Прикарпатський сільський голова, який був важко поранений в АТО отримав медаль "Захиснику Вітчизни"

 
 
 
Військовий комісар Олександр Сусанін урочисто вручив Олегові Климишину медаль “Захиснику Вітчизни”, якою він нагороджений відповідно до Указу Президента. У жовтні 2014 лікарі не давали жодних гарантій, але Божа воля, вмілі руки медиків, молитви і сила духу Олега зробили диво: про надтяжке поранення нині нагадує хіба що ціпок, але і його Олег Климишин обіцяє скоро викинути.
 
 23 жовтня під час одного з мінометних обстрілів Климишин був тяжко поранений у голову. У Волновасі йому  надали першу допомогу, потім перевезли у Маріуполь. А вже звідти гелікоптером у Дніпропетровськ. У Климишина діагностували сліпе тяжке поранення головного мозку, три осколки міни  застряли в корі головного мозку. Осколком зачепило ділянку мозку, котра відповідала за моторику, череп був розтощений на ділянці розміром 14 см  на 17 см. У Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова Олегові Климишину провели надскладні операції, там він перебував півтора місяці, два тижні з яких — у реанімації. Потім був військовий госпіталь у Львові, тривала реабілітація. Майже рік лікарі виводили Олега з критичного стану, адже в нього була паралізована ліва частина тіла, пише Фіртка із посиланням на Вісті Калущини. 
 
 
Олег Климишин вважає, що заслуга в державній нагороді є не лише його, але і його побратимів і всіх людей, які врятували його життя. Його ангелом-охоронцем, без перебільшення, стала керівник волонтерської медичної служби у секторі “М” Оксана Корчинська. Саме вона його знайшла, вивезла із зони бою у стані, коли не було явних ознак життя (пульс, серце і дихання не прослуховувалися), тільки під рукою знайшла тепле місце. Оксана Корчинська  винесла з поля бою, надала першу допомогу, доставила гелікоптером у лікарню імені Мечнікова. Як потім зізналася Оксана Корчинська у розмові: “Я везла живий труп”.
 
 
Вся громада допомагала збирати кошти на лікування і Олега Климишина, і Володимира Даниліва. Особливо активними були освітяни, у школах проводилися благодійні акції, ярмарки.
 
Як кажуть лікарі, він одужував 7-мильними кроками. Звісно, що і його заслуга є в цьому: Олег зумів мобілізувати силу духу і силу волі. Ми спілкуємося з Олегом на всі теми. Дратує Олега бюрократія, невизначеність, відсутність порядку. Як важкопоранений учасник бойових дій він має право на забезпечення житлом, адже умови проживання у селі, де він мешкає тепер, це не ті, в яких може проживати воєнний інвалід І групи. Тим паче, що в інших областях України питання надання житла вирішується швидко і чітко, без безконечних  ходінь по чиновницьких кабінетах. Як мені відомо, на придбання житла для таких людей як Олег закладені кошти і бюджеті Міноборони”. 
 


04.06.2016 592 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1690
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1681
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4962 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1983 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

239

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

568

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

731

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

862
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3494
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10058
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

710
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25942
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7568
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

763
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

939
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1266
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1091
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

708
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

941
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

815