У потенційній Яблунівській ОТГ обговорювали доцільність об’єднання громад

 

 

У селах Нижній Березів, Люча і Текуче потенційної Яблунівської ОТГ Косівського району Івано-Франківської області відбулися зустрічі сільських голів, місцевих депутатів і активу громади, під час яких було обговорено доцільність утворення цієї громади.

 

У рамках акції «Децентралізаційний марафон» взяли участь виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Олексій Войтичук, регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

 

Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Яблунівської ОТГ належать селище Яблунів, села Акрешори, Баня-Березів, Вижній Березів, Люча, Лючки, Нижній Березів, Середній Березів, Стопчатів, Текуче і Уторопи.

 

Селищний голова Яблунева Лідія Безпалова, яка ініціювала об’єднання в Яблунівську ОТГ, переконана, що нині місцеве самоврядування просто животіє, тому бачить переваги від об’єднання громад передовсім у залученні коштів, завдяки яким можна буде вирішувати чимало накопичених проблем.

 

Сільський голова Нижнього Березова Михайло Іванків сказав, що сам він є прихильником об’єднання громад, оскільки розуміє його значення для розвитку сільських територій. За його словами у селі було створено ініціативну групу, яка вивчала думку громади, обійшовши кожен двір і зібравши підписи людей. З’ясувалося, що нині більшість жителів Нижнього Березова воліють жити за старими правилами, поінформував сільський голова.

 

А сільський голова Вижнього Березова Микола Бодруг підкреслив, що село яким керує, одне із небагатьох, яке не є дотаційним і не залежить від вливань з району завдяки надходженням від орендної плати підприємства нафтовидобувної промисловості. Попри те, що у Вижньому Березові нині спроможні утримувати апарат сільської ради, виплачувати матеріальні допомоги і сплачувати за енергоносії, Микола Бодруг, як він наголосив, є прихильником об’єднання громад, оскільки, на його думку, це шлях до залучення коштів з Фонду регіонального розвитку задля поліпшення інфраструктури.

 

Адже рано чи пізно цю адмінреформу буде впроваджено, обставини спричиняться до зміни адміністративно-територіального устрою, оскільки є чимало територій з невеликою кількістю населення, які не може утримувати держава і в цьому немає сенсу, вважає Микола Бодрук. Але, звернув увагу сільський голова, робити це потрібно виважено, донести до кожного двору інформацію про переваги об’єднання громад, які відчує кожна людина зокрема. Також, на думку Миколи Бодруга, держава повинна підготувати кадри, які б могли ефективно управляти в об’єднаних територіальних громадах. 

 

 

Під час зустрічей Марія Баран підкреслила, що створення Яблунівської ОТГ  передовсім наблизить послуги до жителів сіл, що до неї належать. Люди зможуть самостійно управляти на своїй території, визначивши пріоритети її розвитку. Також експерт поінформувала присутніх про переваги від реалізації цієї реформи й детально розповіла про алгоритм об’єднання громад, роль старост у громадах. Юрій Стефанчук ознайомив учасників зустрічі з прогнозованими фінансовими надходженнями у бюджет Яблунівської ОТГ за умови об’єднання.

 

За його словами, фактичні надходження сільських рад, які належать до потенційної Яблунівської ОТГ торік становили 2,5 млн. грн. Після об’єднання, додаткові надходження від ПДФО, які становитимуть понад 4 млн. грн., та базова дотація у розмірі понад 6 млн. грн. дозволять громаді вирішувати самостійно чимало проблем. Власні надходження Яблунівської ОТГ після об’єднання – це приблизно 7 млн. грн. зазначив експерт.  


20.08.2016 584 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

678
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1941 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

557
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6905 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11399 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

338

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1084

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1117

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1112
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

73
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

286
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1085
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

755
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2951
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4446
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18444
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

75
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

325
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

355
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

666