У почорнілій Бистриці масовий мор риби: в річку скинули неочищені стоки

 

 

Нижче очисних споруд "Івано-Франківськводоекотехпрому" у приміському селі Ямниця і до Єзуполя вода у Бистриці отруєна - чорно-сірого кольору. Дно ріки встелене мертвою рибою і жабами.

 

"Я такого за 15 років свого рибальського стажу не бачив жодного разу. Півторакілограмові окуні, плотва, рибець, марени, навіть жаби - все загинуло", - розповів КУРСу громадський рибінспектор, активіст франківської "Народної самооборони" Тарас Дем'янів. 

 

Учора, 6 вересня, Тарас Дем'янів з товаришем вирушили у рейд Бистрицею, аби перевірити, чи не промишляють на ріці браконьєри-сіткарі. піднімалися вгору по течії від Єзуполя, де Бистриця впадає у Дністер. 

 

- Практично від Єзуполя і вище масово загинула риба. Чим вище по течії - тим більше. Від малька до крупних рибин. Вода каламутна, майже чорна, з різким запахом побутової хімії, наче від прального порошку. Шукаючи джерело забруднення, ми за день дійшли аж до Ямниці, до франківських очисних. Там ситуація була найгірша: все дно встелене мертвою рибою і жабами. Я такого раніше не бачив ніколи...", - розповів Тарас Дем'янів.

 

Активіст вважає, що причиною забруднення є скид неочищених стоків з очисних споруд КП "Івано-Франківсьводоекотехпром". Вище по течії, наголошує Дем'янів, вода чиста і прозора. Він каже, рибалки неодноразово помічали, що підприємство скидає неочищені стоки в сезон осінніх дощів: коли річка каламутна і висока, забруднення легко приховати. "А цього разу у них не пройшло, бо дощі раптово припинилися, і факт очевидний", - каже Дем'янів.

 

У "Водоекотехпромі" причетність до забруднення ріки категорично заперечують. Головний технолог підприємства Микола Бабіщак запевнив, що "очисні працюють ідеально" і "нічого такого нема". Навіть якщо забруднення ріки справді сталося, комунальники не мають до цього стосунку. 

 

Про ситуацію на Бистриці Тарас Дем'янів поінформував керівництво Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства. Начальник рибоохорони Руслан Чорненький сказав, що інспектори готові виїхати на місце і оцінити збитки , однак для цього потрібно зробити проби води. Оскільки рибоохорона не має відповідної лабораторії, він звернувся до екологічної інспекції.

 

Втім, як виявилося, в еконіспекції жодного офіційного звернення стосовно загибелі риби на Бистриці не отримували.

 

- Відбір проб води - це ж треба наказ, це ж ціла процедура. І вона коштує грошей. Ми не можемо їхати невідомо куди лише тому, що хтось щось комусь сказав. Нам потрібно на щось реагувати, - пояснив заступник начальника екоінспекції Богдан Чурук. 

 

На пропозицію еколога редакція КУРСу офіційно звернулася до інспекції з повідомленням про забруднення річки Бистриця. Богдан Чурук відрядив до Ямниці фахівців, які заберуть проби води для аналізу. З інспекторами на місце виїхав журналіст КУРСу. 

 

- Але ви повинні розуміти, що Бистриця - це гірська річка, вода протекла, і того забруднення, яке було вчора, сьогодні вже може не бути. Активістам потрібно було ще вчора викликати органи місцевого самоврядування документувати ситуацію, офіційно звертатися до рибоохорони. А ті вже мали викликати нас і СЕС, - пояснив Богдан Чурук. 


07.09.2016 973 1
Коментарі (1)

Ярослав Михайлюк 2016.09.07, 19:23
А потім знайдуться ті,що почнуть продавати ту рибу на ринках...
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

167
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

100
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638