Дерев’янко: Понад 30 мільйонів євро "кіотських" коштів лежать в "Укрексімбанку" та 52 млн євро — на казначейському рахунку

 

Дерев’янко: Понад 30 мільйонів євро

 

Невикористаними залишаються 2 млрд. 386,1 млн. грн коштів Кіотсього протоколу.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко в ефірі Громадського радіо, пише Фіртка.

 

Зокрема, за його словами 1 млрд. 448, 3 млн. грн. (близько 52 мл євро) знаходяться на єдиному казначейському рахунку та 32,49 млн. євро — на рахунку в "Укрексімбанку".

 

Депутат переконаний, що спроби розкрадання коштів Кіотського протоколу найвищими посадовими особами мають бути розслідувані до кінця, зокрема новим генпрокурором Юрієм Луценко.

 

"Дуже хочеться, щоб новий прокурор Юрій Луценко довів цю справу до кінця, і це буде одним з його іспитів на цій високій посаді", — заявив нардеп.

 

Разом з тим, Дерев"янко вважає, що перспектива розслідування цих справ "примарна".

 

Він нагадав, що до Революції Гідності цим питанням займалися правоохоронні органи режиму Януковича.

 

"В цей період дуже агресивно грабували кошти Кіотського протоколу", — заявив Дерев"янко.

 

Він констатував, що після Революції Гідності цей процес, на превеликий жаль, продовжився. 

 

"7 травня 2014 року тодішній прем"єр Арсеній Яценюк підписав урядовий документ про те, щоб заплатити 2,9 млрд гривень на фіктивні фірми, з них 850 млн гривень — уже негайно в той тиждень було підписано", — розповів парламентар.

 

Він повідомив, що активісти партії "ВОЛЯ" оприлюднили цю інформацію, і виявилось, що ці фірми абсолютно фіктивні, в результаті чого була порушена кримінальна справа. 

 

"Виявилось, що ці всі фірми були заготовлені Юрієм Іванющенко. Тобто вони йшли по старій заготовленій схемі", — підкреслив депутат.

 

Він повідомив, що остання відповідь на його численні звернення від ГПУ в січні говорить, що Іванющенку пред"явлена підозра і є судове рішення про його затримання і доставлення до суду.

 

"Жоден посадовець, який брав участь у цій справі, підписував документи, а це був міністр екології Мохник, прем"єр Яценюк, не покараний", — обурився Дерев"янко.

 

"Не можливо говорити тільки про одного Іванющенка, коли мова йде про велику кількість осіб, які підписували документи, ухвалювали відповідні рішення", — додав він.

 

Дерев"янко повідомив, що в кінці 2015 року була інша спроба вкрасти кошти Кіотського протоколу за приблизно тим самим сценарієм. 

 

"Майже 500 млн гривень спрямували на фіктивну фірму, яка наче виграла цей тендер. Мало того, уряд прийняв рішення про 70% попередньої оплати, а не 30% як завжди", — нагадав нардеп. 

 

Він повідомив, що тоді вже знайшли "цапа-відбувайла" — виконуючого обов"язки міністра екології Курикіна. "І зараз ще одного знайшли цапа-відбувайла — це секретар тендерного комітету, який начебто все це організував", — розповів Дерев"янко.

 

Він підкреслив, що гроші частково повернуті Японії —  а це 7,5 мільйонів євро. "Ще 77,5 мільйони євро зараз зависли в "Укрексимбанку" і ведуться переговори з японської стороною щодо можливості продовження використання цих коштів", — поінформував нардеп.

 

"За останні 2 роки не було бажання і політичної волі, щоб використати ці кошти. Якщо б навіть ці 7,5 млн євро були витрачені хоча б на автомобілі Prius, то це означає, що кілька сотень патрульних автомобілів було б у наших поліцейських. І цього навіть немає", — підкреслив нардеп.

 

"Це абсолютна злочинна недбалість, або бездіяльність", — підсумував Дерев"янко.

 

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що справи щодо незаконної розтрати Кіотських коштів соратником колишнього президента Віктора Януковича Юрієм Іванющенком "не лежатимуть мертвим тягарем".

 

Він повідомив, що всі кримінальні провадження щодо Іванющенка передані до департаменту спеціальних розслідувань, які очолює Горбатюк.


02.06.2016 269 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

636
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1849 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1116 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

540
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6891 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11361 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

320

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1054

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1099

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1095
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

264
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1067
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

834
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

728
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2932
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4423
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18426
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

295
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

340
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

650
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

755