Христина Юшкевич на Прикарпатті: Держлісагенство розробляє законопроект щодо заборони санітарних рубок лісу

 

/data/blog/115585/97ea458c6e2c3ddc73a89e667cc1b1e8.44cf133456e9551f9e96f5c039b118e7

 

Держлісагенство розробляє новий законопроект щодо заборони суцільно - санітарних рубок лісу. Наступного тижня його розглядатиме Кабінет Міністрів.

 

Згідно з новими санітарно-оздоровчими нормами, за якими проводитиметься лісова галузь, передбачено лише кілька виключних випадків, за яких буде дозволено суцільну санітарну рубку лісів: всихання дерев, буреломи, вітровали та пожежі.

 

Про це під час виїзної наради Державного агентства лісових ресурсів України, розповіла в.о. голови Держліагентства Христина Юшкевич.

 

Законопроект, який посилить відповідальність за незаконну рубку лісу та інші порушення у лісовій галузі, уже пройшов перші процедури у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

 

читайте також: Христина Юшкевич на Прикарпатті: 27% лісу - тіньовий обіг деревини, який не контролюється Держлісагенством

 

«У терміновому порядку ми зібрали робочу групу, яка розробила зміни до санітарно-оздоровчих заходів у лісах. На сьогодні вони вже пройшли всі етапи погодження. Наступного четверга, 15 вересня, ці правила вже будуть розглядатися на урядовому комітеті, після чого їх схвалить Кабмін. Відтак у нас більше не буде суцільних санітарних рубок і зловживань, які могли бути пов’язані із цими процесами», - повідомила Христина Юшкевич.

 

Так, новими правилами суцільні санітарні рубки пропонуються проводити у таких виключних випадках, як всихання дерев, буреломи, вітровали та пожежі. До процедур таких рубок залучатиметься громадськість та відповідні спеціалісти. Нові правила заборонятимуть проводити суцільні санітарні рубки у місцях гніздування птахів, у паркових зонах тощо.

 

«Ми зараз багато робимо для боротьби з проявами незаконної діяльності у нашій галузі. Так, буде збільшено відповідальність за незаконну рубку, що призводить до тіньового обігу деревини, за виникнення пожеж та неправильну поведінку у лісі тощо. Передбачені максимальні штрафи і навіть кримінальна відповідальність і конфіскація майна, якщо це будуть недобропорядні пилорамщики, які використовують ліс і не сплачують податки. Тепер правоохоронні органи будуть мати достатньо повноважень, аби припиняти незаконну діяльність, пов′язану із лісовими ресурсами», - зауважила Юшкевич.

 

Голова фракції «ВОЛЯ» в Надвірнянській районній раді Тетяна Пришляк зазначила, що це є важливим кроком у впорядкуванні всього лісового господарства, однак він не вирішить всю проблему глобально. «ВОЛЯ» гостро підняла цю проблему не тільки на українському, але й на міжнародному рівні, і вона включає не лише суцільно-санітарні рубки, це й інші незаконні вирубки, та наслідки до яких вони призводять. Ця проблема є комплексною. 

 

«Питання вирубки лісів і її наслідків це не просто питання Держлісагентства, а  взагальному екології. Проблема не лише в суцільно-санітарних рубках. Є також і вирубки на територіях комунальних підприємств, агролісгоспів, військовийх лісгоспів. Вони породжують проблеми з всхинням і забрудненням річок, знищенням інфраструктури і доріг населених пунктів» - зазначила Пришляк.

 

Саме знищені дороги є важливою проблемою –це шкода, яка завдається під час вивезення деревини, навіть якщо вивезення легальне. На дорогах, які використовують лісовози (а вони як правило комунальної власності), мають застосовували вагу, і підприємство повинне компенсовувати збитки завдані громадам.

 

Також Пришляк зазначила, що така заборона суцільно-санітарних рубок є лише першим кроком. Більше того, треба посилити контроль за дотриманням заборони.  Повинен бути чіткий облік рубок і доступність до цього обліку для будь якого мешканця регіону. Має бути доступність до місця проведення рубок, люди мають знати хто буде рубати, де буде рубати, щоб екологи та різні громадські структури могли в любий час прийти і перевірити як ведеться лісове господарство.

 

Нагадаємо, у боротьбі з варварським вирбуванням лісу «ВОЛІ» вдалось привернути увагу всієї країни та національних ЗМІ до екологічної ситуації в Карпатах. Разом з активістами Косівщини вони пікетували Мінекології, після чого міністр Семарак звільнив голову Держлісагентства та заборонив санітарні рубки по всій Україні доки не будуть змінені правила. За фактами незаконних рубок, зафіксованими волівцями правоохоронні органи розпочали розслідування. Нардеп Юрій Дерев’янко неодноразово звертався до державного керівництва щодо незаконних рубок в НПП Гуцльщина та з вимогою звільнити його скандального директора Пророчука, в результаті чого Нацполіція почала розслідування.

 

За перевірками Держекоінспекції та СБУ були зафіксовані рубки на суму понад 21 млн грн.


09.09.2016 523 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1738
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1764
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1752
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5224 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2057 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1438

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

550

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

668

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

863

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

921
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1620
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3578
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10166
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26043
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10022 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7638
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

825
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1326
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

299
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1178
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

772
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1005