У Франківську пройшла Міжнародна науково-практична конференція (фото)

 

/data/blog/116412/30ba600ffb5b93427f9c11fe0a1a3506.jpg

 

15-17 вересня 2016 року на базі Юридичної клініки Прикарпатського університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «School of Legal Clinical Education: V4 + Ukraine».

 

Участь у конференції взяли експерти-керівники Юридичних клінік із провідних університетів країн Вишеградської групи. Окрім запрошених іноземних експертів участь у конференції взяли також керівники Юридичних клінік провідних юридичних вищих навчальних закладів та факультетів України, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

 

Захід проходив у рамках реалізації проекту "School of Clinical Legal Education: V4 + Ukraine" за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.

 

У рамках програми конференції були розглянуті ключові питання щодо особливостей юридичної освіти студентів- юристів в Україні та країнах Вишеградської групи.

 

Зі вступним словом перед учасниками заходу виступила директор Навчально-наукового Юридичного інституту, професор Валентина Васильєва, яка підкреслила важливість роботи юридичних клінік, які забезпечують доступ представників соціально-вразливих груп суспільства до правової допомоги. У свою чергу завідувач Юридичної клініки нашого університету Катерина Гичка розповіла про діяльність клініки. 

 

gallery1 gallery1 gallery1

 

Під час роботи конференції її учасники поділилися практичним досвідом у сфері юридичної клінічної освіти, що дозволило отримати нові практичні навички щодо реалізації програм юридичної клінічної освіти як в Україні, так і в країнах Вишеградської групи.

 

Зокрема, керівник Юридичної клініки Карлівського університету у м.Прага (Чехія) – Міхал Урбан поділився особливостями впровадження програми «Street Law» студентами Юридичного факультету Карлівського університету у м. Прага. Програми «Street Law» є одним із методів правового навчання юридично необізнаних верств населення.  

 

Керівник Студентського правового центру Палацького університету в м. Оломоуц (Чехія) – Луція Валентова поділилася особливостями курсу тренінгового навчання, спрямованого на отримання студентами практичних навичок за професією юриста, який впроваджується їхнім університетом. Керівник Юридичної клініки Любінського католицького університету Івана Павла ІІ (м. Люблін, Республіка Польща) – Анета Біали презентувала особливості Юридичної клінічної освіти в Польщі.

 

Зузана Штевулова, викладач Трнавського університету в м. Трнава (Словаччина) та голова Ліги прав людини в Словаччині поділилася досвідом роботи юридичної клініки Трнавського університету у сфері еміграційного права, права захисту прав біженців та людей, які потребують притулку. Особливості Юридичної клінічної освіти в Угорщині окреслила керівник Юридичної клініки Університету Сегед – проф. Юдіт Тот. Керівники Юридичних клінік України поділилися своїм досвідом у сфері співпраці із центрами безоплатної правової допомоги, особливостей спеціалізації юридичних клінік та організації роботи в межах Юридичної клініки.

 

gallery2 gallery2 gallery2

 

На сьогодні існує необхідність в створенні спеціалізованих юридичних клінік в Україні, але юридичні клініки України не мають достатнього досвіду в цій галузі. Окрім того, існує необхідність у пошуку нових підходів в освітньому процесі в Україні спеціально для юридичних факультетів з акцентом на практиці ЄС у сфері освіти юристів, зокрема в світлі запланованої реформи юридичної освіти. Зважаючи на те, що країни Вишеградської групи розташовані найближче до України з усіх країн ЄС та є членами ЄС протягом тривалого періоду, саме їх досвід у сфері реформування юридичної освіти та забезпечення практичної складової в навчальному процесі в юридичних вищих навчальних закладах, саме їх досвід є для України дуже важливим.

 4444.jpg

В рамках проведення конференції учасники також окреслили напрямки можливої співпраці із Юридичними клініками європейських університетів, зокрема університетами країн Вишеградської групи.

 

На конференції був презентований посібник "Особливості клінічної юридичної освіти в країнах Вишеградської групи та Україні: порівняльний аналіз", який буде опублікований за результатами конференції.


21.09.2016 489 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2480 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1186

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

180
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

608
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

83
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

83
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

113
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644