В Івано-Франківську відбулася наукова-практична конференція кардіологів

 

 

10 червня на Прикарпатті відбулася науково-практична конференція на тему «Регіональна реперфузійна мережа – національний стандарт лікування гострого інфаркту міокарда».

 

Участь у навчанні взяли місцеві лікарі-кардіологи, терапевти, анестезіологи, лікарі швидкої медичної допомоги, загальної практики сімейної медицини та кардіохірурги.

 

Відкрив науково-практичну конференцію головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності «Кардіологія» Максим Соколов. Він зазначив, що на сьогодні в Україні впроваджується інноваційний проект МОЗ України «Регіональна реперфузійна мережа в дії» щодо невідкладної медичної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда, взаємодії служби екстреної медичної допомоги та системи кардіологічної і кардіохірургічної допомоги населенню. Проект діятиме у восьми регіонах України, зокрема, і в Івано-Франківській області. Передбачається, що сформована система дозволить знизити госпітальну летальність у лікувальних закладах до 5-7%, збільшити своєчасне виявлення пацієнтів з гострими коронарними синдромами з елевацією і без елевації сегмента ST, посилити взаємодію служби екстреної медичної допомоги, системи кардіологічної і кардіохірургічної допомоги населенню та наблизити доступність якісної та ефективної високоспеціалізованої медичної допомоги до людей. Також за проектом планується залучення в систему реабілітації та подальшого лікування сімейними лікарями пацієнтів з постінфарктним кардіосклерозом, забезпечення контролю за пацієнтами після реваскуляризаційних процедур і адекватна інтеграція сімейної медицини у спеціалізовану систему ведення пацієнтів після реперфузійної терапії.

 

За словами директора департаменту охорони здоров’я Мирона Матейка, в Україні, і зокрема в Івано-Франківській області, високий відсоток захворюваності серцево-судинної системи. Одним із важких ускладнень якої є інфаркт міокарда. У минулому році в області зареєстрований 1241 випадок ГІМ (гострий інфаркт міокарда), тому першочергово акцентується увага на профілактиці та наданні першої невідкладної допомоги. Також головний медик краю зазначив, що завдяки фаховості місцевих спеціалістів щороку кількість методів лікування зростає, тим самим знижується рівень інвалідності та смертності серед населення області. У порівнянні з 2015 роком, де провели 333 операції на судинах, 2016 рік, а це 5 місяців поточного року, відзначився вже 249 такими оперативними втручаннями.

 

На конференції виступили головний позаштатний кардіолог департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Якимчук, завідуюча відділенням інвазивних методів діагностики і лікування Івано-Франківської центральної міської лікарні Лілія Сорохтей, ректор Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, член-кореспондент Національної академії медичних наук, професор Катерина Амосова та заступник головного лікаря з клінічної роботи КЗ «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології», кандидат медичних наук Ігор Данильчук.

 

Учасники конференції заслухали доповіді про стан надання реперфузійної допомоги хворим із гострим коронарним синдромом в Івано-Франківській області, роботу, досягнення, перспективи та проблеми кардіологічної допомоги на Прикарпатті, а також гострий коронарний синдром з елевацією сегменту ST, стратегію та логістику його лікування та стан системи реперфузійної терапії в Україні.

 

Окрім виступів, передбачена була і навчальна програма, яка складалась із лекцій, роботи на стимуляторі в режимі REAL CASE та проходження тестування.

 

На завершення конференції всі учасники отримали сертифікати.


11.06.2016 418 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1192
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2517
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2108
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2162
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6536 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2449 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

332

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1145

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1278

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1396
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

274
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

583
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2058
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26508
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

552
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10462 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8008
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

531
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

399
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

543
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

620
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1581