Екологічна інспекція не виявила забруднення у "почорнілій Бистриці" біля Франківська

 

/data/blog/115524/b032b41674a5dfaf53bae5204034ce26.jpg

 

Вчора, 7 вересня, під час розгляду телефонограми, спеціалістами Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області здійснено виїзд на місце можливого забруднення на річці Бистриця в районі очисних споруд «Івано-Франківськводоекотехпром» біля села Ямниця.

 

Було перевірено стан ріки, де, за твердженням громадського інспектора рибоохорони в Івано-Франківській області Тараса Дем’яніва, було помічено сильне забруднення та масовий замор риби.

 

Вода у річці нижче від очисних споруд була дещо каламутна, при цьому вище по течії – чиста й прозора. Однак загиблої риби виявлено не було.

 

Більше того, за кількасот метрів вниз за течією знаходились рибалки з уловом, які стверджували, що нічого дивного чи особливого під час рибальства не помітили.

 

Аналіз на вміст розчиненого кисню у воді показав 7,8 мг/дм³, що є в межах норми.

 

Крім того, спеціалісти лабораторії Держекоінспекції відібрали проби води зі скиду очисних споруд, а також 500 метрів вище та нижче по течії річки, як і вимагає інструкція.

 

На щастя, твердження про сильне забруднення ріки та масовий замор риби не підтвердились.

 

Отже, інформація, надана громадським інспектором рибоохорони в Івано-Франківській області Тарасом Дем’янівим, не була підтверджена.

 

6 вересня, Тарас Дем'янів з товаришем вирушили у рейд Бистрицею, аби перевірити, чи не промишляють на ріці браконьєри-сіткарі. піднімалися вгору по течії від Єзуполя, де Бистриця впадає у Дністер. 

 

- Практично від Єзуполя і вище масово загинула риба. Чим вище по течії - тим більше. Від малька до крупних рибин. Вода каламутна, майже чорна, з різким запахом побутової хімії, наче від прального порошку. Шукаючи джерело забруднення, ми за день дійшли аж до Ямниці, до франківських очисних. Там ситуація була найгірша: все дно встелене мертвою рибою і жабами. Я такого раніше не бачив ніколи...", - розповів Тарас Дем'янів.

 

Активіст вважає, що причиною забруднення є скид неочищених стоків з очисних споруд КП "Івано-Франківсьводоекотехпром". Вище по течії, наголошує Дем'янів, вода чиста і прозора. Він каже, рибалки неодноразово помічали, що підприємство скидає неочищені стоки в сезон осінніх дощів: коли річка каламутна і висока, забруднення легко приховати. "А цього разу у них не пройшло, бо дощі раптово припинилися, і факт очевидний", - каже Дем'янів.

 

У "Водоекотехпромі" причетність до забруднення ріки категорично заперечують. Головний технолог підприємства Микола Бабіщак запевнив, що "очисні працюють ідеально" і "нічого такого нема". Навіть якщо забруднення ріки справді сталося, комунальники не мають до цього стосунку. 

 

Про ситуацію на Бистриці Тарас Дем'янів поінформував керівництво Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства. Начальник рибоохорони Руслан Чорненький сказав, що інспектори готові виїхати на місце і оцінити збитки , однак для цього потрібно зробити проби води. Оскільки рибоохорона не має відповідної лабораторії, він звернувся до екологічної інспекції.

 

Втім, як виявилося, в еконіспекції жодного офіційного звернення стосовно загибелі риби на Бистриці не отримували.

 

- Відбір проб води - це ж треба наказ, це ж ціла процедура. І вона коштує грошей. Ми не можемо їхати невідомо куди лише тому, що хтось щось комусь сказав. Нам потрібно на щось реагувати, - пояснив заступник начальника екоінспекції Богдан Чурук.


08.09.2016 656 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

914
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2373
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2045
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2073
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6296 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2364 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

231

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1056

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1033

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1304
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

162
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

518
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1980
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26416
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

467
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10385 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7923
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

470
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

324
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

476
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

547
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1496