Дерев’янко: Рада цинічно віддала контроль за тарифами Президенту та олігархам (відео)

 

/data/blog/116538/3798ccf26bdc97409ec1a673258f8cc3.jpg

 

Ухвалення закону про "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)" віддає контроль за тарифами в руки Президента та олігархів.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко на брифінгу в парламенті 22 вересня, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ВОЛІ.

 

"Сьогодні у Верховній Раді відбулось цинічне протягування закону, який стосується буквально кожного українця. Сьогодні у ВР відбувся безпрецедентний випадок, коли голосами Опозиційного блоку, олігархів, групи "Відродження", групи "Воля народу" Президент отримав контроль разом з фракцією БПП і Народний фронт за національною комісією з регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)", — заявив Дерев"янко.

 

Він підкреслив, що НКРЕКП — це неконституційний орган, який був створений раніше, і відтепер і надалі буда підпорядкований главі держави.

 

"Цей орган впливає на суму коштів, більшу, ніж державний бюджет України. Це понад 700 млн гривень щорічно. Цей орган впливає на кожну платіжку, яку ви сплачуєте щомісячно за комунальні послуги", — звернувся нардеп до українців.

 

Він додав, що це відбулось під гаслам  незалежності та здійснення реформ.

 

Дерев'янко підкреслив, що "ВОЛЯ", як ліберальна партія, виступає категорично проти узурпації влади Президентом та підтримує розширення повноважень парламенту.

 

"Саме тому, ми сьогодні пропонували, щоб Національну комісію, як незалежний орган, було сформовано 300-ми голосами народних депутатів Верховної Ради, щоб члени цієї комісії були максимально незалежні, в тому числі і від Верховної Ради", — повідомив парламентар.

 

"Натомість тільки 103 депутати підтримали цю поправку і я персонально дякую кожному народному депутату, який стоїть на позиції незалежності такого органу, який стоїть на позиції справжнього захисту інтересів кожного українця", — сказав він.

 

Дерев'янко підкреслив, що членами НКРЕКП, які встановлюють тарифи для всіх українців, є люди, повністю залежні від компаній олігархів:

 

-  Голова НКРЕ КП, Дмитро Вовк до цієї посади працював у корпорації "Рошен" Петра Порошенка, де відповідав за збільшення продажів продукції у Росії,

 

-  Борис Циганенко — був посадовою особою в структурі російського бізнесмена Григоришина та у "Київенерго" Ахметова,

-  Володимир Євдокімов — бізнес-партнер соратника Арсенія Яценюка,

-  Юрій Голляк — пов'язаний з олігархом Дмитром Фірташем,

-  Вікторія Морозова — пов"язана зі структурами Григоришина.

 

"Сьогодні брутально Конституція біла порушена цим голосуванням, адже цим законом були делеговані повноваження Президенту, які йдуть всупереч Конституції України", — заявив Дерев'янко.

 

"Відповідь очевидна — це було зроблено для того, щоб контролювати потоки, які перевищують державний бюджет України", — вважає нардеп.

 

Він зазначив, що з кожної тисячі гривень, яку українці сплачують газ, 580 гривень — це так звана корупційна політична рента, яка йде в кишені Ахметова, Коломойського, Фірташа, Пінчука й інших олігархів за сприянням влади, Президента і уряду України.

 

"Президент України сьогодні несе персональну відповідальність за ті тарифи, які ми будемо сплачувати , за діяльність цієї комісії і за всі платіжки, які ми будемо отримувати в опалювальний сезон і пізніше", — підсумував Дерев"янко.

 

Нагадаємо, в четвер Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)".

 

Документ передбачає, що призначати і звільняти членів регулятора ринку енергетики буде Президент, а склад комісії складатися з семи членів. Члени НКРЕКУ будуть відбиратися номінаційною комісією в складі п'яти чоловік: двох представників делегує Президент, двох — парламент (від комітету ПЕК і комітету ЖКГ), одного — Кабінет міністрів.

 

Поправки, які були запропоновані Юрієм Дерев"янком до законопроекту, не були враховані.

 


23.09.2016 385 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

740
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2307
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2026
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2043
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6175 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2329 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

201

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1023

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1012

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1272
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

120
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

500
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1959
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26385
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

447
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10361 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7901
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

454
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

301
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

456
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

531
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1465