Івано-Франківський МВК отримає повноваження Держархбудконтролю 15 серпня

 
 
 
Зі слів міського голови Руслана Марцинківа, таку попередню дату озвучили офіційні особи. Про це він розповів на засідання виконавчого комітету.
 

На даний момент управління Держархбудінспекції при місьвиконкомі уже створено, але поки йде процедура передачі повножень. Остаточна передача повноважень дозволить розпочати новоствореному управлінню свою роботу, пише pobudovano.com.ua

 

Чому це важливо, і що зміниться для нашого міста?

 

В першу чергу, отримані повноваження дадуть місцевим органам самоуправління достатньо повноважень для боротьби із незаконними будівництвами. Адже, на сьогодні, існує Департамент архітектури і містобудування при міськвиконкомі та Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, яке підпорядковане Києву.

 

Департамент розбляє містобудівну стратегію і необхідні документи. Одними із них є містобудівні умови  та обмеження. Це перелік вимог, умов та опис проекту майбутнього будівництва. Без цього документи вести забудову неможливо, однак це швидше технічний, ніж дозвільний документ.

 

Самі ж дозволи на ведення будівельних робіт реєструє ДАБІ. Однак тут і починаються труднощі - територіальні управління ДАБІ підпорядковуються Київському управлінню, і на етапі реєстрації декларації, не має ніякого офіційного зв'язку з департаментом. А це дуже важливий факт, адже ДАБІ при реєстрації перевіряє тільки повноту наданої інформації, а не її зміст. А сам Департамент не має ніяких повноважень у плані перевірки об'єктів забудови.

 

Через це дуже часто місто погоджує одне будівництво, а в декларації вказується інше. І ще добре, якщо по фатку не ведеться третє. Самі ж перевірки ДАБІ проводяться планово, і через певний час після початку будівництва. Під час таких перевірок якраз і відбуваються один з небагатьох контактів інспекції та департаменту архітектури.

 

Планові перевірки створюють фору у часі для забудівника, щоб звести абсолютно інший об'єкт, одразу зареєструвавши декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Навіть якщо місцеві органи влади виявлять порушення, то максимум, що вони можуть зробити - це написати звернення ДАБІ і чекати реакції.

 

Цікаво, що в деклараціях вказуються не всі дані про майбутню забудову, а посилання на видану раніше документацію. Тому першочергові документи не рідко суперечать об'єкту будівництву, на який зареєстрована декларація. Тому часто будівництво не відповідає цільовому призначенню землі.

 

Передача повноважень ДАБІ місцевому управлінню дозволить значно ефективніше контролювати будівництва. Положення про управління держархбудконтролю затверджується міською радою, що дозволяє надати їм більші важелі впливу та повноваження контролю.

 

Наприклад, новостворене управління, реєструючи декларації, зможе перевіряти достовірність внесених там даних. Також, воно зможе проводити перевірки за дорученням міського голови, чи рішенням міської ради. Тому відповідальність за контроль і боротьбу із незаконними забудовами повністю ляже на плечі міської влади.

 

Ознайомитися, із повноваженнями управління Держархбудконтролю нашого міста у Ви можете за цим посиланням


22.07.2016 500 1
Коментарі (1)

Єлизавета Постнова 2016.07.22, 19:11
"більші важелі впливу та повноваження контролю"...
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1251
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2124
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2179
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6574 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2465 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

355

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1160

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1296

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1420
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

292
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

595
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2074
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

21
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26525
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

562
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10475 1
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

549
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

415
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

555
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

632
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1600