Аграрії Прикарпаття виступили проти скасування спецрежиму відшкодування ПДВ та узгодили свої вимоги до уряду (доповнено+фото)

 

 

Сьогодні, 1 жовтня, в Івано-Франківську відбувся аграрний форум за участі фермерів, представників сільськогосподарських підприємств, сільських голів Прикарпаття.

 

Нараду-форум, організувала обласна організація політичної партії «Батьківщина», щоб разом із аграріями напрацювати найважливіші вимоги до керівництва країни щодо розвитку сільськогосподарської галузі, пише Фіртка.

 

За словами голови Івано-Франківської обласної організації партії «Батьківщина» Дмитра Шлемка, на зустріч запрошувалися 100 осіб, втім у форумі змогли брати участь – 80.

 

«Осінь завжди є політично гарячою, для цього надзвичайно багато причин, адже саме восени триває робота в уряді над державним бюджетом, який дозволить жити наступний рік. Оскільки в бюджеті будуть враховані аграрні напрямки потрібно порушити питання про законодавчу та фінансову підтримку аграрної галузі на 2017рік», - наголосив Д.Шлемко.

 

Перед аграріями та сільськими головами після вступного слова виступив депутат обласної ради, голова фракції «Батьківщина» в обласній раді, директор підприємства «Прут-Генетик» Петро Книшук.

 

Депутат назвав найосновніші проблеми з якими зіткнулися аграрії України та Прикарпаття. За його словами, в період з 2007-2016 року сільське господарство країни зросло на 44%, експортний потенціал складає 14,6 мільярдів гривень, Україна посідає перші місця у світі за виробництвом та експорту зернових культур та соняшнику. Аграрії кажуть, все це вдалось через підтримку уряду, яка надавалася аграріям з 2007 року, коли була дозволена селекція на тваринництво, вівчарство, навіть бджільництво, держава відшкодовувала 33% на вітчизняну сільськогосподарську техніку.  

 

Але скасування спецрежиму відшкодування ПДВ ставить розвиток сільськогосподарської галузі під загрозу.

 

“Маємо прийняти рішення, щоб уряд залишив режим спецоподаткування для сільськогосподарських підприємств. Якщо цього не буде зроблено, сільське господарство втратить 30 мільярдів, які можуть  бути використані для розвитку матеріально-технічної бази сільського господарства”, –   наголосив Петро Книшук.

 

Так, Петро Книшук відзначив, що аграрна галузь отримує лише 20% кредитування, тоді як в інших країнах середній показник – 70%.

 

 «В країні не має земельного кадастру. Ми не маємо грошової оцінки сільськогосподарських земель, рівень орендних відносин теж потребує удосконалення.  Державної підтримки  потребують аграрні кооперативи. Ми повинні подумати, щоб легалізувати сімейні ферми, аби вони входили до 5 групи платників податків. Прошу підтримати питання родючості землі. Крім того, потрібна комплексна програма розвитку села та потрібна належна підготовка кадрів сільськогосподарської галузі. Є багато вузів сільськогосподарських, але по закінченні навчання майже ніхто не йде працювати в сільське господарство, виїжджають за кордон. Прикарпаття особливий край, де люди  трудяться у горах і їх продукція має бути  дорога. Потрібно подумати ще й про дотації для гірських районів , адже це специфіка розвитку Прикарпаття», - резюмував Петро Книшук.

 

Відтак, перед присутніми виступив голова Асоціації фермерів Рогатинського району Остап Теблевич. Він заявив, що відшкодування ПДВ, яке забирають в аграріїв, перейде трейдерам, які закуповують їхню продукцію на експорт.

 

“Сільське господарство за останні роки розвивалося по великому рахунку через те, що держава дала 15 років тому пільговий режим, а потім забула про сільське гшосподарство”, – відзначивО. Теблевич.

 

На його думку, місцеві аграрії могли б конкурувати із іноземними, але для цього їм потрібно забезпечити умови, як діють за кордоном, або не позбавляти пільг, які діють.

 

Впродовж форуму учасники напрацювали резолюцію з вимогами щодо вирішення проблемних питань, яку мають намір спрямувати до уряду.

 

Учасники форуму заявляють, що проект Державного бюджету на 2017 рік нічим не відрізняється  від того, який був наданий попереднім Урядом. Навпаки, для аграрного сектору економіки в проекті Державного бюджету-2017 закладено показники, що значно погіршують ситуацію.

 

Зокрема, по окремих напрямках сільськогосподарського виробництва зменшується обсяг державної фінансової підтримки, скасовано спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських виробників податком на додану вартість, внаслідок чого останні втратять понад 30 млрд. гривень, скасовано єдиний податок для платників четвертої групи сільгоспвиробників, не вжито заходів щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, закладаються підвалини значного погіршення ситуації в аграрному секторі економіки та земельних відносин.

 

Текст резулюції подаємо без змін.

 

В зв’язку з цим вимагаємо від керівництва української держави:

 

Підтримати ініціативу лідера партії «Батьківщина» Тимошенко Ю.В. щодо проведення

    всеукраїнського референдуму про заборону продажі сільськогосподарської землі в Україні.

 

Відновити умови спеціального режиму оподаткування на додану вартість, що діяли до 01.01.2016

    року, систему фіксованого сільськогосподарського податку.

 

Запровадити пряму державну підтримку для розвитку сімейного фермерства, п’ятирічні податкові

    канікули та звільнення їх від перевірок контролюючими органами.

 

Збільшити в Державному бюджеті на 2017 рік видатки на:

    - часткову компенсацію підприємствам АПК відсоткової ставки за банківськими кредитами;

    - фінансову підтримку для малих сільськогосподарських виробників, які використовують

      площу угідь до 500 гектарів, в тому числі для виробників тваринницької продукції,

      продукції овочівництва, садівництва, та виноградарства;

- закупівлю технічних засобів для агропромислового комплексу на умовах фінансового

  лізингу.

 

Ввести для малих сільгоспвиробників єдиний земельний податок з 1 гектара, який має

    акумулювати в собі всі податки і збори, що зменшить податковий тягар та спростить його

    адміністрування.

 

Учасники форуму відмічають, якщо терміново не змінити ситуацію, що складається в сільськогосподарському виробництві, то це призведе не лише до значних втрат в одній з найважливіших галузей економіки України, але й до погіршення продовольчої безпеки держави, життя людей, розвитку сільських територій, втрати конкурентноздатності сільськогосподарської продукції на світовому ринку.

 


01.10.2016 401 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1988
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1873
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1871
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5551 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2163 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1522

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

756

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

821

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1023

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1014
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1787
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3694
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10271
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26162
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10197 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7724
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

912
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

236
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

395
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1293
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

898