У Франківську обговорюють зміни до положення про порядок розміщення вивісок (фото+відео)

 

 

Сьогодні, 18 жовтня, в міській раді за круглим столом обговорюють питання розміщення вивісок в Івано-Франківську. захід організований Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету міської ради.

 

Учасники круглого столу посадовці структурних підрозділів міськвиконкому, представники суб'єктів господарювання, що мають стосунок до виготовлення, розміщення та користування вивісками, а також представники туристичної галузі міста, пише Фіртка.

 

Зокрема обговорювались пропозиції про зміни до діючого положення «Про Порядок розміщення вивісок в місті Івано-Франківську».

 

Як зауважив директор підприємства "Реклама-центр" Ігор Шкляр, думки виробників реклами розходяться з положенням прийнятим в 2011 році. Так, Ігор Шкляр продемонстрував фото вивісок та реклами європейських міст.

 

"Якщо використовувати наше положення про вивіски у місті до європейських, то вони практично усі підпадуть під демонтаж",- відмітив І. Шкляр.

 

Також І. Шкляр акцентував, що зараз пропагують вивіски з дерева, заліза. Проте, основою реклами, зауважив він, має бути нестандартність.

 

 

За словами І.Шкляра положення тягне фінансові витрати для підприємців. Крім того, він відмітив, що положенням заборонено написання кілька разів, до прикладу, назви магазину, мовляв для помітності варто писати кілька разів, замість великої однієї назви.

 

Також підприємець відмітив,що макети вивісок неодноразово відхиляються департаментом. Відтак Шкляр зазначив на необхідності зміни підходу до вивісок.
 

Крім того, під час обговорення міркували щодо мови написання вивісок. У підсумку підприємець запропонував створити робочу групу та затвердити критерії відбору вивісок, мовляв, щоб "не оцінювали за критерієм подобається чи не подобається".

 

Щодо пам'яток архітектури, погоджуються вивіски, які не шкодитимуть пам'ятці. На підтримку створення робочої групи виступив ще один підприємець Ігор Нестерук (рекламна агенція Інфобокс).
 

Як зазначила заступник головного архітектора міста Світлана Лосюк, департамент завжди обгрунтовує відмови у погодженнях вивісок "до кожної вивіски чи фасаду потрібно підходити індивідуально".

 

Також чиновниця відмітила, що будівлі, які не є пам'ятками архітектури, не погоджують у департаменті, проте вивіски на них не повинні бути більшими 3 кв. м.

 

Петро Строїч, голова Ради підприємців, зазначив, що коли пишуть припис зняти вивіску, люди одразу думають, що заклад закривається. Це звичайно впливає на бізнес.

 

Відтак він попросив давати час, хоча б два-три місяці підприємцям на виготовлення нових вивісок. Втім, представник Муніципальної інспекції відповів, що рішенням виконкому затверджено термін у 10 днів.

 

Відтак часові рамки на виконання приписів викликали жваву дискусію. Серед іншого підняли питання вивісок, які розташовані на вищих поверхах.

 

Також пролунала пропозиція провести опитування на сайті Департаменту архітектури чи у соцмережі серед іванофранківців щодо захаращеності міста вивісками.

 
Окрім цього, виробники реклами пропонують виставити кілька варіантів паспортів фасадів та провести спільну зустріч представників Департаменту архітектури та рекламних агенцій, аби вникнути у технологію виробництва вивісок, щоб одні і ті ж не перероблялись по кілька разів.
 
 
В підсумку Світлана Лосюк відмітила, що має бути вказаний підприємець, вивіски мають бути естетичнопривабливі та вписуватися в архітектуру будинку. Також вирішили таки створити робочу групу для обговорення пропозицій.


18.10.2016 437 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

749
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2322
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2034
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2050
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6208 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2337 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

213

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1034

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1018

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1283
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

133
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

505
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1966
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26391
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

455
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10372 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

460
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

310
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

461
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

539
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1476