Франківські науковці-медики розповіли про розвиток медицини області

 

 

Науковці Івано-Франківського національного медичного університету розповіли про актуальність телемедицини, малоінвазивних технологій, активну підтримку іноземних благодійників та ефективні кадрові призначення.

 

Керівник Центру слуху ІФНМУ Роман Фіщук зазначає, що за останній час в українській медицині можна говорити про чимало позитивних реформ, навіть незважаючи на їхній повільний розвиток, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФНМУ.

 

«Найперший плюс у тому, що нарешті запрацювали закупівлі ліків за державними програмами через міжнародні організації, – каже Роман Фіщук.Як би цей процес не критикували, але багато мільйонів гривень таким чином вдалося зекономити. Наприклад, якщо раніше препарат для лікування онкохворих закуповували по 93 долари США, то тепер по три. Різниця неймовірна. Враховуючи, що наразі в Україні немає агенції, котра б прозоро закуповувала ліки, то передача цієї функції міжнародним організаціям – дієвий тимчасовий вихід».

 

Також керівник Центру слуху зазначає, ще в 2013 році запустили  проект Світового банку на 250 млн доларів США щодо підтримки української системи охорони здоров’я. У проекті взяли участь 10 регіонів, котрим виділили кошти на різноманітні цілі: закупівля обладнання, підтримка сімейної медицини, розвиток інформаційних технологій у медицині, лікування онкозахворювань тощо. На жаль, Івано-Франківська область не увійшла в цю десятку. Роман Фіщук припускає, що причина в тому, що в неналежний час подали пропозицію або не в тому форматі.

 

Окрім цього, з початком війни на сході України активізувалася медична допомога від іноземних благодійників, найбільше з США, Канади, Великобританії. Йдеться про фахову підготовку українських військових лікарів, проведення іноземними медиками операцій та лікування поранених в АТО, надання в користування якісного медичного обладнання.

 

Науковець наголошує на кардинально новому та значно дієвішому форматі кадрових призначень у міністерстві.

 

Професор кафедри хірургії ПО Василь Скрипко вважає важливим досягненням те, що протягом 2016-го року в Івано-Франківській області вдалося налагодити діагностику і лікування захворювань щитоподібної залози.

 

«На сьогодні в онкодиспансері виконують всі види оперативних втручань на щитоподібній залозі, – зазначає професор. – Також розпочали активно виконувати операції при раку стравоходу». 

 

Завідувач кафедри дерматології та венерології Олександр Александрук наголошує, що останнім часом у дерматологічну галузь прийшло багато розумних молодих спеціалістів, які прагнуть до знань і значно ширше вивчають ті ділянки дерматології, дерматокосметології, які досі в Україні не були особливо представлені.

 

Йдеться про різноманітні форми надання апаратної косметологічної допомоги, використання лазерних і ультразвукових технологій, надсучасних методів діагностики, як-от дерматоскопії. Окрім цього, з кожним роком відбувається все тісніша інтеграція національної дерматології в світову.

 

«Ми все більше користуємося не тільки вітчизняними, але й найновішими європейськими та американськими рекомендаціями щодо діагностики і лікування захворювань шкіри та інфекцій, які передаються статевим шляхом, впроваджуємо здобутки доказової медицини, – каже Олександр Александрук. Також слід відзначити, що дерматологи почали дуже широко обмінюватися новою фаховою інформацією, в тому числі за допомогою соціальних мереж».

 

Також науковець додає, що активізувалося використання телемедицини, а для дерматологів це є дуже перспективний шлях підвищення якості надання фахової допомоги населенню. Працівникамикафедри дерматології та венерології налагоджена співпраця з фахівцями різних міст України для покращення діагностики рідкісних захворювань шкіри. Так науковці вишу співпрацюють з відомими патогістологічними лабораторіями, обмінюються досвідом із колегами з усієї країни та світу.  

 

Завідувач кафедри загальної хірургії Іван Гудз наголошує на тому, що протягом останнього року в Івано-Франківську, зокрема на кафедрі університету, розвинулося впровадження малоінвазивних технологій в лікуванні хворих із судинною патологією. Тим паче нещодавно на базі ІФНМУ з ініціативи кафедри загальної хірургії вперше в Україні провели унікальну конференцію з міжнародною участю, де розглянули актуальні питання флебології. Під час події обговорювали методи оперативного лікування лише цієї недуги, адже досі в Україні під час конференцій розглядали судинну патологію загалом.


25.08.2016 425 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

631
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1824 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

534
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6885 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11356 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

317

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1050

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1096

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1091
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

259
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1064
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

829
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

723
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2925
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4420
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18422
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

292
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

337
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

647
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

750