Сьогодні у Тисмениці подружжя волонтерів відкриє антимагазин

 

 

У п’ятницю, 14 жовтня, – на свято Покрови й День захисника – у Тисмениці відкриють антимагазин. Чому «анти»? Бо цін там нема і платити не треба.

 

Антикрамниця офіційно називається – «Центр допомоги Тисменицького району учасникам АТО, їхнім родинам, малозабезпеченим та інвалідам». Ініціювали центр відоме подружжя волонтерів і меценатів Курта й Мирослави Зіммхенів разом зі Спілкою учасників АТО Тисменицького району. Облаштували його на площі Ринок, 36 у райцентрі. Великі банери українською та німецькою мовами видно здалеку, пише Репортер.

 

Всередині холодніше, ніж на вулиці. Закутана Мирослава Зіммхен розкладає речі з коробок на стелажі. Курт вирішує якісь організаційні питання з кількома чоловіками у військовій формі.

 

Подружжя Зіммхенів, особливо Курта, добре знають на Прикарпатті. Чоловік уже понад 10 років мешкає в Україні і страшенно небайдужий до того, що відбувається навколо нього. Зіммхени опікуються дитячими будинками, багатодітними родинами, активно волонтерили під час Майдану і зараз допомагають військовим на Донбасі.

 

Саме завдяки Курту шестеро поранених майданівців – троє прикарпатців і троє волинян – поїхали на лікування до Німеччини. Зіммхен зв’язався з депутатом Бундестагу Арнольдом Ваатцем, і тоді ще 40 поранених українців відправили лікуватися за кордон.

 

Коли почалась війна – всю допомогу сфокусували туди. Подружжя активно допомагає різним підрозділам. Особ­ливо тісно співпрацюють з першим добровольчим мобільним шпиталем імені Миколи Пирогова (ПДМШ). З Німеччини Зіммхени постійно привозять їм перев’язочні матеріали.

 

Курт двічі був на передовій. Каже, для нього було важливо побачити реальну картину того, що відбувається. Потім приїздив у Німеччину і там розповідав, що бачив. Писав у німецькі газети й на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

 

Мирослава сміється, мовляв, її чоловік веде в Німеччині інформаційну війну проти москалів. «Бо насправді Росія там дуже гарно себе представляє, щось під 20 каналів розповідають, які вони гарні, – говорить жінка. – А от про Україну майже нічого не знають. Курт це виправляє».

 

«Давно була ідея зробити такий склад чи центр, куди би людина прийшла і вибрала саме те, що їй сподобалося, а не те, що їй тикнули, – говорить Мирослава Зіммхен. – Ми часто возили речі для дитбудинків, переселенцям, багатодітним. Але ж ми не знали точно, що їм треба. Хотілося такого приміщення, аби людина прийшла і вибрала сама».

 

Кажуть, що ідея зрушилась тоді, коли до них звернулися хлопці зі Спілки учасників АТО Тисменицького району. Курт одразу ж зацікавився. Говорить, що люди прийшли з готовими списками, з конкретними пропозиціями, потребами і бажанням співпрацювати. Йому це сподобалося, бо, мовляв, у Німеччині все так і працює – чітко й конкретно.


14.10.2016 460 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1057
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2442
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6409 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1091

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

214
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

549
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2007
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

493
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

508
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

580
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526