Приватний ДТЕК Ахметова не платить екологічний податок до бюджету Прикарпаття, прикриваючись відтермінуваннями (відео)

 

 

Сьогодні, 5 липня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків розглянули питання про сплату екологічного податку до обласного бюджету ПАТ "ДТЕК Західенерго", у власності якої знаходиться Бурштинська ТЕС.

 

За перший квартал 2016 року товариство боргує обласному бюджету майже сто мільйонів гривень, передає Фіртка.

 

Як зауважив голова комісії Микола Палійчук, на минулому засіданні це питання уже піднімалось, оскільки на 2015 рік був борг майже 50 млн грн. Цьогоріч підприємство не сплатило жодних коштів екологічного податку.

 

Відтак сьогодні для пояснень запросили представників податкової та ДТЕКу.

 

За словами заступника обласного управління ДФС Наталії Зікрати, підприємство нещодавно погасило розстрочений минулорічний борг – 54,6 мільйона гривень.

 

«Чому не платите. Чи є якась корупційна схема?", - поцікавився Микола Палійчук.

 

Як пояснила Наталія Зікрата, у квітні від підприємства поступило звернення про розтермінування, а 17 травня цього року у зв’язку недостатністю коштів знову звернулось за розтермінування на суму 96,1 млн гривень. ДФС України узгодило ці матеріали і надали розтермінування з кінцевим терміном погашення боргу 29 червня цього року. Крім того, податківець додала, що було звернення щодо продовження терміну ще на місяць – до 29 липня 2016 року.

 

У присутніх викликала подив така лояльність ДФС до ДТЕК.

 

«Це прибуткова організація, чому вона не сплачує податки?», - поцікавився Голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв.

 

За його словами за отримані бюджетом кошти можна було б реалізувати соціальні програми для учасників АТО.

 

«Коли підприємство до 2013 року перебувало у державній формі власності податки поступали вчасно. Ні для кого не секрет, що Ринат Ахметов є власником компанії. Ви як представник ДФС знаєте, що ми можемо ці кошти поставити на депозит та отримувати відсотки. До прикладу, ми зараз шукаємо один мільйон на футбольне поле, можна було б залучити ці кошти. Дозволити не платити в бюджет області сто мільйонів – це чиста корупція», - відмітив Микола Палійчук.

 

Відтак, депутат обласної ради Василь Попович запропонував вдаватись до радикальних дій, наприклад до блокування роботи підприємства.

 

«В нашій державі зараз відбувається дуже багато такого, що не піддається розумінню», - відмітив депутат.

 

В результаті обговорень голова бюджетної комісії Микола Палійчук запропонував винести це питання на сесію облради, крім того переглянути питання щодо приватизації підприємства.

 

Також прозвучала пропозиція направити спільний лист від усіх фракції до ДФС України. 

 

"На наших комісіях жодних пропозицій від ДТЕКу жодного разу не почули. Таке враження, що він себе вважає десь за пазухою і тому подібне», - відмітив депутат облради Михайло Якимчук.

 

Голова обласної ради Олександр Сич повідомив, що облрада неодноразово звертала увагу на це питання.

 

«Якщо потрібно розглянути питання про законність приватизації, то я його завізую, але запропонував би робити все по порядку. Ми як представники мешканців Прикарпаття маємо право звернутись з цією проблемою», - зазначив голова облради Олександр Сич.

 

Після цього комісія заслухала представника ДТЕК «Західенерго», керівник департаменту фінансів Ігоря Гутовського.

 

 

За його словами підприємство виконує своє законне право на розстрочку екологічного податку, при цьому сплачує всі інші збори, а також виконує соціальні зобов’язання перед працівниками.

 

«Західенерго» має 2,5 мільярда гривень чистого збитку, який виник через розрив між тарифом та собівартістю енергії. Є тариф 98 копійок, а собівартість – 120 копійок за кіловат-годину», - пояснює Ігор Гутовський.

 

 

Голова бюжетної комісії Микола Палійчук поцікавився, чому власники не повернуть підприємство у державну власність, якщо мають збитки.

 

 

«Ми хочемо з вами нормально працювати. Ви виконуєте свої зобов’язання, а ми перед нашою громадою свої», - резюмував голова облради.

 

Відтак, голова комісії Михайло Палійчук відзначив, що обласна рада тримає це питання на контролі, якщо податок сплатять – питання буде знято.

 

На завершення комісія звернулась до голови облради щоб включити це питання до порядку денного сесії та заслухати його. Комісія підтримала таке рішення.

 

Наприкінці обговорення Василь Андріїв поцікавився хто є генеральним директором ДТЕК Бурштинської ТЕС.

 

У відповідь почув, що директор Андрій Шувар - депутат Івано-Франківської обласної ради від ВО "Батьківщина". Варто зауважити, Андрій Шувар є членом депутатської комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 

 

Довідково:

ПАТ «ДТЕК Західенерго» є одним із найбільших українських виробників електроенергії та тепла.

Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Ринат Ахметов.

Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи.

До складу «ДТЕК Західенерго» входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства Галременерго, Львівенергоспецремонт, Львівенергоавтотранс, Західенергопостач. «ДТЕК Західенерго» – третя за величиною енергогенеруюча компанія України зі встановленою потужністю 4 707,5 МВт, що складає приблизно 14,2% від загальної потужності електроенергетики країни. За обсягами виробництва електричної енергії «ДТЕК Західенерго» займає одне з провідних місць серед теплових генеруючих компаній.

ДТЕК разом з афiлiйованими компанiями володіє 70,91% акцій ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Генеральний директор – Андрій Шувар


05.07.2016 897 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1986
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1872
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1869
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5548 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2162 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1521

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

754

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

820

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1022

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1011
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1786
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3691
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10270
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26161
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10196 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7723
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

910
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

234
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

394
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1292
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

897