Коломийські перевізники готують страйк

 

 

У Коломиї можливий новий страйк. Після лікарів та тренерів ДЮСШ до такого крайнього засобу погрожують вдатися і місцеві перевізники.

 

Причина у тому, що ні державна, ані місцева влада не заклала у бюджет жодної копійки на компенсацію перевезень пільгових категорій населення,пише ДК.

 

З цього приводу Асоціація автомобільних перевізників Коломиї звернулась до міської влади з відкритим листом. У ньому перевізники звинувачують міську владу у констатуванні відомого факту, що грошей нема, однак не пропонують жодних дій, як цю проблему вирішити.

 

В українському законодавстві чітко визначено – сказано у відкритому листі – що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам компенсацію за перевезення пільговиків. А оскільки грошей на компенсації у бюджеті не закладено, то влада таким чином залишила вирішувати болюче питання на плечі самих перевізників та пасажирів.

 

Далі у листі перевізники пояснюють свої вимоги не бажанням надприбутків, а звичайними економічними причинами. Усі перевізники мають свої сім’ї, йдеться у зверненні, – у різний час вони взяли кредити, які сплачують дотепер. Для забезпечення нормальної роботи автобусів на маршрутах необхідне придбання пального, запасних частин, проведення технічного огляду, своєчасна виплата заробітньої плати своїм працівникам, – йдеться у відкритому листі.

 

Бездіяльність влади призвела до встановлення протистояння між перевізниками та пасажирами-пільговиками, оскільки перші не в змозі через подорожчання пального і запчастин забезпечити регулярну роботу автобусів та вимушені вимагати від пільговиків оплачувати проїзд, а другі – не отримали від держави та органу місцевого самоврядування можливості безкоштовного проїзду, – сказано у документі.

 

Роман Гарат, один із підписантів відкритого листа, зауважує, що перевізники на боці пільговиків, однак так далі працювати не можна. За його словами, перевізники ставлять перед міською владою дві вимоги.

 

“Перше – це провести роз’яснювальну роботу серед коломиян щодо ситуації, що склалася. Пояснити її причини та взяти участь у вирішенні напруженості, яка виникла між підприємцями і пасажирами. Друга вимога, – каже пан Роман, – у тому, що якщо в контексті децентралізації питання перевезень покладено на місцеве самоврядування, то нехай міська влада не самоусувається від його вирішення”.

 

Заступник міського голови Сергій Коцюр зазначає, що тут не все залежить від міської ради. “Про те, що у державному бюджеті не закладено кошти на відшкодування пільгових перевезень, місто дізналося вже на початку 2016 року, – каже пан Сергій, – тобто в той час, коли змінювати міський бюджет вже було пізно. Однак при розробці бюджету на 2017 рік, за словами заступника міського голови, влада візьме це до уваги і будуть розроблятися рішення, які задовольнили би і перевізників, і пільговиків”.

 

Підприємці чекають такого кроку від влади і обіцяють, якщо все так і залишиться на словах, вийти на двогодинний попереджувальний страйк.


20.10.2016 726 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1816
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1794
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1778
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5285 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2080 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1459

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

619

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

712

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

909

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

943
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1675
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3610
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10186
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26061
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10096 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7658
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

843
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1346
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

319
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1207
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

798
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1020