Франківський професор вчився в німецькій клініці операцій на підшлунковій залозі (фото)

 

 

Днями професор кафедри хірургії ПО Василь Скрипко повернувся зі стажування у відділі хірургії в університетській клініці німецького міста Любек, яке тривало місяць. Науковець поділився враженнями від закордонної системи медицини.

 

Клінікою в Любеку керує головний спеціаліст Німеччини з гепатопанкреатобіліарної системи професор Тобіас Кек. Цікаво, що у цьому ж медичному закладі працює і український трансплантолог Григорій Лапшин. Окрім документу про проходження міжнародного стажування, Василь Скрипко також отримав європейський сертифікат про успішно пройдене навчання з лапароскопії, підписане Тобіасом Кеком, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФНМУ.

 

 

Основною метою стажування було опанувати виконання операцій на підшлунковій залозі, які вважаються одними з найскладніших. Так Василь Скрипко асистував під час операцій на підшлунковій залозі (Уїпла, Фрея), яких в клініці щорічно виконується до 150.  «Найголовніше те, що всі ці операції виконуються там лапароскопічним методом, – каже професор. – Медичне оснащення на найвищому рівні, величезне анестезіологічне забезпечення, ідеальна асептика. Звісно, це дороговартісні операції, але в Німеччині успішно функціонує страхова медицина».

 

Також Василь Скрипко асистував під час ургентних чергувань з трансплантації нирки. Науковець був вражений досконало продуманим операційним процесом. Така складна операція тривала всього дві години. А от операції на щитоподібній залозі проводять тільки за умови проведення нейромоніторингу зворотнього нерва, використовуючи новітній апарат. Мало того, німецькі лікарі рідко застосовують антибіотикотерапію, навіть після довготривалих операцій.

 

Окрім цього, професора вразила добре налагоджена організація роботи в клініці: о 7.30 – ранкова конференція,  а о 8.20 – вже подані в операційну перші пацієнти. Всі оргпроцеси скорочені до мінімуму. Як розповів Василь Скрипко, основними медичними структурами в Німеччині є університетські клініки.

 

Там працювати найпрестижніше, однак і найважче, адже така робота вимагає потрійного навантаження: заняття наукою, практичною медициною на найсучаснішому рівні та навчання студентів. Аби стати керівником клініки, окрім присвоєння вченого звання професора, потрібно обов’язково ще мати підтвердження про проходження стажування в Гарвардському університеті, а також рекомендаційного листа від знаного професора Німеччини, із яким кандидат на посаду працював довгий час. Також в одній лікувальній установі заборонено працювати близьким родичам.

 

Цікаво, що в Німеччині потребують спеціалістів  хірургічного профілю, анестезіологів та психіатрів, оскільки студенти часто обирають педіатрію, дерматологію і терапевтичні спеціальності.

 

«Справа в тому, що в цій країні оплата праці медиків не залежить від їхньої спеціалізації. Зарплата  майже однакова, а рівень відповідальності різний», – пояснює Василь Скрипко.  

 


03.08.2016 500 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1962
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1857
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5492 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

797

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

999

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1769
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10257
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26148
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10183 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7713
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

207
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

263
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

380
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883