Прикарпатська преса про танці навколо друкарні, атовців проти мера та недоступні банкомати

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 15-22 вересня 2016 року.

 

Репортер

Танці навколо друкарні Днями стало відомо, що в колишній франківській друкарні облаштують супермаркет. Для міських активістів ця звістка стала несподіванкою. До того багато говорили про те, що простір перед будівлею мав би стати сквером. На першому поверсі вже облаштували мистецьку галерею «Drukarnya».

 

Від паліїв рятує лише дощ Листя палити недобре. Ще й неприємно для оточуючих – околиці затягує димом, від якого не продихнути, а фахівці кажуть, що ще й шкідливо. Що ж робити з листям, куди його вести і кому скаржитися, якщо сусіди влаштовують такі димові завіси?

 

Атовці проти мера Минулої п’ятниці, 16 вересня, конфлікт між місцевими атовцями та міським головою Русланом Марцінківим піднявся на нову сходинку. Івано-Франківський міський суд почав розгляд позову ветеранів проти мера через «рейдерів та будівельну мафію», тобто за «образу честі й гідності». Сам мер на суд не прийшов, хоча позивачі хотіли його дуже там бачити, а його представники стояли на тому, що образа не така вже і суттєва, тай образою її назвати важко, так лиш… «оціночне судження».

 

Громадські неслухання Минулої п’ятниці в Івано-Франківську відбулися громадські слухання, де говорили про детальний план забудови території (ДПТ) між вулицями Макогона-Промислова-Крайківського. Там хочуть збудувати 33 багатоповерхівки – мешканці мікрорайону проти. На зборах було все: промови, суперечки, галас і ляпас. Порозуміння не було.

 

Решетники живуть серед гір «Якщо побачите десь на базарі людей, які торгцють ситами та решетами, то знайте, то наші – липовецькі», запевняє сільський голова Віталій Карпінський. Цими виробами Липовиця давно відома навіть за кордоном, бо подібного не робив ніхто. Традиції решетарства тут і нині передаються з діда-прадіда й допомагають селянам виживати.

 

Галицький кореспондент

Недоступні банкомати Україна тішиться перемогами наших спортсменів на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро, і у святковій ейфорії забувається, що люди з обмеженими можливостями живуть буквально у спартанських умовах. Більшість українських міст не пристосовані до потреб візочників. Навіть аптеки та лікарні часто не обладнанні пандусами чи ліфтами. Звичні для здорових людей буденні справи та маршрути інвалідам даються з великими труднощами. Багато хто скаржиться на маленьку пенсію у зв’язку з інвалідністю, але це не найголовніша проблема. Головна - отримати ці гроші. «Галицький кореспондент» перевірив, наскільки пристосовані банкомати до потреб людей з обмеженими можливостями. Адже днями з’явилася інформація, що банки в Івано-Франківську відмовились облаштовувати банкомати спеціальними пандусами.

 

Суперечливий хабар У Березівці досі не вщухли пристрасті довкола нещодавнього затримання сільського голови та депутата сільради за отримання хабара у розмірі 470 тисяч гривень. Місцеві депутати переконані, що голова не винен, його підставили, а отримані ним кошти були спрямовані на розбудову Будинку культури. Мешканці ж села не настільки впевнені у невинуватості свого війта, але кажуть, що не знати, як усе було насправді.

 

ТОП-10 найцікавіших музеїв Верховинщини Серце Гуцульщини – Верховина – розкинулося серед карпатських лісів. Подалі від людських і мирських клопотів мешканці Верховини творять власну історію, зберігають традиції, працюють над розвитком інфраструктури. Цікаво, що Верховина, на відміну від Яремче, яке поглинула туристична лихоманка, обрала власний шлях туристичного розвитку – це не крикливий європейський модерн з українсько-гуцульським характером, а гуцульська автентика, витримана віками.

 

Підручників – немає. Історія триває Учні 4-х та 7-х класів у повному обсязі й досі не забезпечені шкільними підручниками. Ситуація, яка виникла минулого року через зміну навчальної програми, ще не врегульована. Школярі отримали лише половину з тієї необхідної кількості книжок – один підручник на двох, а домашнє завдання виконують із книжок в електронному форматі або докупивши підручники, яких не вистачає.

 

Нерегульовані річки Днями постійна комісія Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглянула питання про введення мараторію на руслоочисні роботи. Ще раніше таку пропозицію вніс голова облради як відповідь на лист прокуратури області.

 

Західний курєр

Платити за газ – усім будинком У газопостачальних компаній залишається трохи більше року на те, щоб відповідно до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» безкоштовно забезпечити населення приладами індивідуального обліку. Завдання не з простих, адже станом на середину року в Україні без лічильників блакитне паливо споживало понад 3,5 мільйона домогосподарств, майже чверть від усіх існуючих. Щоб вийти на заплановані рубежі, газовики пропонують встановлювати поряд з індивідуальними загальнобудинкові лічильники. Така ініціатива неоднозначно сприйнята мешканцями.

 

Ужиток писаного слова Щороку вересень приходить до древнього Львова із багатим та щедрим духовним урожаєм. Сюди з усіх куточків з’їжджаться письменники, видавці, любителі слова. Форум видавців згуртовує навколо себе поціновувачів різних жанрів, стилів. Кожен для себе знаходить щось своє, особливе, написане саме для нього. Вже після спілкування з літераторами та видавцями можна сміливо поринути у своє читання, а ми пропонуємо нашим читачам п’ятірку краян, котрі презентували свої видання під час книжкового свята.

 

Історична правда на межі суду За півроку до відзначення 150-річчя від дня народження єпископа Станиславівського блаженного мученика Григорія Хомишина його праця стала яблуком розбрату всередені Української греко-католицької церкви. Історія із появою книги «Два царства» аж ніяк не сподобалась церковній верхівці. Тому й появилось відповідне рішення усунути від виконання своїх обов’язків прихильника ідей владики Хомишина і розповсюджувача книги директора видавництва «Нова зоря» отця Ігоря Пелехатого. «Західний кур’єр» вирішив з’ясувати, що стоїть за цим рішенням владики Війтишина і що насправді криється у віднайденому рукописі часів Другої світової війни?

 

Галичина

Урядові обіцянки і бюджетні «проїзди» На черговій колегії облдержадміністрації розглядали питання підготовки до зими, тарифів на електро- і газопостачання, стан виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області, підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за І півріччя ц.р. У роботі колегії за дорученням прем’єр-міністра взяв участь міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

 

Квартал «Центральний»:почути думку громади Днями в Івано-Франківську провели громадські слухання стосовно будівництва нового кварталу «Центральний» на вулиці Мельника в Івано-Франківську, яке розпочне будівельна компанія «Спілка забудівників». Обговорили багато актуальних питань: спорудження житлових та соціальних об’єктів, облаштування громадського простору, створення багаторівневої паркувальної зони, будівництво підземного паркінгу, щоб двори нового кварталу були безпечними, зеленими та вільними від автомобілів. Більшість із цих ідей та планів інноваційні, сучасні і перспективні.


22.09.2016 403 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1865
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1807
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1808
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5324 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2104 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1468

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

665

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

733

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

921

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

958
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1703
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3624
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10203
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26075
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10130 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7668
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

853
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1355
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

336
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1224
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

820
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1031