В НПП «Гуцульщина» продовжують незаконно рубати дерева (відео)

 

 

Під видом санітарних рубок в Нацпарку «Гуцульщина» знищують здорові та непошкоджені дерева. Адміністрація парку відмежовується від зловживань, міністр екології виправдовується що не може змінити ситуацію, а в той час Карпати продовжують лисіти.


Про це йшлося в сюжеті програми «Час. Підсумки тижня» на телеканалі «5 канал».


НПП Гуцульщина створили на Івано-Франківщині півтора десятиліття тому, щоб зберігати і примножувати лісовий фонд. Але здорові дерева тут видають за хворі і рубають, лише навесні тут зрубали тисячу буків і смерек.


«Вони кажуть що це санітарні заходи, але перш за все вони винищували здорову смереку, а все сухе залишали. 30% - зрубана площа, на ній нема вже смереки, росте береза, трепека, вільха» - каже сільський голова села Пістинь Тарас Бейсюк.


Заступник директора НПП Юрій Стефурак переконує, що неушкоджених здорових дерев вони не рубали. А от за словами іншого співробітника Гуцульщини, здорові дерева під пилку таки потрапляють.


«Як ми врубали 100 дерев, десь там 4-5 дерев сироростучих є, їх ж не лишиш, їх чи вітер зламає, чи виверне бурелом, чи вітровал, чи воно всохне. Шо робити? Вирубувати» - каже заступник начальника Шешорського науково-дослідного відділення НПП Гуцульщина Василь Соколюк.


Проте варто трохи заглибитись в Нацпарк, щоб побачити чимало сухих стовбурів, які роками не привертають увагу лісорубів.


«Ось так господарює національний парк: хворе дерево серед здорового лісу. Вони санітарять там де їм вигідно» - каже депутат Косівської райради від партії «ВОЛЯ» Петро Іванишин.


В адміністрації парку нарікають: проблема глобальна, смерека яку 100 років тому почали висаджувати в Карпатах, нині масово сохне, мовляв, лише нині з’ясувалося, що смерека для місцевих гір  не підходить.


Місця хвойних дерев, які зрізали подекуди займають кущі і змішаний ліс. Це місцеві старожили називають «краками». «Колись файний був ліс, а тепер самі краки».


Водночас навколо Нацпарку чимало лісів за які відповідають лісгоспи, і тут, навіть, не потрібно підніматися високо в гори, щоб побачити наскільки вони лисі. Пилорами на кожному другому подвірї, місцеві дороги розбивають важкі лісовози.


Петро Іванишин каже, пояснити документально можна вирубку будь-якого масштабу і будь-яких дерев. «Існує 40 видів рубок, чіповану деревину, яку вивозять лісовозами можна підвести під будь-яку з них».


В той час, міністр екології Остап Семарак змушений виправдовуватись, ситуацію виправити поки не виходить. «Були змінені правила рубки лісу, зараз вони проходять остаточні погодження в міністерствах. Щоб впорядкувати ситуацію з вирубками лісу не достатньо лише прийняти закони чи нові правила, для цього потрібна співпраця між всіма міністерствами , органами місцевого самоврядування, та центральною владою»


Петро Іванишин запевняє, що в таких рубках лісу задіяні всі. «Це все є схеми. Від простого лісника і до директорів лісагентств».

 


21.09.2016 781 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

587
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1787 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1101 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11332 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1043

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

251
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1056
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

823
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

703
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

280
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743