Влада Івано-Франківська хоче змінити цільове призначення земел, щоб забудовувати їх житловими будинками всупереч усім містобудівним нормам

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13590245_10206269101116946_1474039814377396964_n.jpg?oh=bfb5bd78ad7d547b41c0a1201ceb8fcc&oe=57F1D239

 

Сьогодні на засіданні земельної комісії Івано-Франківської міської ради розглядалось шість питань про затвердження детальних планів територій (ДПТ) забудови.
 

Зокрема, планують змінити цільове призначення землі шести кварталів у місті, пише Фіртка з посиланням на журналіста Юрія Кривенка.

 

Йдеться про:
1. Територію "Промприладу" (вулиці Сахарова-Мельника-Коновальця-Січових Стрільців);
2. Територію колишньої шкірфабрики на вулиці Ленкавського;
3. Територію мікрорайону №7 (Калуське шосе-Горбачевського-Ціолковського);
4. Територію колишнього асфальтного заводу на вулиці Макогона;
5. Територію будинку побуту на вулиці Джохара Дудаєва, 13;
6. Територію біля "Садко" в районі міського озера.

 

В усіх випадках змінюється цільове призначення земель, а в деяких пунктах заднім числом узаконюється забудова.

 

Промислові території дуже щільно забудовуються житловими будинками в супереч усіх містобудівних норм. Приміром, на промзоні по вулиці Макогона планують побудувати 33 житлових будинка.

 

На території шкірфірми також планують будувати житло, незважаючи на те, що там десятиліттями захоронювались хімічні речовини.

 

 

За словами громадського активіста Тарас Случика, те що відбувається в сфері містобудування та архітектури в Івано-Франківську - це концентрована суміш корупції, не професіоналізму та халатності.

 

"Стратегічне питання розробки та затвердження детальних планів території, які визначають де, що та як буде будуватись, яка ціна квартири, як буде функціонувати транспортна система, де парк, а де буде садочок чи парковка розглядається без завчасно оприлюднення матеріалів, тобто депутати голосують майже "в сліпу" як на пленарці так і на постійних депутатських комісіях...Мова про розробку плану зонування міста чи розробку комплексних ДПТ, а не виривання кавалків під конкретний будинок чи фірми, мова навіть не йде і здається що про це ніхто не збирається думати. Як результат хаос, корупція, а потім вилізає величезна кількість проблем з транспортом, садочками та екологією", - переконаний активіст.

 

Тарас Случик вважає, що для того щоб припинити таке "гвалтування" міста треба всього лише політичну волю міської влади.

 

"Треба ввизначити прозорі правила і їх запровадити", - переконує активіст.

 

Нагадаємо, що проект рішення «Про затвердження детального плану території кварталу в межах вулиць Ленкавського – Романа Левицького – Набережної ім. В. Стефаника – Ясінських – Кривоноса в м. Івано-Франківську» винесуть на розгляд сесії міської ради.

 

 

Нагадаємо, в межах кварталу на вулиці Ленкавського розміщений шкірзавод. Раніше мав ім’я ВАТ "Івано-Франківське шкіряне підприємство «Плай»", а в даний час зветься "філія «Спілловер. Шкіряний завод» ТОВ з іноземними інвестиціями «Спілловер»". Прославився боргами за заробітною платою, на даний момент частина території закинута і деякі будівлі зносяться.

 

Півроку тому видання ufra провело дослідження франківських промзон. Зокрема, мова йшла і про шкірзавод, заснований ще у 1888 році Яковом Маргошесом.

фото: Андрій Шустикевич

 

Фото: panoramio.com

 

Як зазначав у коментарі виданню екс-головний архітектор міста Володимир Гайдар, «Цінність території колишньої «шкірфірми» полягає у її значній площі та особливому місці її розташування. З одного боку, територія безпосередньо межує з існуючою активною транспортною магістраллю, що є внутрішньою об’їзною міста, з того ж боку абсолютна близькість до річки Бистриці Солотвинської. З іншого боку, територія межує з найбільшою рекреаційною територією міста – міським озером та парком, що є в свою чергу в межах пішохідної доступності до центру міста».

 

Тоді в Департаменті містобудування та архітектури на територію Шкірфірми Маргошеса дивились багатофункціональніше :

 

«Найцікавішими та найефективнішими з точки зору міського планування, функціями, що можуть бути присутніми в перспективі на даній території є багатофункційний громадський центр з розвинутою експо-зоною, територією для коворкінгу, рекреаційно-відпочинковою та спортивно-оздоровчою функціональними зонами.

Територію гаражних товариств, що частково входять до території колишнього виробництва, доцільно використати для спорудження багатоповерхових паркінгів з відповідним транспортним обслуговуванням.

Цікавим може бути влаштування пішохідного бульвару сполученням від існуючої території озера, через територію багатофункційного громадського центру, з виходом до рекреаційної зони басейну річки. Концептуально вказані ідеї є вже відображені у проекті відкоригованого генерального плану міста. Після його затвердження необхідне подальше скрупульозне  опрацювання території у детальному плані з відповідним обґрунтуванням прийнятих рішень та широким їх обговоренням у фахових колах та з мешканцями міста», – розповів Володимир Гайдар.

 

Найсерйознішим ризиком при здійсненні ревіталізації вказаної території, кажуть експерти, є висока ступінь шкідливості виробництва та ймовірність зараження грунтів, матеріалів конструкцій споруд.

 

Нагадаємо, як писала раніше Фіртка, 30 червня минулого року на громадських слуханнях щодо забудови території міського озера підняли питання щодо колишнього шкірзаводу.

 

Екс-працівники розповіли, що на виробництві використовувалися шкідливі важкі метали та тривалентний хром, доля утилізації яких залишилася невідомою.

 

Відтак громадський активіст звернувся у прокуратуру, щоб провести перевірку на території колишнього шкірзаводу. На що отримав незрозумілу відповідь.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Іванофранківці вважають територію шкірзаводу «маленьким Чорнобилем» і пропонують провести там екологічну експертизу

Франківський активіст-еколог просив провести перевірку на колишньому шкірзаводі, натомість Держсанепідслужба перевірила воду з міського озера (заява+документ)


05.07.2016 2453 2
Коментарі (2)

Misha Savin 2016.07.05, 15:29
Тарас Слипчук може і мудрий хлопець але вирішувати де і що будувати повинні спеціалісти.Всі названі території знаходяться майже в центрі міста і повинні бути забудованими житловими будинками з усіею необхідною структурою.З зеленими зонами предбачиними нормами а не з розсадниками комарів.Такі приклади в місті є.Архітектурі міста необхідно діяти рішуче і професіно і не слухати сільських фільозофів.
Славко Задунайский 2016.07.05, 18:53
Спеціалісти пр відкатам зараз все вирішать.
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1961 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

562
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6908 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11405 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

343

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1092

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1119

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1114
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

80
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

291
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1091
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

762
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2957
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4453
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18446
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

84
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

328
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

359
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

669