На Франківщині засудили юнаків, які в масках грабували будинки у Надвірній та били власників

 
 
 
 
Коломийський міськрайонний суд оголосив вирок у справі п’ятьох мешканців Франківщини та жителя Чернівців, які у 2014 році за два місяці вчинили вісім пограбувань.
 
 
Четверо із засуджених – студенти Надвірнянського ПТУ №11 та Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету. На момент вчинення грабежів були неповнолітніми.
 

Хлопці отримали від 2 до 5 років позбавлення волі, йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень, пише Репортер.

 

За матеріалами справи, ця злочинна група з жовтня по листопад 2014 року вночі грабувала будинки у місті Надвірна. На перший злочин пішли двоє, потім будинки грабували по троє спільників – грошима ділились порівну.

 

Так, 3 жовтня зловмисники розбили вікно у приватному будинку, аби викрасти гроші. Всередині були власники-пенсіонери.

 

“Господарю приклали ніж до горла та погрожували зарізати. Також потерпілого били руками і ногами. Інший грабіжник напав на потерпілу, погрожував, що заріже її та вимагав грошей”, – йдеться у вироку.

 

З будинку викрали 3400 грн. Потерпілий дідусь розповів у суді, що після цього чотири тижні лежав у лікарні. Наголосив, що злочинці також били і його дружину. Обвинувачені у суді казали, що це була крадіжка, але не пограбування.

 

За два тижні, 18 жовтня, чоловіки пішли на другий злочин. Вони розбили вікно у будинку, та пробралися всередину. Поки власниця спала, з її дому винесли 5600 грн.

 

Через декілька годин цієї ж ночі злочинці вирішили повернутися до будинку, аби забрати ще й сейф. Викравши, вони розбили його, однак всередині були лише документи – тож його просто викинули.

 

На четвертий свій злочин чоловіки пішли 25 жовтня, також вночі. Чоловіки хотіли відчини вікно, але потерпіла прокинулась від шуму та побачила обвинувачених. Жінка почала кричати – ті спочатку втекли з подвір’я, однак зразу ж повернулися.

 

Потерпіла відчинила вхідні двері та почала кричати, тоді один із грабіжників тримав жінку на стільчику, інші ж знайшли 2400 грн, після чого втекли.

 

Під час слідства обвинувачені казали, що били жінку та погрожували їй, однак у суді сказали, що так сказали “під примусом”. Мовляв, насправді це був грабіж, але не розбій і потерпілу вони не чіпали.

 

"Мене обзивали нецензурними словами, вимагали гроші та погрожували, що приріжуть”, – казала потерпіла у суді.

 

П’ятий злочин стався 31 жовтня. Цього разу чоловіки увірвалися до приватного будинку у масках та рукавицях. З собою також взяли скотч. Злочинці зайшли у кімнату, де був власник.

 

“Його повали на підлогу, шматком тканини зав’язали руки і скотчем заклеїли рот. Тоді почали шукати гроші. Знайшли 4350 грн. Коли ішли геть, потерпілого розв’язали”, – йдеться у вироку.

 

Наступний злочин, шостий за два місяці, вчинили 9 листопада 2014 року.

 

Четверо студентів розбили вікно, залізли в будинок та відчинили двері. Коли побачили у кімнаті потерпілого, кинули його на підлогу. Скотчем заклеїли рота та зв’язали руки, а зверху накрили простирадлом. Викрали насос, близько 50 грн, медалі та спиртне.

 

Тієї ж ночі вони проникли всередину іншого будинку, нікого не було вдома. Злочинці викрали телевізор, газовий котел, радіатор опалення – на загальну суму 20 814 грн.

 

На восьмий свій злочин хлопці пішли ще за кілька днів, ввечері. Вибили двері – власників будинку також не було. Викрали бензопилу, шліфувальну машинку та ударний дриль – загалом техніка вартує 3172 грн.

 

Все продали того ж дня, а гроші порівну розділили між шістьома членами групи. Двоє студентів не визнали свою вину у суді, інші ж зізнались та розповіли, як вчиняли грабежі. Потерпілі не просили для обвинувачених суворого покарання.

 

З моменту затримання у 2014 році, хлопців тримали під вартою у СІЗО, після цього чотирьох відпустили під домашній арешт, ще двох – під особисте зобов’язання.

 

Врешті суддя Віталій Димашок оголосив вирок. Чотирьох визнали винним у злочинах, передбачених частиною 3 статті 187 та частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України. Ще двох лише за першою статтею.

 

Так, двоє студентів отримали по 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Згідно з законом Савченко, тепер рік у СІЗО рахують за два, тож вони відсидять ще майже два роки. Правда, якщо вирок вступить у законну силу – тобто потерпілі чи прокуратура не подадуть апеляцію.

 

Ще двоє отримали по 3 роки – тож відсидять ще майже місяць, адже до цього їх теж тримали у СІЗО.

 

І ще двоє хлопців, один з яких мешканець Чернівців, отримали 2 роки позбавлення волі – завдяки закону Савченко відсидять ще 1 рік і 2 місяці.


01.10.2016 374 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1267
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6591 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1176

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

92
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637