Івано-Франківськом їздить унікальний лімузин (фото)

 

/data/blog/111290/1a946b03f7a9cb2ef22a7e2bfd98c9c9.jpg

 

Завдяки умілим рукам франківського реставратора Володимира Микицея та його сина, які працюють сімейним підрядом, перед нами постала абсолютно унікальна машина. Ексклюзивний лімузин дивовижно поєднує дух давнини та технології сучасності.

 

Сторінки біографії цього “Опеля” добряче затерті плином часу. Як авто потрапило в Україну, достеменно невідомо. Мабуть, дісталось як військовий трофей, як і більшість німецьких авто цього періоду. До Івано-Франківська машина перебралась зі Львова, де шість років тому її купили за 1000 доларів. Тоді стан машини був плачевний, автентики у ній залишилось мало: шматочок даху, капота та кришка багажника. Замість “рідного” двигуна стояв двигун від “Побєди”. Реставрувати стару машину не було сенсу, а тому майстер разом з новим власником, франківським бізнесменом, задумали створити щось особливе. У раритетне тіло заховали молодечий дух, інформує Like.

 

”Ми не йшли до оригіналу, а фактично робили машину заново. Авто відновили на платформі “БМВ”“7-ї серії, усе внутрішнє наповнення (ходова, бензиновий двигун 3.0, усі вузли, коробка передач, панель приборів) та навіть кондиціонер тут сучасні. Верх залишився від “Опеля”, але його подовжили на 1,1 м”, – розповідає Володимир Микицей.

 

Так чотиридверний седан став лімузином. Зараз це авто легко дасть фору молодим. Міжміські прогулянки – його стихія. На трасі “Капітан” розганяється до 180 км/год. А от наше місто для його габаритів затісне, але, звісно, вийти в люди, себе показати та на інших подивитися можна.

 

Шлях “Опеля” до першого міського променаду в травні минулого року був непростим та довгим. Процес відновлення пройшов багато етапів. Спочатку усю машину розібрали до гвинтика. Власне, першою серйозною проблемою, що загальмувала реставрацію майже на рік, були шприховані колеса. Оскільки в Україні вони коштують дуже дорого – 4 тисячі доларів за одне, замовляли їх з Америки.

 

”Розпочинати роботу без коліс неможливо, бо під них підганяється форма машини. Тому довелось чекати, поки їх привезуть з-за океану”, – пояснює реставратор.

 

Щоб авто не втратило оригінального вигляду, за основу взяли стару форму “капітанського” кузова. Далі вручну варили та вигинали крила, двері, надколісні дуги та інші деталі, пропорційно збільшуючи їх для збереження симетрії усієї машини. Крок за кроком, сантиметр за сантиметром заново “виліпили” увесь кузов. Бампери до цієї машини переробили з “Побєдних”. Потім повернули оригінальний вигляд багажнику, поставили нове скло та фари.

Чимало клопотів було з внутрішнім оздобленням. Кожна дерев’яна деталь підганялась вручну. На замовлення пошили шкіряний салон, шторки для вікон, обтягнули сидіння, “позичені” у “БМВ”.

”Машина велика, терпіння з нею потрібно в кілька разів більше, ніж зі звичайною. Якщо запорожець можна зробити за рік, то на цю пішло п’ять, – описує особливість цього проекту Володимир Микицей. – Крім того, такі авто добряче б’ють по кишені. Тим, хто думає, що на них можна щось заробити, я одразу кажу: будьте готові вкладати серйозні кошти. Це машини для душі, а не для бізнесу”.

Зате результат багаторічної роботи перевершив усі сподівання. Витрачені час, гроші та сили набрали довершеної унікальної форми. Тепер в біографії німецького відставного офіцера нова сторінка – неквапне життя поважного лімузина: нечасті виїзди з нагоди свят, зачаровані погляди навколишніх та відчуття захвату і щастя у тих, кому пощастило на ньому прокататися.


14.07.2016 515 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

637
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1852 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

541
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6892 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11362 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

321

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1055

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1100

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1096
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

265
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1068
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

835
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

729
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2934
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4424
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18427
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

296
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

341
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

651
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

756