У Рожнятівському районі скандальна фірма "Гідропауер" збудує міні-ГЕС на ріці Чечва

 

 

Держархбудінспекція України видала дозвіл ТОВ "Гідропауер" на будівельні роботи - спорудження міні-ГЕС у селі Сваричів Рожнятівського району.

 

Замовником проекту та будівництва виступає фірма "Гідропауер", зареєстрована у селі Голошина на Верховинщині. "Гідропауер" відома скандалами впродовж 2012-2014 років з громадами прикарпатських сіл, які виступали проти будівництва малих ГЕС на гірських ріках Верховинщини,пише Курс.

 

КУРС писав, що громади кількох сіл Верховинського району протестували проти будівництва малих гідроелектростанцій. У 2012 році горяни рятували від міні-ГЕС Чорний Черемош у селах Бистрець та Дземброня, а в 2014-му відвойовували Білий Черемош у селах Голошино, Яблуниця, Біла Річка і Довгополе.

 

Нагадаємо, що протистояння завершилося тим, що сесія Голошинської сільради під тиском громадськості скасувала дозволи на будівництво 4 міні-ГЕС на річці Білий Черемош. Тоді ж обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження – у правоохоронців були підозри, що дозволи були видані з суттєвими порушеннями.

Для будівництва міні-ГЕС на ріці Чечва на території Сваричівської сільської ради ТОВ "Гідропауер" використає дві земельні ділянки. Одна з них, 0,28 га  в довгостроковій оренді (на 49 років), виділена фірмі сільською радою. Друга, 0,59 га  у приватній власності, буде експлуатуватися за договором сервітуту.

Місце розташування Сваричівської міні-ГЕС – долина ріки Чечва, йдеться у "Заяві про наміри".

 

А відповідно до "Заяви про екологічні наслідки будівництва", міні-ГЕС буде розміщена на правому березі відвідного (скидного) каналу Чечвинського гідровузла. Об’єкт належить до таких, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Будівництво призведе до обмеженого та короткострокового забруднення повітря пилом та вихлопними газами. Вплив на інші компоненти довкілля і ґрунти визначений як незначний, декларує будівничий. І запевняє, що йдеться виключно про ділянку 600 м каналу Чечвинського водосховища.

 

Залишкових впливів, стверджує компанія, не передбачається. Утім, громаді слід знати, що під час будівництва міні-ГЕС будуть знищені зелені насадження і що інвестор взяв на себе зобов’язання пізніше їх відновити.

 

Потужність Сваричівської міні-ГЕС – 900 Квт, термін експлуатації – не менше 30 років. ГЕС використовуватиме воду Чечвинського водосховища з 100% поверненням у водоскидний канал без зміни її якісних характеристик. ТОВ "Гідропауер" повідомило, що має відповідні погодження від ТОВ "Карпатнафтохім", яке утримує та експлуатує Чечвинське водосховище, Обласного управління водних ресурсів та Держрибагентства України – всі датовані 2015 роком.

 

Громадські слухання у Сваричеві, як повідомляється на сайті компанії, проходили з лютого по червень минулого року, на них громада села погодила факт будівництва міні-ГЕС та Детальний план території під будівництво.

 

А от із фінальними слуханнями, на яких мали представити проект, стався казус  на них був присутній лише секретар сільської ради. Перенесення обговорення проекту пройшло з таким самим результатом. Відтак, громадські слухання були визнані такими, що не відбулися – "у зв’язку з неявкою громадськості". Оскільки за цей час, стверджує інвестор, Товариство та розробник ОВНС не отримали скарг, пропозицій чи зауважень, інвестор ухвалив рішення затвердити проект, розроблений ТОВ "Гідроенергетика", у первинній редакції та передати на експертизу. ДБЕ в області погодив проект, після чого ДАБІ видала дозвіл на будівництво.

 

Проекту Сваричівської міні-ГЕС ТОВ "Гідропауер" у відкритому доступі наразі не представив.

 

У 2010 році, коли компанія була заснована і презентувалася на Прикарпатті, вона оголосила про будівництво каскаду з 5 міні-ГЕС на річках області.

 

Під час скандалів із невиконанням взятих на себе зобов’язань та відхилень від проекту, що мало місце на Верховинщині, екологічний активіст "Дружини охорони природи" Петро Тєстов (Київ) закинув фірмі освоєння траншу ЕБРР під "зелений тариф". Міні-ГЕС на Білому Черемоші споруджувалися за кошти ЄБРР – відповідно до кредитного Договору з ТОВ "Гідропауер" на 3,8 млн євро.

 

Відомо, що засновники ТОВ "Гідропауер", згідно з даними Єдиного державного реєстру, – це чотири компанії з офшорних зон: дві з Кіпру та дві з Британських Віргінських островів. Компанія повідомляє на сайті, що планує реалізовувати проекти з будівництва малих гідроелектростанцій в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій областях.


04.08.2016 1380 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1894
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1828
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1825
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5378 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2123 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1485

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

695

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

750

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

942

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1728
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3646
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10218
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10148 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7684
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

869
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1248
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048