Як у Івано-Франківську влада намагається обійти те, що обійти не можна

 
 
 
Чому ДПТ по Макогона є незаконним і хто несе за це відповідальність?
 

8 липня Івано-Франківська міська рада прийняла рішення дозволити Департаменту архітектури розробку двох детальних планів  територій та затвердила три уже розроблені раніше детальні плани, пише Побудовано в Івано-Франківську.

 

Серед них - скандальний на сьогодні детальний план території в межах вулиць Крайківського - Макогона - Промислова.

 

Що ж являє собою детальний план території?

Містобудівна документація має свою ієрархію, вищий рівень якої займає генеральний план населеного пункту, а в нашому випадку - генеральний план міста Івано-Франківська, який завтерджений 17 сесією третього скликання Івано-Франківської міської ради від 03.07.2001р. Генеральний план міста є свого роду контитуцією щодо розвитку міста.

 

У статті 17 Закону України "Про регулювання  містобудівної діяльності" зазначено, що генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обгрунтування довгострокової стратегії планування та забудови населеного пункту. Генеральний план визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

 

Оскільки генеральний план визначає лише принципові вирішення розвитку,планування, забудови та іншого використання території населеного пункту, то для організації забудови та безпосереднього використання земельних ділянок, на певній території населеного пункту, законодавством передбачений такий вид містобудівної документації як детальний план території.

 

При чому, відповідно до ст. 19 вищевказаного закону, Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту.

 

Більш чітко розкриває суть детального плану території пункт 4.1 ДБН Б.1.1 - 14:2012 "Склад та зміст детального плану території", відповідно до якого детальний план розробляється з метою уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану населеного пункту, схеми планування території району.

 

Із аналізу вказаних норм вбачається, що детальний план території приймається умежах та у відповідності до генерального плану, та у жодному випадку не може йому суперечити.

 

Проте, фактично, міська влада шляхом затвердження детальних планів територій "обходить" вимоги генерального плану, змінюючи функціональне призначення територій на вимоги зацікавлених осіб.

 

Відсутність нового затвердженого генерального плану не дає право порушувати фактично існуючий та затверджений.

 

Таку практику дуже яскраво демонструє детальний план території в межах вулиць Крайківського - Макогона - Промислова в м. Івано-Франківську.

 

Відповідно до генерального плану територія по вул. Макогона 23А площею 1,54 га має функціональне призначення - територія складів та баз. В той час, рішенням сесії від 08.07.2016р. затверджений детальний план території в межах вулиць Крайківського - Макогона - Промислова грубо змінює цільове призначення даної земельної ділянки на територію багатокартирної житлової забудови, спотворюючи, таким чином, генеральний план. Так, на земельній ділянці по вул. Макогона, планується будівництво 33 багатоповерхових житлових будинків.

 

Хто, власне, порушив закон?

Відповідно до положення про Департамент містобудування та архітектури основним завданням департаменту є організація, розроблення та виконання генерального плану забудови міста (який затверджений рішенням Івано-Франківської міської ради від 03.07.2011р.).

 

Всупереч покладеним на Департамент та його директора - пана Нижника, завдань та обов'язків, завідомо знаючи, вводячи в оману депутатів, виноситься на сесію містобудівна документація, яка в повній мірі не відповідає принциповому вирішенню планування забудови на сесію та його спотворює.

 

Важливо також зазначити, що розробником, органом погодження даної містобудівної документації та доповідачем на сесії по питаннях детальних планів території на сесії Івано-Франківської міської ради 08.07.2016р. був департамент архітектури та містобудування в особі його директора - Дмитра Нижника.

 

Очевидно і те, що головний архітектор міста не міг не знати про наявність у місті чинного генерального плану.

 

Враховуючи вищезазначене, дії Дмитра Нижника, як директора Департаменту архітектури та містобудування, мають ознаки кримінального правопорушення, а саме, внеення до проекту детального плану території, як до офіційного документа, завідомо неправдивих відомостей, що передбачене статею 366 Кримінального кодексу України.


20.07.2016 533 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1946
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1852
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1846
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5458 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1501

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

734

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

789

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

988

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3671
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10248
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26132
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10173 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

890
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

184
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

255
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1268
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

872