Усі можливі види ендоскопічної допомоги надають медики Івано-Франківська

 

 

Ендоскопічна допомога в Центральній міській клінічній лікарні надається населенню Івано-Франківська багато років.

 

Раніше в медичному закладі працював ендоскопічний кабінет, але два роки тому, за підтримки і сприяння головного лікаря міста Тараса Масляка, було вирішено відкрити окреме відділення – ендоскопічний центр, який і розпочав роботу з червня минулого року.

 

«Ендоскопічна допомога – це обстеження, діагностика і операції на органах шлунково-кишкового тракту і бронхо-легеневої системи, які виконуються за допомогою ендоскопічного обладнання. Тобто обладнання, яке дає можливість без розрізу, через фізіологічні отвори організму, пройти у внутрішні порожнисті органи і провести певні маніпуляції або оперативні втручання», – розповідає завідувач ендоскопічного центру діагностики та лікування, головний позаштатний ендоскопіст міста Олександр Гасанов.

 

Якщо в багатьох лікувальних установах Івано-Франківська виконують тільки гастроскопію – обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки, то відділення Центральної міської клінічної лікарні надає пацієнтам усі відомі в світі види ендоскопічної допомоги.

 

Дуже мало закладів проводять таку процедуру, як ендоскопія кишківника. І жоден міський лікувальний заклад не робить колоноскопію – обстеження і операції на товстому кишківнику. Окрім того, п’ять років тому Олександр Гасанов запровадив у міських лікувальних установах Івано-Франківська проведення процедури бронхоскопії, при якій лікар має змогу «зайти» в трахео-бронхіальне дерево і надати допомогу пацієнтові при застійній пневмонії чи важких бронхітах, які не лікуються медикаментозно, або ж пацієнтам, які перебувають у комі.

 

Також у відділені проводяться ендоскопічні маніпуляції та операції, найчастіше – зупинки кровотеч з виразок або ракових процесів, видалення доброякісних утворів або, на ранній стадії, і злоякісних. При виявленні пухлинного утвору медики можуть провести біопсію – захопити декілька клітин і з’ясувати, чи це дійсно пухлина. Тривалість такої операції – не більше 10 хвилин.

 

«Якщо говорити про патологію шлунку і дванадцятипалої кишки, то найчастіше в івано-франківців зустрічаються гастрити. Кількість хронічних гастритів збільшується щороку. На це має вплив екологія та спосіб харчування. Наявний також медикаментозний вплив, мова про ліки, які пацієнти купують не за призначенням лікаря, а надивившись різної реклами. Дуже велика кількість виразок. Розповсюдженими є випадки раку шлунку.

 

Серед проблем з кишківником, завдяки наявному у нас сучасному обладнанню, ми виявили чимало випадків раку, домінуюча кількість з них на тій стадії, коли пацієнта ще можна прооперувати. Велика кількість поліпів – доброякісних новоутворів. Дуже актуальною є злукова хвороба, або ж спайки. Найчастіше вона виникає в людей після оперативних втручань.

 

Також досить часто ми виявляємо гострі бронхіти, які виникають у реанімаційних пацієнтів. Знаходили рак бронхів у пацієнтів, які зверталися з іншою патологією, але при обстеженні було діагностовано і таке захворювання», – повідомляє Олександр Гасанов.

 

Якщо раніше ендоскопічне обстеження можна було пройти лише після спрямування лікаря-терапевта, то з початком роботи при ЦМКЛ консультативної поліклініки пацієнти можуть звертатися до медичного закладу напряму та якнайшвидше, в той же день, отримати ендоскопічну допомогу.

 

Існують певні симптоми, які мають насторожити людину і при яких варто одразу звернутися до лікаря. Це нічим не вмотивоване відчуття слабості, яке може бути ознакою захворювання шлунково-кишкового тракту, або навіть онкопроцесу. Існують більш вузькі скарги: кашель, який не проходить тривалий час і не пов’язаний із застудними процесами, відсутність апетиту або надмірне бажання поїсти, особливо у нічний час – можуть бути ознакою виразки. Диспептичні явища – часті здуття живота, відрижка, нудота, блювання, гикавка. Такі симптоми, як біль, розлади стільця, сильне схуднення – все це причина звернутися до медиків і пройти медичний огляд.

 

Часто люди бояться ендоскопічного обстеження, або як називають в народі, „ковтання шлангу”. Лікарі пояснюють: боятися не варто. Сучасні апарати мають товщину не більше 8 мм, а середньостатистичне обстеження шлунку відбувається 1,5-2 хв.

 

Медики застосовують місцеве знеболення, яке зменшує відчуття дискомфорту, дуже часто для пацієнтів задіюють медикаментозний сон. Це не наркоз, але процедура дає можливість пацієнту спати 3-5 хв. і не відчувати під час ендоскопічного обстеження ні болю, ні дискомфорту.

 

Олександр Гасанов наголошує: «Наш ендоскопічний центр має найкраще в області обладнання, тут наявні 11 різноманітних найсучасніших ендоскопічних апаратів. Працює три оглядові кабінети, що дає можливість диференційовано підходити до патологій. Простіше кажучи, в кабінетах, в яких оглядаються шлунки, усюди в світі заборонено оглядати кишківники. Це принципово і радикально. Ми дуже вдячні головному лікарю міста Тарасу Масляку, адже саме він допоміг відкрити ендоскопічне відділення та посприяв отриманню нами новітнього обладнання. Не варто боятися проходити ендоскопічне обстеження, адже досить часто саме воно допомагає виявити хворобу на ранній стадії і врятувати життя”.

 


10.10.2016 1742 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

635
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1835 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

536
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6890 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11359 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

319

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1053

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1098

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1094
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

263
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1066
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

832
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

726
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2930
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4422
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18424
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

294
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

339
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

649
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

754