На Прикарпатті медикам не виплачують зарплату: грошей нема і невідомо, коли будуть

 

 

Цьогоріч на виплату зарплат медикам області бракує 123 млн грн. Обласна рада звернулася до Уряду, але отримала відписки.

 

Про це йшлося сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з охорони здоров'я,пише Курс.

 

На забезпечення персоналу медичних установ заробітною платою бракує 123 млн грн, повідомив голова комісії Манолій Піцуряк. За його словами, численні листи, з якими облрада зверталася з цього приводу до Кабміну, результату не дали. У відповідь отримали "суцільні відписки". 

 

Відтак на 1 серпня борг по зарплаті склав: у Коломийському районі – 8 млн грн, в Косівському – 5 млн грн, Богородчанському, Снятинському і Городенківському – по 4 млн грн.

 

"В медицині сьогодні – найгірша ситуація. Хоч є борги і в культурі, і в освіті", – зауважив Піцуряк.

 

Заступник директора департаменту фінансів ОДА Леся Балагура повідомила, що за рахунок цільової державної субвенції вдалося виплатити зарплату медикам за червень. Однак є ризики, що не виплатять за серпень. Вона підтвердила, що у низці районів заборгованість вже складає 1,5 – 2,5 місячних фонди. 

 

За словами Балагури, районні бюджети мали б перерозподілити "резервні" кошти після перегляду планових показників, щоб закрити борги. Очевидно, що сподіватися доведеться на власні сили, оскільки Мінфін попередив листом, що "утримання позапланової мережі медичних закладів має відбуватися за рахунок місцевих коштів, без залучення коштів з держбюджету". Фінансист пояснила, що йдеться про скорочену кількість ліжок, яку фінансує субвенція.

 

"На сьогоднішіній день немає в обласному бюджеті ресурсів, щоби виплатити зарплату медикам", – завершила Леся Балагура.

 

Загальна заборгованість перед бюджетниками області сьогодні – 361 млн грн. 

 

Голова профспілки медичних працівників Коломийського району Наталія Войцехівська наголосила, що зарплата в районі не виплачена ні за червень, ні за липень. Вчора відбулася зустріч керівництва області з медиками Коломийщини. На ній запевнили, що за червень зарплати будуть. Наразі борг перед медиками району за червень складає 1, 7 млн грн.

 

Керівник департаменту охорони здоров'я ОДА Мирон Матейко повідомив, що в МОЗ залишаються нерозподіленими понад 400 млн грн. За його слоавми, прийнято рішення розподілити кошти для всіх областей виходячи з пропорції за кількістю мешканців. Але коли ці гроші будуть – невідомо.

 

"Стовідсотково виплатили міста, ОТГ і деякі райони. У Тисменицькому районі, наприклад, виплатили за липень, бо скоротили ліжковий фонд", – заспокоював Матейко. 

 

Голова комісії Манолій Піцуряк визнав: зарплату платити нічим у серпні і вересні.

 

"Люди виходять з протестами, і нам треба пригасити в якийсь спосіб це незадоволення. Це є геноцид проти хворих, проти медиків, проти всього народу України", – сказав Піцуряк.

 

Заступник голови облради Василь Гладій запропонував проаналізувати ситуацію по районах і тільки там, де районна влада допомагає медикам з перевиконання бюджету, так само додавати з обласного – на зарплату.

 

Комісія вирішила питання зарплат медикам розглянути на позачерговій сесії Івано-Франківської обласної ради і ухвалила такий проект рішення:  

 

1. Вважати стан виплати заробітної плати медпрацівникам незадовільним.

2. Рекомендувати вишукати кошти за рахунок перевиконання бюджету на умовах співфінансування.

3. Звернутися до міністерств і Уряду з приводу додаткового виділення коштів на зарплату працівникам бюджетної сфери. Доручити Депаратментам фінансів, охорони зоров’я, культури та освіти підготувати базу даних для підготовки такого рішення.

 

Нагадаємо також, що в ОДА обіцяли погасити всю заборгованість до Дня медика.


04.08.2016 556 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1806
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1791
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1776
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5278 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2076 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

615

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

710

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

906

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

941
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1671
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3603
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10181
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26057
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10091 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7655
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

841
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1343
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

316
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1205
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

794
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1018