«Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» відсвяткував 25-річний ювілей (фото+відео)

 

/data/blog/115999/527c8a441364ecfa2487f18071ccc532.jpg

 

14 вересня, благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» святкував 25-річний ювілей. Святкування розпочалося Архиєрейською Службою Божою у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, на яку завітали Президент та Генеральний секретар Карітасу України, а також директори єпархіальних та парафіяльних Карітасів України, влада, партнери, жертводавці, набувачі та друзі фонду.

 

Продовжились урочистості святковою академією, на якій підсумували здобутки Івано-Франківського Карітасу за цих 25 років.

 

Ідея карітасівської місії служіння ближньому в Івано-Франківську зародилася у 1991 році. Тоді будучи ще отцем, владика Микола Сімкайло із благословення єпископа Софрона Дмитерка заснував та очолив у місті християнсько-католицьку організацію «Любов та милосердя». З 1994 року організація стала членом мережі Карітас України. Впродовж цього часу Карітас України є незмінним наставником та добрим батьком, без якого діяльність Івано-Франківського Карітасу не була б такою масштабною та ефективною. В 2001 році організацію «Любов та милосердя» офіційно переіменували на БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».



Франківський Карітас продовжує свою роботу з благословення правлячого архиєпископа та митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина, а директором Карітасу є отець мітрат Володимир Чорній, який приступив до служіння у Карітасі в 2005 році. «Карітас Івано-Франківськ має надзвичайно велике значення не лише тут в області, а й для цілої України, адже Карітас України зародився тут, в Івано-Франківську, з тієї ініціативи отця Миколи Сімкайла, яку він привіз з-закордону і яка звідси поширилася на цілу Україну», - відзначає Андрій Васькович, Президент Карітасу України. Сьогодні соціальний центр Карітасу, який працює у Крихівцях, також є прикладом для побудови схожих центрів в інших областях України.

 

 

Карітас завжди намагається відповідати викликам часу. Перші роки після розпаду Радянського Союзу були дуже важкі у соціальному розумінні. «Карітас з самого початку, побачивши чого люди найбільше потребують, у 91-му році відкрив благодійну їдальню , яка так і не закривалася на протязі 25 років. Сьогодні гарячими обідами щодня годують близько 170 людей. Пізніше почався розподіл гуманітарної допомоги одежею, ліками та усім необхідним, щоб людина могла зберегти своє життя. Також сьогодні ми випозичаємо інвалідні візки, милиці, функціональні ліжка, протипролижневі матраци – все це необхідне для того, щоб належним чином доглядати важкохворого. Протягом 25 років вже тисячі франківців скористалися цією послугою», - розповідає отець Володимир Чорній.



Близько 100 важкохворим людям надається соціальна послуга догляду вдома, що включає медичну, соціальну, психологічну допомогу. Крім того, Карітас допомагає невиліковно хворим – працюють три мобільні бригади у складі лікарів, психологів, медсестер , соціальних працівників та духівника, які надають великий спектр паліативної допомоги потребуючим та їхнім родинам. Карітас Івано-Франківськ опікується дітьми, які потрапили в кризові ситуації – діти вулиці, сироти, діти заробітчан, яких батьки надовго залишили без батьківської опіки. Понад 60 дітей та молоді з особливими потребами щодня відвідують Карітас, де працюють у майстернях, спілкуються, вчаться бути самостійними. Віднедавна Івано-Франківський Карітас активно розвиває батьківські організації з опіки над неповносправними в області – в Отинії, Бурштині, Богородчанах, Калуші, Рожнятові. Батьки неповносправних самі бачать потребу, а Карітас допомагає їм зорганізуватися та дає матеріальну базу для старту роботи.



Традиційно Карітас опікується ВІЛ-інфікованими та трудовими мігрантами, які виїхали закордон нелегально та стали жертвами торгівлі людьми. «Якщо раніше це була Європа і Туреччина, де жінок втягували у сексуальне рабство, то сьогодні жертвами торгівлі людьми є чоловіки, які їдуть на роботу в Росії, Чечню, навіть в ДНР-ЛНР. Наші хлопці виїжджають на заробіток у Росію, там їх продають в рабство в ЛНР-ДНР і навіть змушують воювати проти нас. Допомагаємо цим людям повернутися до нормального життя», - наголошує отець Володимир Чорній.

 

Останніми роками у мирний час Карітас допомагав літнім людям, ВІЛ-інфікованим, дітям та молоді у важки сімейних обставинах, родинам трудових мігрантів, але коли почалася окупація і анексія Криму, Карітас почав допомагати внутрішньо переміщеним особам із Криму, а потім і зі Сходу України. За два роки Карітас України допоміг 260 тисячам переселенців (їх сьогодні нараховують 1 млн. 700 тис. осіб) знайти нове житло, надав продукти, ліки, одяг. Івано-Франківський Карітас активно включився в цей новий вид допомоги, адже чимало переселенців обрали своїм новим домом Прикарпаття.



Івано-Франківський Карітас намагається відгукнутись на ще один виклик сьогодення – допомогти родинам загиблих бійців АТО, а також пораненим та бійцям-інвалідам. За словами Володимира Чорнія у Карітасу зараз обдумують можливості створити реабілітаційні центри, аби допомагати воїнам, які повертаються із військовим синдромом.



Дзвенислава а Чайківська Генеральний Секретар МБФ «Карітас України» відзначає, що попри важливу соціальну роль Карітасу, однієї лише мотивованої праці працівників фонду сьогодні не вистачає, адже завдання Карітасу – не просто допомогти потребуючим, а навчити громаду любити ближнього, бути милосердним. «Наша мета - навчити людей бачити сусіда. Ми бачили солідарність і взаємодопомогу цілого суспільства під час двох останніх революцій, але 10 років між тим - чи ми бачили це у своєму місті? Так, людям на майдані треба було їсти, але чи бачили ми в цей час свою паралізовану сусідку, якій не було кому подати води чи хліба? Якщо ми доглядаємо за старенькою бабусею, то наше завдання не опікуватися нею аж до її смерті, а звернутися до сусідів: «Якщо ваша дитина біжить за хлібом, то нехай купить ще і цій бабусі, за її ж гроші. А нехай хтось зайде і запитає : «Чи ви ще живі?».



Генеральний Секретар Карітасу закликає не апелювати до реформ влади, а починати змінювати суспільство своїм прикладом.

 

«От, наприклад, візьмемо доступність церков – вони дуже часто збудовані на підвищенні чи мають багато сходинок, але чи є там зручний пандус, чи може туди дійти неповносправна чи старша людина? Хто-небудь, хто відкриває магазин чи аптеку, повинні про це думати», - наголошує Дзвенислава Чайківська.



Отець Володимир Чорній пояснює, що Карітас – це усі ми, адже кожна людина покликана Богом чинити добро та милосердя.

 

«Хто витратив хоч копійку на ближнього чи бабусю перевів через дорогу – той уже вчинив милосердя. Ці бідні люди нам дані для нашого спасіння. Бог допустив те, що вони є. Ми ще поки живемо і маємо можливість їм допомогти – повинні їм допомогти. Все, що зробили одному з них – ми Богові зробили і тільки з цим ми підемо до вічності, бо все решта залишиться. А те, що я зробив для бідного, піде за мною», - каже отець.



Митрополит Володимир Війтишин підсумовує: «Милосердя завжди потрібне людині і Карітас дозволяє побачити це на ділі. У Євангелії апостоли дуже ретельно описали події, коли Христос зустрічався з потребуючими, які просили у нього милосердя. Господь вислуховував їх і старався у різний спосіб їм допомогти. Так має чинити церква, а церква – це ми з вами. Милосердя має бути у кожному домі, в кожному населеному пункті, в цілій Україні, особливо в цей важкий період. Сьогодні ми добре бачимо, що без милосердя, розуміння і допомоги один одному ми не маємо майбутнього. Я щасливий, що сьогодні у 25 років ми можемо показати усім працю Карітасу і дати цей приклад милосердя».

 

/data/blog/115999/b4e1544dc8e29f85c85d556f3d1bbb17.jpg

 

/data/blog/115999/f65781f3c31411661918096121650eed.jpg


15.09.2016 2151 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

650
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1893 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1123 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

546
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6898 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11380 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

326

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1062

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1107

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1102
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

271
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1073
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

843
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

737
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2944
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4432
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18435
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

306
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

346
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

658
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

764