Профспілки: у шахтарів Заходу та Сходу спільна біда - нікуди збувати вугілля

 

 

Гірникам простіше видобути вугілля з-під землі, аніж продати його. На складах ДП “Львіввугілля” уже накопичено майже 100 тисяч тонн вугілля. Ще 23 тисячі тонн є у бункерах Червоноградської збагачувальної фабрики. Аналогічна ситуація у шахтарів Західного Донбасу. За словами генерального директора ДТЕК “Павлоградвугілля” Сергія Вороніна, з 1 по 10 травня підприємство взагалі припиняло видобуток вугілля через проблеми зі збутом. Зупинили роботу також “Селидіввугілля” та “Красноармійськвугілля” - їм вимкнули електроенергію за несплату. Така ж доля чекає і інші вугледобувні підприємства, оскільки через відсутність збуту вони не мають можливості заробляти на своє існування.

 

Оскільки уже видобуте вугілля не вдається продати, “Львіввугілля” не може акумулювати кошти на виплату зарплат працівникам. Люди обурюються, що досі не повністю отримали гроші за квітень. Та й кидають їм гроші невеличкими частинами — по 10-15%. Бракує коштів і на сплату поточних рахунків підприємства — за електроенергію, воду, відрахування у Пенсійний фонд тощо, повідомив журналістам голова регіонального осередку НПГУ м. Червонограда Віталій Оніжук.

 

Фінансовий стан вугільних підприємств мав покращитися внаслідок переходу до ринкового механізму формування тарифу ТЕС – основного споживача вугілля. «Якщо ми говоримо про ситуацію в енергетиці, то я не хочу повертатися більше до того, що президент, прем’єр чи міністр енергетики займалися пошуком вугілля, опрацювання компаній, які будуть його постачати, або щось інше. Тариф розробляє і встановлює незалежний регулятор. Але я наголошую на тому, що я вітаю те, що він має бути зроблений по формулі, а не в ручному керуванні», - заявив під час прес-конференції президент Петро Порошенко.

 

Проте вугільні підприємства, що добувають вугілля газової групи, зіштовхнулись із проблемою його збуту через скорочення попиту на електроенергію і, як наслідок, падіння її виробництва.

 

Електростанції, насамперед, теплові змушені були зупиняти цілі енергоблоки. Зокрема, на Бурштинській ТЕС, куди відвантажують своє вугілля червоноградські гірники, з 12 енергоблоків на сьогодні працює лише 5-6. Станція, яка ще торік спалювала до 15 тисяч тонн вугілля на добу, нині може використати не більше 8 тонн. Збільшити завантаженість цієї та інших ТЕС принаймні до рівня минулих років можна було б за рахунок експорту. Про це говорять вже не один місяць, та досі уряд не прийняв постанову щодо скасування дотаційних сертифікатів при експорті електроенергії, а без цього українська електрика не конкурентна.

 

За словами голови профспілки працівників вугільної промисловості України Віктора Турманова, уряд робить кроки, щоб зробити продукцію українських ТЕС конкурентної на європейському ринку, зокрема, за рахунок скасування дотаційних сертифікатів в ціні електроенергії для експорту. І гірники в цьому повністю підтримують Кабмін.

 

«Цим питанням давно потрібно було займатися. Я ще попередньому міністру енергетики (Демчишину) говорив: раз сьогодні електроенергія в такому обсязі не потрібна всередині України, значить треба шукати ринки збуту. Є сьогодні напрямок Молдови, Румунії. Але і інші ринки збуту треба шукати. Іншого шляху у нас просто немає», - вважає Віктор Турманов.


06.06.2016 384 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6520 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

391
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

538
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

615
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1568