Народний депутат від Прикарпаття назвав положення судової реформи, проти яких виступає партія "ВОЛЯ"

 

 

Партія "ВОЛЯ" виступає за реальне перезавантаження судової системи, однак не підтримує деякі пункти, які були ухвалені шляхом внесення змін до Конституції та ухвалення закону про судоустрій.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко під час виступу з трибуни Верховної Ради, пише Фіртка із посиланням на прес-службу народного депутата. 

 

Він підкреслив, що в четвер з порушення Регламенту відбулося ухвалення закону про судоустрій та статус суддів та були внесені зміни до Конституції в частині правосуддя.

 

"Всім відомо, що закон про судочинство містить більше 100 статей, і в таких випадках регламент передбачає голосування і в першому, і в другому читанні. Натомість ми отримали швидке протягування закону в цілому", — зазначив депутат. 

 

Дерев'янко підкреслив, що це означає, що при реалізації однієї з найважливіших реформ — судової реформи — є величезний ризик міни сповільненої дії, що знайдуться ті, хто подасть до Конституційного суду і будуть визначати неконституційним цей закон, а саме спосіб його ухвалення.

 

Депутат нагадав, що партія "ВОЛЯ" останні два роки виступала і продовжує виступати  за необхідність реального перезавантаження та реформування судової гілки влади, але не в такому  заангажованому і недосконалому варіанті, як це було зроблено.

 

Дерев'янко підкреслив, що "ВОЛЯ" виступає категорично проти наступних пунктів судової реформи:

 

1.Надання Президенту надто широких повноважень щодо впливу на органи правосуддя, а саме 1,5 роки мати право утворювати реорганізовувати та ліквідовувати суди, а також впродовж двох років не тільки призначати всіх суддів, а переводити з одного суду в інший.

 

2.Звуження конституційного права людей на судовий захист. Адже якщо раніше можливо було з будь-якого правового питання звернутись до суду, то зараз лише у випадку юридичного спору або кримінального провадження.

 

3.Монополізація адвокатського права на правову допомогу. Адже послуги адвокатів є достатньо дорогі і можуть бути недоступними для більшості громадян.

 

4.Повноваження конституційних органів (Вища рада правосуддя, Уряд, Президент) не повинні регулюватись відсилочними нормами до законів. "Сьогодні Президент має право вето на закони, тому такі закони можуть бути ухвалені виключно, якщо це подобається Президенту", — зазначив нардеп.

 

Таким чином, відбудеться повна узурпація всієї влади в державі президентом України і двома партіями: БПП та НФ.

 

"Без сумніву це голосування було генеральною репетицією перед голосування змін до Конституції стосовно Донбасу" — підкреслив Дерев'янко. 

 

Він нагадав, що з 335 депутатів, які проголосували за зміни до Конституції, 38 депутатів — це представники Опозиційного блоку. Так само "за" голосували  і ще дві групи колишній регіоналів.

 

На думку депутата, після цього голосування зазначені депутати  отримають ще більший імунітет, що свідчить про те, що між ними і Президентом існує відповідна угода про те, що один одного ніхто не чіпає.

 

Він закликав усіх громадян України, активістів та журналістів з проханням дуже пильно здійснювати контроль за тими кроками в реформі судочинства, щоб вона не стала такою, як реформа прокуратури.

 

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів №4734 , за який проголосував 281 депутат.Також Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю. За проголосували 335  депутатів, серед яких фракції коаліції — БПП і Народний Фронт, також здебільшого Опозиційний Блок.


05.06.2016 289 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

563
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1747 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1088 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

523
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6870 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11324 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

300

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1031

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1076
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

239
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1046
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

811
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

679
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2907
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4408
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18403
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

258
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

324
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

633
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

735