначило адміністратора реєстру, який має відповідати за збереження всіх даних, вносити зміни і підтримувати реєстр в робочому стані", — обурився парламентар."У комітеті ми встановили, що неофіційно програмним забезпеченням керують люди в Держцентрі кіберзахисту України. Це несанкціоноване втручання — це кримінальний злочин", — підкреслив Дерев"янко.

 

Дерев"янко нагадав, що до кінця терміну подачі декларацій залишилось усього 11 днів, до 30 жовтня, "допоки Президент, чиновники і депутати мають задекларувати свої офшори, усю готівку, яку вони мають, земельні ділянки, квартири, автомобілі, зброю, коштовності, корпоративні права їхні та близьких осіб", — сказав депутат.

 

Він також підкреслив, що скасування Євросоюзом віз для українців залежить від виконання Українською владою зобов'язань по впровадженню електронного декларування, яке на сьогоднішній день саботується за вказівкою "згори".

 

"Партія "ВОЛЯ" вимагає припинити саботаж запуску системи е-декларування і вважає неприпустимим в інтересах владної купки чиновників-корупціонерів лишати мільйонів Українців безвізового режиму з Європейським союзом. І відповідальність за це несе Президент", — підсумував Дерев"янко.

 

Нагадаємо, Юрій Дерев"янко увійшов до робочої групи антикорупційного комітету, яка має розібратися з тим, чому система електронного декларування не працює відповідно до закону.


21.10.2016 411 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1121
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2479
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2087
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2136
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6456 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2420 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

292

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1117

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1142

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1358
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

240
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

562
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2027
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26478
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

525
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10428 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7970
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

507
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

371
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

521
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

594
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1544