Прикарпатські та польські рятувальники провели спільні навчання (відео)

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14390983_1089781644475003_3919256891039176578_n.jpg?oh=1c8d9ec34ba741cec8835f8e28ec3745&oe=5878D716

 

Відбулося спільне тренування між рятувальниками Підкарпатського воєводства Республіки Польща і Управління ДСНС України в Івано-Франківській області

 

22 вересня в селі Бовшів Галицького району відбулося спільне тренування між рятувальниками Підкарпатського воєводства Республіки Польща і Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на тему “Організація управління пошуково-рятувальними роботами під час виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із паводком та повінню”.

 

Навчання проводилося у рамках спільного українсько-польського проекту «Підвищення компетентності та оперативного потенціалу служб реагування на надзвичайні ситуації Івано-Франківської області в обсязі запобігання і ліквідації наслідків повеней і гірського порятунку» та мало за мету визначити ступінь готовності підрозділів України та Польщі до проведення оперативних дій, удосконалити порядок та налагодити взаємодію під час залучення сил та засобів Івано-Франківського гарнізону та рятувальників Республіки Польща при ліквідації надзвичайних ситуацій, показати прийоми і способи організації управління підрозділами обох країн, відшліфувати тактичне мислення, практичні навички начальницького складу в керівництві оперативними діями підрозділів оперативно-рятувальних служб.

 

За роботою українських та польських рятувальників на тренуваннях у селі Бовшів Галицького району стежили маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортель, віце-воєвода Підкарпатського воєводства Вітольд Леховскі та інші польські високопосадовці, представники Івано-Франківської ОДА, обласної ради, керівництво Управління ДСНС в області.

 

За тактичним задумом навчань, внаслідок інтенсивних опадів піднявся рівень води на Бурштинському водосховищі, в результаті чого відрізаними від берега опинились 27 людей, 7 з них важко травмовані.

 

Повідомлення про це надійшло до галицьких рятувальників. До місця події вирушили чергові караули ДПРЧ-18, ДПРЧ-3, чергове відділення ДПРП м. Бурштин та служби взаємодії, гірські рятувальники та водолази.

 

Для того, щоб надзвичайну ситуацію ліквідувати оперативно, до місця прибуває зведений аварійно-рятувальний загін Республіки Польща. Спільними зусиллями прикарпатських та польських рятувальників різними способами здійснюється евакуація потерпілих у безпечні місця.

 

До місця події прибувають швидка медична допомога та автобус для надання медичної допомоги і перевезення людей в безпечне місце. Медики надають допомогу потерпілим, яких перевезено з небезпечної зони.

 

За тактичним задумом другого етапу тренувань, через інтенсивні опади піднявся рівень води в скидальному каналі Бурштинського водосховища, внаслідок чого затопило 25 сільськогосподарських угідь, 14 житлових будинків та 6 осіб залишились відрізаними від берега. Також є загроза прориву дамби скидального каналу і затоплення ще 7 будинків.
На цьому етапі рятувальники не лише евакуйовують потерпілих, а й встановлюють мобільні дамби і дамби з мішків та відкачують воду з житлових будинків та сільськогосподарських угідь.

 

Щоб робота з ліквідації надзвичайної ситуації тривала безперебійно та щоб забезпечити свою життєдіяльність, українські та польські рятувальники розгортають наметові містечка.

 

Нарешті силами та засобами Івано-Франківського гарнізону та зведеного загону Республіки Польща успішно виконано заходи з рятування потерпілих, які потребували допомоги, проведено роботи із встановлення модульної дамби, а також відкачування води із житлових будинків, присадибних ділянок та сільськогосподарських угідь.

 

Обидві сторони вважають, що навчання були проведені на найвищому рівні. Така співпраця є надзвичайно корисною, адже, як згадує маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортель, уже було чимало випадків, коли прикарпатські рятувальники допомагали своїм польським колегам. А такі навчання, вважає посадовець, дають змогу рятувальникам обох країн підвищувати свій професійний рівень.

 

А т.в.о. начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк, зокрема, підкреслив: «У 2008 році уже на наступний день після того, як розпочалася масштабна повінь, на Прикарпаття прибув зведений загін із Підкарпатського воєводства Республіки Польща.

 

Він дислокувався у Снятині, де ситуація була досить складною. Уже сама присутність рятувальників вселяла у людей впевненість та запобігала паніці, не кажучи про справді велику роботу, яку здійснили наші польські колеги для ліквідації цієї повені».

 

За результатами проведеного навчання польські та українські рятувальники були заохочені правами голови обласної ради, обласної державної адміністрації та начальника Управління ДСНС в області.

 


23.09.2016 534 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1901
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2126 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

946

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1731
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

356
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052