Бути церкві чи ні? У Калуші міський голова пересварився з парафіянами, яким не хочуть дати дозвіл на будівництво церкви (фото+відео)

 

 

 

20 червня, на засідання сесії Калуської міської ради прийшло близько сотні парафіян УГКЦ разом зі священиками, щоб достукатися до міської влади. Люди хочуть, аби міська влада надала їм дозвіл на будівництво невеликої церкви в районі вулиць Пушкіна-Січових Стрільців.

 

Втім в порядку денному під пунктом №36 знайшли проект рішення «Про відмову у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення та надання в постійне користування земельних ділянок суб’єктам господарської діяльності (Релігійній громаді Царя Христа УГКЦ в м. Калуш Івано-Франківської області та релігійної організації релігійної громади УПЦ Київського патріархату храму «Великомученика і цілителя Пантелеймона», пише Фіртка.

 

За словами отця Віктора, спочатку міська рада пообіцяла надати дозвіл на будівництво, а коли парафіяни разом із священиками вибрали місце ситуація змінилася не на їх користь.

 

«Прийшовши на зустріч ми почули, що нас підтримують. Ми знайшли місце – це місце було найкращим. Ми почали збирати підписи священиків за побудову храму, було зібрано близько тисячі підписів за побудову храму саме в тому районі. Також було сто окремих заяв на ім’я міського голови про потребу у побудові цього храму. Це можливо і не космічна цифра, але, вважаю, потрібно рахуватися з людьми. Але сприяння з боку влади ми не отримали на даний момент, а навіть й спротив», - наголосив отець Віктор.

 

Тож саме через спротив міської влади, парафіяни чисельно прийшли просити за будівництво храму, щоб їх влада таки почула.

 

Також священик пояснив, що громада ніяким чином не захоплювала землю і не вчиняла порушень проти закону.

 

«Ми навіть маємо документ, що ніяких правопорушень не було. Ми розуміємо, що стався конфлікт і що всі «за» не можуть бути тому ми пропонуємо компромісний варіант. За  власний кошт ми будуємо дитячий майданчик, міні-футбольне поле, яке на тому місці хочуть бачити калушани, і будуємо храм, де будуть молитися люди, — запропонував священик.

 

 

Натомість міський голова Калуша Ігор Матвійчук  запропонував  громаді знайти спільну мову із калушанами, які проживають на вулицях Пушкіна та Січових Стрільців, але виступають проти будівництва храму.

 

 "Є ті, хто за будівництво, і ті, хто проти, тому треба говорити з людьми, — зазначив він.

 

 

 

Втім люди збурились і зауважили, що вони є мешканцями тих вулиць, тож виступають за будівництво храму. Так, один із депутатів міської ради наголосив, що влада винна у ситуації яка сталася, тож повинна знайти компроміс, а не зіштовхувати людей.

 

"Маємо шукати компроміс, щоб не збурювати громадськість. У межах цих вулиць ми можемо знайти місце для будівництва, щоб задовольнити обидві сторони. Сьогодні не потрібно піднімати градус в суспільстві", - сказав депутат. 

 

А заступник міського голови Руслана Вайда під час дискусії переконувала парафіян, що влада займається підготовкою документів для побудови і шукає можливість вирішення конфліктної ситуації.

 

До слова, саме прикарпатські депутати від фракції «УКРОП» посприяли у тому, щоб влада пішла на поступки парафіянам та почала із ними діалог. Крім того, створена спеціальна комісія, яка має знайти земельну ділянку, щоб влаштовувала релігійну грромаду.

 

 

Обговорення питання у сесійній залі тривало близько. Вже типово влада наполягала на тому, що потрібно вирішити конфлікт. Втім релігійна громада, яка прийшла просити землю наполягає, що влада міста просто не хоче йти на зустріч парафіянам. Після слів міського голови, про те, що  він «за будівництво церкви у центральній частині міста на Пушкіна-Січових Стрільців» люди вигукнули, що це неправда та почали скандувати «Ганьба!» Після цього вони  покинули сесію міської ради. 

 

 

«Питання конфліктне, хочемо цього ми, чи ні нам все одно прийдеться його вирішувати», - резюмував по завершенні міський голова Калуша.

 

Наразі конфліктне питання залишається відкритим і депутати повернуться до нього вже на найближчій сесії міської ради.

 


30.06.2016 1654 2
Коментарі (2)

Slavi Мikha 2016.07.01, 10:16
Може вже варто нарешті серед безлічі церков,представники яких збивають людей на дорогах,а потім втікають, збудувати який заклад де люди могли б малювати,співати,ліпити скульптури,займатись театральним мистецтвом і т.д.
Дальнобойщик 2016.07.22, 16:02
А може варто відкрити свої очі і побачити скільки священики тратять свого здоров я часу, щоб допомагати бідним,хворим, вмираючим, сиротам і т.д. і неосуджувати їх і довірити суд Богу??
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1746
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1770
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1756
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5246 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2062 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1444

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

564

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

681

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

875

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

924
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1642
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3583
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10171
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26047
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10053 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7642
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

828
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1329
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

304
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1184
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

776
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1009