ЗМІ: Екс-прокурор Івано-Франківщини причетний до справи Гонгадзе (відео)

 

http://ifr.gp.gov.ua/userfiles/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%84%D1%96%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82(1).jpg

 

12 жовтня 2016 року в ході засідання Вищого спеціалізованого суду України на розгляді касаційної скарги на винесений вирок Олексію Пукачу, засуджений звинуватив нині покійного колишнього заступника прокурора Вінницької області Романа Шубіна в здійсненні тиску на нього під час суду у справі про трагічну смерть засновника видання “Українська правда”, вимоги з боку представників влади “очорнити” відразу декількох представників українського опозиційного політикуму і роботі представника вдови Гонгадзе – Валентину Теличенко в роботі на наглядове відомство.

 

Головною сенсацією слухання 12 жовтня стали не перепалки між представниками потерпілих по “справі Гонгадзе”, а нова порція публічних одкровень самого засудженого Пукача (які суддя зобов’язала передати в ГПУ для внесення в ЕРДР). За його словами, під час слідства і в подальшому ході розгляду справи на нього чинився тиск з боку високопоставлених співробітників ГПУ.

 

Нагадаємо, що влітку 2015 року в ефірі передачі “Право на владу” нардеп Віталій Купрій з посиланням на тодішні заяви Пукача назвав перелік тих прокурорів, які нібито погрожували засудженому за вбивство Гонгадзе екс-правоохоронцю, його сім’ї і дітям в тому випадку, якщо він назве імена справжніх замовників смерті журналіста.

 

“З першого ж дня, коли мене затримали, тобто на стадії досудового слідства, такі представники Генеральної прокуратури як Деркач, Басов, Харченко, Каліфіцький, Грищенко … змушували мене піти на їхні умови і взяти на себе те, чого я не робив “, – цитував тоді Пукача Купрій. Він додав, що крім рядових співробітників відомства тиск на генерала МВС надавали тодішні заступник глави ГПУ і 1-й заступник генпрокурора.

 

Як писала тоді “Прокурорська правда”, в оповіданні Пукач очевидно мав на увазі наступних персонажів:

– Дмитро Басов, який був прокурором у “справі Гонгадзе”, потім входив до складу слідчої групи з розслідування розстрілів на Майдані 2014 року, а 8 квітня 2015 року призначений Віктором Шокіним на посаду 1-го заступника начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ;

– Олександр Харченко, який керував розслідуванням справи Гонгадзе з 2006 по 2010 рік, а потім його місце зайняв новий слідчий Владислав Грищенко;

– Олександр Каліфіцький, екс-керівник Головного слідчого управління ГПУ. У 2011 році був переведений на посаду прокурора Івано-Франківської області, а після подій Євромайдану звільнений з посади.

 

Що стосується заступників глави ГПУ, які займалися справою про вбивство журналіста, то на різних етапах його вели Микола Голомша, Віталій Щоткін, Віктор Шокін і Ренат Кузьмін.

 

В оповіданні суддям 12 жовтня 2016 року Пукач не називав прізвища даної п’ятірки співробітників ГПУ, які, нібито, здійснювали на нього тиск, а назвав нове ім’я. За його словами, під час слідства і навіть судового засідання до нього не раз приходили представники прокуратури та невідомі люди.

 

Засуджений екс-міліціонер стверджує, що від нього вимагали “пов’язати” зі справою про вбивство журналіста Гонгадзе відразу декілька десятків преставників влади і опозиції України того періоду. “З якою метою? Щоб я втягнув у цей процес “канівську четвірку”, колишнього прем’єр-міністра Євгена Марчука, Олександра Мороза … Там вже готові були протоколи. Якби я їх підписав, то сьогодні близько 50-ти людей були б на лаві підсудних. Але я взяв все на себе, обмовив себе, але не підписував жодні протоколи! Я вам хочу назвати ще деякі прізвища – Івана Плюща, усіх голів Верховної Ради, Олександра Ткаченко, .. Юлію Тимошенко, Олександра Турчинова … Там список великий – в ньому і Петро Порошенко проходив, і Юрій Луценко проходив “, – заявив Пукач.

 

Він додав, що від нього вимагали дати брехливі свідчення про мотиви вже загиблого на той момент колишнього глави МВС Юрія Кравченка у вбивстві Гонгадзе. “Що вони хотіли? Вони хотіли, була інтрига, що нібито особистий мотив Кравченко – це те, що з Гонгадзе вони не поділили Олену Притулу. Там стільки інтриг плелося! Але я вам можу сказати – у Кравченко особистого мотиву не було, немає і ніколи бути не могло! “, – зазначив засуджений.

 

Уточнимо – у своїй промові 12 жовтня 2016 року Пукач ні словом не обмовився про “п’ятірку” прокурорів, які нібито здійснювали тиск на нього , а згадав імена і прізвища інших співробітників силових органів – прокурора Романа Шубіна і податківця Павла Матвєєва. Відповідні заяви Пукача суд зобов’язав направити в ГПУ і внести в ЄРДР.

 

 

 

за матеріалами "Прокурорская правда"


13.10.2016 591 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

661
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2262
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1996
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2022
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6056 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2303 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

177

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

993

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

993

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1247
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

474
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1935
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3831
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26350
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

424
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10338 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

431
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

271
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

430
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

512
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1444