Карітас організував літній відпочинок для дітей учасників АТО

 

 

Традиційно БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" дарує своїм підопічним дітям можливість оздоровитись та відпочити у літньому таборі.І цього року 32 осіб, серед яких діти учасників АТО та діти вимушено переселених осіб, волонтери та працівники Карітасу, мали можливість наснажитись, як духовно так і фізично серед мальовничих гір - у селі Заріччя Надвірнянського району.

 

З нагоди Ювілейного року Божого Милосердя, особливістю цьогорічного табору стало виховання у дітей милосердя через розвиток в дітях сердечності, любові до оточуючих, внутрішнього прагнення надати підтримку іншому. Виділяючи любов до ближнього, як джерело милосердя, щодня у таборі проводилася "Година милосердя". В цей час кожен мав присвятити годину свого часу, зробивши добру справу для іншої людини. Дитяче милосердя проявлялося у несподіваних сюрпризах та приємних подарунках, діти робили одне одному компліменти, допомагали у побутових справах. Таким чином, усі переконалися, що дарувати комусь свою увагу та турботу не менш приємніше, ніж отримувати її, пише Фіртка із посиланням на прес-службу КАРІТАСу.

 

Спеціальна програма табору "Край добра та милосердя" була насичена заходами різного спрямування, щоб організувати для дітей активний, пізнавальний, пам’ятний відпочинок. Кожен день у таборі розпочинали з Святої Літургії, а весь інший час був наповнений духовними бесідами, вільним спілкуванням із волонтерами та однолітками, виховними заходами, творчими конкурсами, майстер-класами, відпочинком на природі та спортивними змаганнями.

 

Демонструвати свої творчі здібності і таланти розпочали з першої хвилини відпочинку. Готуючись до відкриття табору, діти придумували назви загонів, вигадували гасла, співали загонові пісні, малювали плакати. Діти проявляли свій інтелект, артистичні таланти та творчі здібності також під час розважальної програми "Чічка Прикарпаття та Легінь Карпат", в театральному конкурсі. Завдяки спортивним змаганням "Козацькі забави" кожен зміг відчути себе запорізькими козаками, діти більше дізналися про козацькі традиції, побут, звичаї, старалися наслідування їх кращі риси характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу.

 

Щоб урізноманітнити відпочинок та відволікти дітей від розумової та фізичної активності, учасникам табору була запропонована робота в творчих майстернях. Приймаючи участь в різноманітних майстер-класах, кожен опанував різні види творчої діяльності – виготовлення магнітів технікою декупаж, вітальних листівок технікою квілінг, квітів технікою оріґамі, подарункових коробочок з паперу, оригінальних браслетів, ляльок-мотанок. Власноруч виготовлені вироби стали чудовими сувенірами для рідних та близьких та яскравим нагадуванням про відпочинок у Заріччі.

 

"Мені дуже сподобався цей табір, адже тут веселі та позитивні люди. В нашому таборі цікаві та захоплюючі конкурси, ігри. Особливо мені запам’ятався "Театральний конкурс"! Сценки, які підготували учасники табору, були дотепними, я сміялася аж до сліз. Я ніколи не забуду цей табір" - ділиться своїм враженнями про відпочинок Позняк Жанна. А учасниця табору Семанюк Анастасія підтверджує: " Я була в багатьох таборах, але цей – найкращий!"

 

За короткий час відпочинку діти здружилися, відчули себе почутими, потрібними членами однієї великої християнської родини Карітасу. Табір "Край добра і милосердя" дав змогу не тільки відпочити та оздоровитися, а й розширив їх кругозір, посприяв вихованню таких якостей як добродушність та милосердя по відношенню одне до одного. І ми щиро віримо, що по закінченню табору наші діти продовжуватимуть робити добро і тим самим змінюватимуть світ на краще.


13.08.2016 1086 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1939 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6904 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11397 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

337

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1083

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1111
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

68
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2950
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4445
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18443
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

73
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

324
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

665