На Прикарпатті визначили переможців обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова

 
 
 
16 серпня відбулося засідання конкурсної комісії з присудження обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова, участь в якому взяла директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Жанна Табанець.
 
 
На розгляд були подані наукові розробки від вищих навчальних закладів, установ, організацій та підприємств, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФ ОДА.
 

У результаті обговорення та рейтингового голосування переможцями стали: автори розробки «Удосконалення державного первинного еталона одиниці об’єму та об’ємної витрати газу ДУТУ 03-01-96»  Бієнко О.В., Вощинський В.В. - ТОВ «Івано-Франків­ське спеціалізо­ване конструкторське бюро засобів автоматизації»,  Джочко П.Я., Безгачнюк Я.В., Середюк Д.О. – ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Розробка захищена патентом  України на корисну модель та патентом України на винахід. 

 

Суть розробки: в результаті проведеного удосконален­ня  ДЕТУ 03-01-96 розширено діа­пазон відтворюваних витрат Дер­жав­ного еталона від 1 до 250 м3/год, підвищено точність відтворення одиниці об’єму та об’ємної витрати газу з 0,1 до 0,07 відсотків створення можливості калібрування сопел критичного витоку. Дані розробки дають можливість при передачі одиниці вимірювань підвищити достовірність обліку газу, що при споживанні в межах країни в середньому 34 млрд м3 в рік складе досить значний об’єм – близько 1 млрд м3.

 

За результатами дослідно-конструкторської роботи науково-технічний рівень еталона ДЕТУ 03-01-96 за своїми метрологічними і технічними характеристиками не поступається кращим зарубіжним аналогам. 

 

Автор розробки «Інструменти морфометрич­но­го аналізу медико-біологічних зображень» Котик Т.Л. – асистент кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії Івано-Франківського національного медичного університету, к.м.н. Розробка захищена 3 патентами України на корисну модель та 3 свідоцтвами про реєстрацію авторського права на твір. 

 

Суть розробки:  розроблено алгоритм інструментів морфометричного аналізу медико-біологічних зображень (Light Microsсope Scale, Electron Microscope Scale) та проведено їх практичну (програмну) реалі­за­цію для підвищення ефективності пра­ці наукових працівників та об’єк­тивізації отриманих резуль­та­тів. Розроблені інструменти морфомет­рич­ного аналізу спрощують та автомати­зу­ють виконання рутинних процедур, легко адаптовуються до умов лабораторії, мо­дифі­куються в залежності до поставлених завдань, зменшують затрати часу, нерво­ве напруження, втомлюваність дослід­ників і ймовірність виникнення помилок. 

 

Автори розробки «Методи та технічні засоби бездемонтажного контролю кількості та якості природного газу безпосередньо в споживачів» Саєвич І.Б., Петришин І.С., Бас О.А., Присяжнюк Т.І.- ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Розробка захищена патен­том України на корисну модель. Також подано заявку на отримання патенту України на корисну модель «Поршневий пробовідбірник газу з приводом». 

 

Суть розробки:  розроблено спосіб бездемонтажного діагностування лічильників природ­ного газу в споживача, який полягає у порівнянні розрахункового об’єму газу, що спалюється при засто­су­ван­ні певної комбінації пальників газо­споживаючого обладнання, яке спо­живачі використовують у побу­то­вих цілях, з показами побутових лічильників природного газу за пев­ний період проведення діагнос­ту­вання. Для відбору представницької проби газу спроектовано та виго­то­в­лено технічний засіб – пробо­від­бірник спеціальної конструкції. Основна мета – убезпечення спожи­ва­чів від недостовірного обліку газу та неякісного постачання енерго­ресурсів. 


18.08.2016 368 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6521 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

391
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

538
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

615
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1568