"Переселенці мають визнати свою відповідальність за Донбас", – у Франківську відбувся круглий стіл на тему прав і свобод переселенців

 

 

В Івано-Франківську круглий стіл на тему прав і свобод переселенців перетворився у міжрегіональну перепалку.

 

Сьогодні, 19 жовтня, в Івано-Франківськ завітав відомий український журналіст, ведучий авторської програми «Прямим текстом» телеканалу “ЗІК” Остап Дроздов, пише ГК.

 

Зустріч з журналістом відбулась в рамках круглого столу на тему: “Сталий захист прав і свобод переселенців з Південного-Сходу України в Галичині”. Організував захід Благодійний Християнський Фонд «Солідарність».

 

Перед початком свого виступу журналіст попередив, що озвучить непопулярні речі. Таким чином, хоче змусити подивитись на проблему переселенців по-іншому.

 

Остап Дроздов переконаний, потрібно в першу чергу говорити про відповідальність переселенців за те, що зараз відбувається на Сході та за те, яким був Схід. Закликає біженців говорити про себе не як про жертв, а використати ситуацію, як поштовх до змін.

 

“Я не можу зрозуміти, як це може відбуватись у XXI столітті, як важко залишити родину, домівку. Я нормальна людина і маю співчуття. Але соціально я дивлюсь на це більш цинічно. Адже ми маємо категорію втікачів, які несуть співвідповідальність. Вони причетні до того, що Україна ставала Донбасом своїми голосуваннями, поглядами, безвідповідальністю”, – запевняє журналіст.

 

Остап Дроздов каже, що піднімав ці питання у своїй статті “Біженці чи втікачі?”.

 

“Вони і біженці і втікачі”, – переконаний Дроздов. Натомість знає, ряд переселенців таки усвідомлюють свою відповідальність. Він переконаний, на заході України створили хороші умови для  біженців, де вони отримують роботу і допомогу. “Не впевнений, що якби мені довелось тікати, наприклад, в Крим, мені б створили там такі умови”, – стверджує спікер.

 

Такі вислови викликали агресію у слухачів, поміж яких було багато біженців, журналістів і активістів.

 

Мовляв львівський журналіст не може так висловлюватись. Адже розпалює міжрегіональну ворожнечу такими поглядами, роз’єднує Схід і Захід.

 

Натомість переселенці у залі почали запевняти, їм нічого тут не дають. Допомагають тільки містяни, надаючи гуманітарну допомогу і підтримку.

 

Журналіст обурився, що його думку не сприймають. Та порадив, якщо його думку не хочуть вислухати, краще хай переселенці влаштують “междусобочик” адже з його слів “Донбас – це і є “междусобойчик”.

 

Нагадав, що біженці в гостях, натомість присутні знову обурились і переконали, вони частина громади. Вони не в гостях, а на батьківщині.

 

На що журналіст вкотре закликав визнати свою відповідальність за гуманітарну катастрофу в України та додав: “Я не боюсь відповідати за те, чим є Галичина, тож переселенці мають визнати свою відповідальність за Донбас”. Наприкінці запевнив, Україна не однакова.

 

Після Дроздова виступила переселенка Ірина Магрицька. Переконує, вона говорить українською та завжди принципово на Донбасі говорила виключно українською. Під час викладання возила студентів на Різдво у Львів і Франківськ. Натомість останні плакали, коли потрібно було повертатись. Вона завжди боролась за Україну на Донбасі.

 

Ірина Магрицька розповідає, що після переїзду на Прикарпаття навіть спілкувалась з тодішнім головою облради Василем Скрипничуком щодо своїх переконань. Натомість підтримки не знайшла. Зі слів Скрипничука тут і так всі патріоти. Але переселенка переконана: патріотизм у Донецьку і в Франківську – це дві різні речі.

 

Її думки підтримала і переселенка Лариса Пантелюк, яка запевнила: житлом і роботою тут нікого не забезпечують. Люди самостійно це знаходять. Біженка стверджує: “Вся Україна має відповідати за злочинну владу, а не тільки Донбас”. Лариса переконана, на Захід перебрались тільки патріоти. Натомість промосковські українці залишились там.

 

Останнім виступив юрист Максим Субота, який запевнив: “В школі мене вчили, що є схід країни і захід країни, а не західна Україна і східна Україна”. Юрист підсумував, хоч він є уродженцем Києва, а не представником східних чи західних регіонів, слова “східняк” і “західняк” є дуже образливими.


19.10.2016 543 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1261
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2189
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6582 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1300

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1431
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

152
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26529
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

71
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634