У Верховині вирішили відновити випуск мінеральної води "Верховинська"

 

/data/blog/115848/1e5beeb627107d547a41b2cfb41f4d8c.jpg

 

Основою підземних запасів Верховинщини є мінеральні води, на які так багаті надра району. Тут виявлено більш ніж 100 джерел мінеральних вод, більшість з яких, безумовно, мають унікальні лікувальні властивості. На жаль, досліджена з них тільки десята частина, але це вже дає можливість говорити про цілющі властивості мінеральних джерел.

   

Перший, так званий, купелевий заклад у селі Буркут був відкритий ще в позаминулому столітті, за часів Австро-Угорщини. Дослідники стверджують, що мінеральна вода "Буркут" за своїми властивостями нічим не поступається славнозвісній "Боржомі". Не менш унікальним є джерело природно-столової мінеральної води "Верховинська". 

   

Ще в далекі роки ХХ століття трест "Львівнафторозвідка", при проведені пошуків на вуглеводні, пробурив у Верховині 675,5 м. Та зі свердловини вдарив не нафтовий фонтан, а цілюща мінеральна вода.

   

Свого часу це джерело використовував колишній завод мінеральних вод "Буркут", а потім – підприємство ТзОВ "Новотех" із Івано-Франківська. Та вже близько двадцяти років його мінеральна вода просто стікає у річку.

   

Сьогодні водою користуються місцеві жителі. Також до цього джерела йдуть численні туристи, щоб випити склянку води та набрати у пляшки й повезти додому.

   

Уже не перший рік велися пошуки інвестора, котрий би взявся за розлив та випуск верховинської мінералки. І, нарешті, такі люди знайшлися.

   

Як каже генеральний директор ТзОВ "Верховинський завод мінеральних вод "Буркут" Любов Процюк, "майже вирішені всі технічні питання, виготовлена проектно-кошторисна документація, проведена експертиза та отримано всі дозволи на виконання робіт. Спеціальний дозвіл (ліцензія) ТзОВ "Верховинський завод мінеральних вод "Буркут" має отримати у жовтні цього року, вартість якої – не з дешевих. Адже є свої процедури та графіки витримання для проведення робіт, навіть, якщо є можливість, то не можемо їх випереджати. Вже є бажаючі вкласти інвестиції у спорудження заводу мінеральних вод.

   

Сьогодні активно ведуться земляні роботи з прокладання водопроводу, довжина якого – 1875 м, із яких 1,5 км проходить повз центральну дорогу, решта – на присілковій частині міста.

 

   

Споруджений водогін з’єднуватиме свердловину та завод, який планують збудувати на присілку Слупійка, де створять, при однозмінному режимі, 50 робочих місць.

 

   

На першому етапі вирішили, що потрібно якнайшвидше прокласти водопровід на "життєвій" ділянці, де знаходиться ряд підприємств, декілька десятків приватних будинків із заїздами та вулицями до них, щоби не створювати їм значних незручностей.

 

   

Ця ділянка є найважчою, бо доводиться бути обережним через мережі центрального водопроводу та каналізації. Окрім цього, на верхньому півметровому шарі грунту доводиться проходити три нашарування асфальту. Земельні роботи проводить, згідно договору, екскаваторник Дмитро Михайлюк із Верховинського комбінату комунальних підприємств, а прокладання водопроводу здійснює сертифікована фірма з обласного центру ТОВ "Газсервіс-Станіслав".

   

Вартість виконання робіт із прокладання водопроводу становить 1 млн 720 тис.

   

Щодо відкриття самого заводу, то ця подія планується на весну наступного року. Звичайно, якщо не виникнуть життєві форс-мажори.

   

Біля свердловини планується провести благоустрій, упорядкувати територію та збудувати за межами санітарної зони бювети, де споживатимуть воду бажаючі".

   

Сподіваємося, що найближчим часом Верховина славитиметься не лише як відомий туристичний центр Карпат, а і як місце розливу мінеральної води, яка за своїм складом нічим не поступається добре знаним "Трускавецькій", "Моршинській" чи "Миргородській". На часі варто задуматися про паралельне впровадження лікувально-профілактичних об’єктів із використанням підігрітої "мінералки" у відповідних басейнах.

   

А чому б і ні? Адже курорт "Миргород" прославився водою, аналогом якої є "Верховинська".

 

Іван Зеленчук


13.09.2016 2454 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

772
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2327
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2035
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2052
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6218 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2340 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

215

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1036

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1020

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1288
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

136
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

506
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1968
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26393
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

456
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10373 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7911
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

462
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

312
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

462
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

540
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1478