Держава витрачає на суддів, які тимчасово не працюють, 90 мільйонів гривень на рік

 

 

Це не вигадка, а факт. Служителі Феміди, які чекають перепризначення, з місяця в місяць отримують зарплату.

 

Лише за рік виплати таким суддям обійшлися держбюджету в понад 90 мільйонів гривень, пише газета "Експрес".

 

Такі цифри наводить Рахункова палата - державний орган аудиту та контролю за використанням публічних фінансів. Докладніше про те, чому платять людям у мантіях, котрі насправді байдикують, - у розмові з експертом Реанімаційного пакета реформ Андрієм Андрушківим.

 

- Що це за судді, які не працюють, але отримують зарплату?

- Ідеться про близько 500 служителів Феміди, які відпрацювали п'ятирічний термін і чекають на перепризначення. Дотепер, тобто до судової реформи, суддів на п'ять років призначав Президент. Потім вони проходили певне навчання, Вища кваліфікаційна комісія суддів атестувала їх, а тоді скеровувала до парламенту документи про призначення довічно. І вже парламент мав ухвалити рішення, призначати суддю довічно чи ні. Зазначу, що після того, як зміни до Конституції в частині правосуддя набудуть чинності, суддів обиратимуть за новими правилами. Оскільки під час революційних подій на Майдані багато суддів заплямували свою репутацію вироками про заборону мирних зібрань, позбавлення водійських прав активістів “Автомайдану” та багатьма іншими речами, парламенту було важко ухвалити рішення щодо таких людей у мантіях. Потрібно було грунтовно проаналізувати діяльність кожного із суддів-“п'ятирічників”.

 

У парламенті ж на той час назбиралося безліч першочергових проектів. Якщо питання щодо суддів і вносили до порядку денного, то якимсь 45-м чи 56-м за ліком. Як наслідок, у парламентарів зазвичай до нього не доходили руки. - Так триває дотепер? - Так. Досі близько 500 суддів (це приблизно 85%, щодо 15% суддів рішення ухвалено) чекають вердикту Верховної Ради щодо свого перепризначення. За чинним законодавством, суддя, який очікує рішення парламенту, залишається суддею. Він не має права чинити суд іменем закону, але... отримує зарплату. А зарплати у служителів Феміди ніколи не були низькими. Для прикладу, у судах першої інстанції вони сягали 20 -- 22 тисяч гривень. Згідно з висновком Рахункової палати, за рік держава витрачає на виплати півтисячі суддям, які нічого не роблять, бо перебувають у режимі очікування, 91 мільйон гривень. За день, виходить приблизно 250 тисяч гривень. А за місяць “суддівського простою” ми, платники податків, платимо людям у мантіях суму, еквівалентну 1050 мінімальним зарплатам контрактників у Збройних силах України. Отак в нашій країні неефективно витрачають бюджетні гроші.

 

- Хто, на вашу думку, мав би відповідати за таке марнотратство?

- Рахункова палата, яка виявила неефективне використання грошей, лише дає рекомендації: вдосконалити, поліпшити і так далі. Але за кожним рішенням стоять конкретні люди, які його ухвалювали або, навпаки, не ухвалювали. Профільний комітет парламенту, зокрема його голова, повинен відповідати за те, що не ініціює на погоджувальній раді розгляду питання про перепризначення суддів. Якби голова комітету хотів, щоб це питання розглянули, він би зі шкіри виліз, але домігся б цього. Погодьтеся, не може бути так, що в час, коли вся країна економить, викидають 90 мільйонів на зарплати тим, хто байдикує.

Зауважте: 91 мільйон гривень на виплати суддям, які перебувають в режимі очікування, пішло за рік, а такою ситуація залишається вже близько двох років. Фактично бюджет уже втратив близько 200 мільйонів гривень.


12.09.2016 377 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1845
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5441 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1497

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

977

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7699
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

163
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

240
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

369
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

864